Saavutused

2022/2023

Algklasside VIIEVÕISTLUS
Suur rõõm on teada anda, et meie kooli 1.- 3. klasside viieliikmelised võistkonnad osalesid edukalt Tallinna Saksa Gümnaasiumi traditsioonilisel kaasaegsel viievõistlusel. 

Võistlus toimus teatevõistlusena, kus osalesid 1., 2., 3. klasside kiired ja nupukad 5-liikmelised võistkonnad. Võisteldi vanuseastmeti igas õppeaines individuaalselt ning kogu viievõistluses võistkondlikult. Ülesanded hõlmasid eesti keelt, matemaatikat, kehalist kasvatust, variat/arvutit ning loodusõpetust ja toetusid õpitule, kuid vajasid ka nutikust ning tähelepanelikkust. Ühtlasi oli igal võistkonnal võimalus koguda lisapunkte üldviktoriinil, pusle kokkupanemisel ning ristsõna või sudoku lahendamisel.

Üldarvestuses saavutasid meie kooli 2. ja 3. klasside võistkonnad 3. koha. 

Individuaalsed võidud saavutati klassides: 1.a (loodusõpetus ), 1.c (eesti keel ), 2.a (loodusõpetus ), 2.b (kehaline kasvatus  ja matemaatika ) ja 3.a ( eesti keel , matemaatika , loodusõpetus  ja kehaline kasvatus ). 

Palju õnne kõigile osalejatele! Tänusõnad õpetajatele, kes õpilasi juhendasid!

VEPA jõulukaartide konkurss
VEPA on rõõm, rahu, õnn ja tervis. Meie kooli VEPA õpilased võtsid osa Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatud heategevuslikust VEPA jõulukaartide konkursist. Osalisi oli üle kogu Eesti.
Meil on suur rõõm teatada, et konkursi eripreemia pälvis 4.a klassi õpilane Mia Säkk, kelle juhendaja oli õp. Tiina Rum.
Palju õnne! Teha head on väga hea!

Esseekonkurss
Meie kooli G1L klassi õpilane võttis osa esseekonkursist ja sai ergutusauhinda. Kodanikuhariduse programm Minu Riik koostöös Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukoguga kuulutas selle aasta kodanikupäeva tähistamiseks välja XXI esseekonkursi üldhariduskoolide 9.–12. klassi õpilastele. Konkursi teema oli “Minu raamatukogu – linnas, taskus, südames…!”. Konkursile saabus 268 tööd 76 koolist, osalesid nii eesti kui ka vene õppekeelega koolide õpilased. Tänavuse konkursi eesmärk oli ärgitada noori mõtlema lugemise, raamatu ja  raamatukogude tähenduse üle tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas.

Esseekonkursi tulemustega saab tutvuda https://minuriik.ee/node/90.

Spordiuudised!
3. detsembril toimus Võrus üle-eestiline noorte võistlussari TV 10 Olümpiastarti. TV 10 Olümpiastarti on Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatav noortesporti propageeriv võistlussari – ainulaadne kogu maailmas.

Meie kooli tubli sporditüdruk Nora Roma 4.b klassist sai 3. koha nooremate tüdrukute 60m jooksus ja 5. koha kõrgushüppes.  

https://www.ekjl.ee/tv-10-olumpiastarti/tulemused/ 

Luulevõistlus aastaloomast karust
Eesti Loodusmuuseum, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee koostöös RMK-ga korraldasid aasta looma teemalise luulevõistluse, mille peategelaseks 2022. aastal karu.

Oleme rõõmsad ja uhked, et meie kooli 4.a klassi õpilase Elli Maria Nooni eesti keele tunnis kirjutatud luuletus „Karu elu talvel” märgiti ära parimate hulgas.

35 tublimat autorit premeeriti ekskursiooniga RMK Elistvere loomaparki, kus oli võimalus kohtuda ka luulevõistluse peaosalise karu endaga.

Kokku osales  luulekonkursil 204 eestikeelset luuletust 27 erinevast koolist, lisaks veel ka mõned vene- ning ukrainakeelsed luuletused. Peale luuletuste leidus ka mõningaid proosalugusid, nt intervjuu pruunkaruga ning üks tore loodussaate stsenaarium.

Korraldajate jaoks oli kõigi nende toredate luuletuste lugemine aasta lõpu peatset saabumist ennustav rõõmus ja töömahukas rituaal, kust igaüks leidis ka enda lemmiku, mida näiteks kasvõi Jõuluvanale esitada.


Karu elu talvel

Karu, karu oled maru,
aga sinust ei saa aru.
Magad terve talve maha,
talisporti teha ei taha.

Ei suusata, ei uisuta,
mäest ei sõida alla kelguga.
Talvel tukub aias mesitaru,
sellepärast norskab oma koopas karu.

