§ 17. Õpilaste ja lastevanemate teavitamise ja nõustamise korraldus
§ 17.1. Õpilaste ja vanemate teavitamine
(1) Kool tagab õpilasele ning vanematele teabe kättesaadavuse õpilase arengu ja toimetuleku kohta koolis, samuti õppe ja kasvatuse korralduse kohta.
(2) Peamised õppeteemad, vajalikud õppevahendid, hindamise korraldus ja planeeritavad üritused tehakse õpilasele teatavaks trimestri või kursuse või õppeaasta algul aineõpetajate ja klassijuhataja poolt.
(3) Kool korraldab õpilaste ja vanemate teavitamist edasiõppimisvõimalustest ning tagab õpilastele karjääriteenuste kättesaadavuse. Karjääriteenuseid koordineerib koolipsühholoog.
(4) Õpilane ja vanem saavad tagasisidet õpilase arengu ja õppetöö tulemuste kohta vestlustes klassijuhataja ja aineõpetajatega, arenguvestluste ja Stuudiumi vahendusel.
(5) Kool tagab õpilasele ja vanematele teabe kättesaadavuse õppe ja kasvatuse korralduse kohta. Teavet õppe ja kasvatuse korralduse kohta saab kooli kodulehelt, klassijuhatajalt, aineõpetajatelt, Stuudiumi kaudu ning klassi lastevanemate koosolekutel ja kooli lastevanemate üldkogul.
§ 17.2. Õpilaste ja vanemate nõustamine
(1) Klassi- või aineõpetajad jälgivad õpilase arengut ja toimetulekut koolis ning vajaduse korral kohandavad õpet vastavalt õpilase vajadustele. Õpilase võimete ja annete kõrgeimale võimalikule tasemele arendamiseks selgitatakse koolis välja õpilase individuaalsed õpivajadused, valitakse sobivad õppemeetodid ning vajadusel korraldatakse diferentseeritud õpet.
(2) Koolis tagatakse õpilasele, kellel tekib ajutine mahajäämus eeldatavate õpitulemuste saavutamisel, täiendav pedagoogiline juhendamine väljaspool õppetunde:
1) aineõpetaja konsultatsioonid, õpiabitunnid;
2) individuaalne nõustamine ja konsultatsioon koolipsühholoogilt;
3) individuaalsed ja rühmapõhised logopeeditunnid;
4) järelevastamise võimalus vastavalt kooli õppekavas määratud korrale.
(3) Kool tagab õpilasele ja vanematele nõustamise õppetööd käsitlevates küsimustes, õpilase arengu toetamises ja koduses õppimises. Nõustamiseks tuleb pöörduda vastava spetsialisti (aineõpetaja, klassijuhataja, koolipsühholoog, logopeed, õppejuht jt juhtkonna liikmed) poole.