/ Elli Maria Nooni 4.a klass, juhendaja õp. Tiina Rum /

2021/2022

Kiidame ja tunnustame!
25. märtsil kuulutati Tartu Ülikoolis välja emakeeleolümpiaadi lõppvooru parimad. Meie kooli 8. b klassi õpilane Helen Luurmees (juhendaja õp Merle Raidma) saavutas I koha 8. klassi õpilaste hulgas.

Palju õnne! 

Tulemusi saab vaadata https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadisusteem/emakeeleolumpiaad

Usundiõpetuse olümpiaad!
Kiidame ja tunnustame 11. klassi õpilast A. R. (juhendaja õp Maia Masing), kes saavutas usundiõpetuse olümpiaadi riigivoorus suurepärase 4. koha.

Palju õnne!

Kiidame ja tunnustame meie kooli parimaid ajalootundjaid
Ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus saavutas 12. koha 8. klassi õpilane Andrus Lepikult (õpetaja Maia Masing) ja 10.-11. koha 11. klassi õpilane Hugo Rait Mei (õpetaja Kati Küngas).

Palju õnne õpilastele ja juhendajatele!

Liikumisaasta!
7.c klassi õpilane K.J. osales veebruaris Tallinna Haridusameti ja Tallinna Huvikeskus Kullo poolt väljakuulutatud olümpiale pühendatud suusatamise väljakutses, raames pidi terve olümpiamängude ajal (04.02-20.02) koguma suusatades kilomeetreid. 

Tubli suusatajana sai K. ka vahva auhinna:)

Eduard Vilde jutuvõistluse pidulik lõpetamine!
Juba 20. korda toimunud jutuvõistluse selleaastane teema oli "See juhtus Mustamäel". Meil on suur rõõm teatada, et nooremas vanuserühmas jäi II-III kohta jagama 8. klassi õpilane Helen Luurmees (õp Merle Raidma) ning ega vanem vanuserühm ei saanud kehvem olla - II ja III kohale tuli 12. klassi õpilane Sigrid Anton (õp Kaire Pihelgas). Meie koolist oli võistlustules ka 12. klassi õpilane Alan Erik Kasuk.

Palju õnne tublidele kirjutajatele! Täname ka žüriiliikmeid! 

Pildile õnnestus püüda ka žüriiliige Andrus Kivirähk, kes kiitis osalejate kõrget taset ja lennukaid mõtteid.

Kiidame ja tunnustame!
15. ja 16. veebruaril toimusid Tallinna XL koolinoorte spordimängude meistrivõistlused sulgpallis, millest võttis osa ligi 100 õpilast 22 koolist.

Meie koolist tulid auhinnalistele kohtadele järgmised õpilased:

• põhikooli õpilaste arvestuses - Robert Mander (8.b) III koht

• gümnaasium õpilaste arvestuses - Paul Kristjan Rajamägi (G1KRK) II koht ja Raul Martin Maidvee (G1L) III koht.

Palju õnne tublidele spordipoistele!

Kiidame ja tunnustame
Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus (19.-20.02.2022) saavutas Kevin Jõesoo (vanuseklass noormehed U18) I koha 800 m jooksus ja II koha 2000 m jooksus. 

Palju õnne tubli saavutuse puhul!

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor
Kiidame ja tunnustame 8c. klassi õpilast Maileen Volbergi (juhendaja õp Marge Raudmägi), kes saavutas Tallinna piirkonnavoorus 5.-8. koha 8. klasside arvestuses.

Palju õnne!

Joonistusvõistlus „Tuleviku mets“
3.b klassi õpilased võttis osa RMK metsapostkaartide joonistamise võistlusest. Erilise autasu osaliseks sai õpilane Liisi Peever (juhendaja õp Edda Köörna) ja tema joonistatud pilt on 2021. aasta valitud tööde kogumikus ,,Tuleviku mets". 

Palju õnne!

Selgusid ajakirja Hea Laps ja Adamson-Ericu muuseumi natüürmordikonkursi võitjad
2021. aasta sügisel kuulutasid ajakiri Hea Laps ja Adamson-Ericu muuseum välja natüürmordivõistluse üldhariduskoolide klassidele. Nüüdseks on selgunud konkursi võitja ja eripreemia pälvija.

Võistlusele laekus palju kauneid ja põnevaid töid. Osalemiseks tuli õpilasgruppidel luua natüürmort. Õpilaste ülesandeks oli otsida klassiruumist, kodust või õuest huvitavad esemed, paigutada need lauale natüürmordina ning seejärel kujutada vaikelu endale meelepärases tehnikas (nt foto, maal, joonistus, kollaaž).

Esikohavääriliseks valis ajakirja toimetuse ja Eesti Kunstimuuseumi töötajatest koosnev žürii Rapla Vesiroosi Kooli 2.a klassi, keda juhendas õpetaja Elin Kiin.

Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 1.c klass (juhendas õp Ülle Sirel) sai eripreemia.

Palju õnne!

Selgusid kardispordi Eesti meistrid!
Aravetel sõideti võidu Eesti Koolispordi meistrivõistluste punktidele. Antud arvestuses oli parim Tallinna Mustamäe Gümnaasium, teine Tallinna Humanitaargümnaasium ja kolmas Saue Gümnaasium.

Kiidame ja tunnustame meie kooli poisse: M. K. õpib 10. klassis ja Ruben Volt 9. klassis. Tublid poisid! Soovime kiireid sõite ka edaspidi! 

2020/2021

Sten Roosi muinasjutuvõistlus
29. korda toimunud Sten Roosi muinasjutuvõistlusel saavutas teist aastat järjest II koha 4.a klassi õpilane Ell Juhani. Lisaks anti talle perekond Rooside eripreemia.

https://elk.ee/anti-ule-sten-roosi-muinasjutuvoistluse-auhinnad/

Rahatarkuse e-viktoriin "Olen rahatark"
20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldas Riigikantselei koostöös erinevate partneritega 3. juunil 4. – 6. klassi õpilastele suunatud rahatarkuse e-viktoriin "Olen rahatark". Kokku osales viktoriinil 525 õpilast 35 koolist üle Eesti.

4. punktisumma saavutas 4.a klassi õpilane Ell Juhani, kes on palutud peaminister Kaja Kallase tunnustamisüritusele Tallinna Stenbocki maja aeda.

Sõnaloominguvõistluse „Kiri peaministrile” tulemused
20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldas Riigikantselei koostöös Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu ning Vene Keele ja Kirjanduse Õpetajate Liiduga 7.-12. klassi õpilastele sõnaloominguvõistluse „Kiri peaministrile“.

Kokku laekus 95 võistlustööd. Oodatud olid kirjažanris tekstid, mis olid vormistatud isikliku pöördumisena. Kirjades mõtestati Eesti omariikluse taastamise olulisust ning esitati nägemusi, milline võiks olla Eesti Vabariik kolmekümne aasta pärast.

Žüriisse kuulus 9 õpetajat ning auliikmed Maarja Vaino, Ilmar Tomusk ja Madis Päts. Žürii valis välja 18 auhinnalist kohta ja 3 eripreemiat. Meie koolist saavutasid 9.-10. klasside vanuserühmas väga tubli I koha Kertu Ketlin Lepmets ja väga hea III koha R.S.

Auhinnad pälvinud õpilased ning nende juhendaja Kaire Pihelgas on palutud tänuüritusele, mis toimub 21. juunil 2021 Stenbocki majas.

Tallinna aasta õpilane 2021 on Henri Pihelgas
Tallinna linn tunnustab igal aastal õpilasi, kes on aktiivse tegutsemisega teistele eeskujuks. 

„Aasta õpilane 2021“ statuudi raames tunnustatakse õpilasi järgmistes valdkondades: ettevõtlikkus, keskkond, kultuur, sport ja tervis.

Meil on hea meel, et meie kooli 12. klassi õpilane Henri Pihelgas valiti Tallinna aasta õpilaseks ettevõtlikkuse kategoorias. Tema suuremate saavutuste hulka kuuluvad, vabariiklikul leiutajate konkursil saavutatud I koht, vabariiklikul teadustööde konkursil saadud kolm eripreemiat, üleeuroopalisel ettevõtjate konkursil I koht, Ajujahi konkursi Tallinna eripreemia, ettevõtlusvõistluse StarterTallinn I koht. Lisaks sellele tunnustab kool teda väga heade õppetulemuste eest kuldmedaliga.

Soovime Henrile edu järgnevatest tegemistes! Täname kõiki aineõpetajaid, klassijuhatajaid, kes õpetanud, juhendanud ja inspireerinud, teie töö on olnud suurepärane.

Suur tänu Tallinna Haridusametile märkamise ja tunnustamise eest!

Tallinn tänab ja tunnustab!
Tallinn tunnustas Tallinna piirkonnavoorudes esikohale tulnud õpilasi ja nende juhendajaid.

Ühineme uhkusega ja avaldame suurimat kiitust tunnustuse pälvinutele! 

Palju õnne, Ats Oskar Laansalu! I koht inglise keele olümpiaadil 12. klasside arvestuses.    

Palju õnne, Helen Luurmees! I koht emakeele olümpiaadil 7. klasside arvestuses. 

Palju õnne, Roosmari Pihlak! I koht lingvistika olümpiaadil             

Tunnustame õpetajaid-juhendajaid, kes jagavad õpilastele täiendavaid teadmisi ning motiveerivad neid olümpiaadidel osalema:

Merle Raidma, suur tänu õpilaste juhendamise eest emakeele olümpiaadil!      
Girta Päi, suur tänu õpilaste juhendamise eest inglise keele olümpiaadil!

Kaire Pihelgas, suur tänu õpilase juhendamise eest lingvistika olümpiaadil!

Soovime õpilastele uusi säravaid õnnestumisi, juhendajatele jõudu ja inspireerivaid õpilasi!

Tallinn tänab ja tunnustab!
2021/22. õppeaasta on Tallinnas klassijuhataja teema-aasta, mille eesmärgiks on tõsta senisest rohkem esile klassijuhataja ametit ning väärtustada tema rolli iga õppija arengu toetajana. Tallinn tunnustas koole, kes sõlmisid Tallinna Haridusametiga klassijuhataja teema-aasta heatahtelepingu. Hea meel, et ka Tallinna Mustamäe Gümnaasium sõlmis lepingu ja tõstis kõik klassijuhatajad aukohale.

Tallinna linn tunnustas klassijuhatajaid, kes alustasid klassijuhataja karjääri 2020/21. õppeaastal. Meie koolis alustas klassijuhatajana sel õppeaastal tööd Mari Liis Arismaa. Soovime jõudu ja jaksu ka edaspidiseks!

Üks olulisemaid konkursse oli kuu klassijuhataja valimine. Tunnustati klassijuhatajaid, kelle tegevus oma klassi õppijate individuaalse ja sotsiaalse arengu toetajana ning klassikultuuri loojana väärib esiletõstmist ja jagamist.

Meie kool tunnustas järgnevaid klassijuhatajaid:

Oktoober – Kaire Pihelgas
November – Maarja Rips
Detsember – Raili Vahermägi
Jaanuar – Ülle Sirel
Veebruar – Maia Masing
Märts – Harlet Arismaa
Aprill – Kaisa Sakkeus
Mai – Viktoria Hytti 

Ilusa punkti klassijuhataja teema-aastale pani punkti Tallinna linnavalitsuse ja Tartu Ülikooli eetikakeskuse korraldatud kirjatalgud „Minu klassijuhataja“. Kirjutajate hulgas oli nii algklassilapsi, põhikooliõpilasi, gümnasiste kui ka neid, kel koolitee ammu selja taga; oli nii eesti kui ka vene emakeelega kirjutajaid. Tunnustatud tööde hulka valiti kolm meie kooli lugu: Kertu Ketlin Lepmetsa,  Elise Piusi ja  Ell Juhani lugu. 
Tunnustame õpilasi, juhendajaid ja võistluse korraldajaid. 

Täname Tallinna linna ja Tallinna Haridusametit huvitava teema-aasta korraldamise eest ja ootame huviga uusi põnevaid tegemisi.

Rõõmustame ja tunnustame!
Selgunud on e-Känguru 2021 tulemused. Tõstame esile kõrgeimad kohad. Ekolieride vanuserühmas (3.- 4. klass) olid meie kooli parimad:3.c klassist Laura Vilms (100 punktiga 272. koht)  ja Iiris Kivi 3C (99 punktiga 300. koht), juhendajaks õp Ülle Meos ja Ell Juhani 4.a klassist (100 punktiga 272 koht), juhendajaks Mari Liis Arismaa. Selles vanuserühmas oli kokku 3396 osalejat. 

5.c klassi õpilane Luukas Volberg saavutas Benjamin vanuserühmas ülitubli 23. koha (õp Li Jõepere), 7.c klassi õpilane Maileen Volberg saavutas Kadettide vanuserühmas väga hea 117. koha (õp Marge Raudmägi) ja 11. klassi õpilane Roosmari Pihlak saavutas Student vanuserühmas suurepärase 64. koha (õp Harlet Arismaa).

Kiidame ka kõiki teisi tublisid osalejaid ja nende juhendajaid.

Kirjandusmängu eelvooru tulemused!
12. mail toimus Tallinna koolide 3.-4. klassi õpilastele mõeldud kirjandusmängu eelvooru, mille viis läbi Tallinna Keskraamatukogu koostöös Jakob Westholmi Gümnaasiumi klassiõpetajatega. Kirjandusmängu vabariiklikku finaali korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Meie koolist osales kaks võistkonda: „Pöörased lugejad“  - 3.b klassist Lauren ja 3.c klassist Ott ning Madlenell; "Vahvad vahvlid" – 4.a klassist Ell ja Laura ning 3.d klassist Karel Eric. Õpilasi juhendasid õpetajad Ülle Meos, Tiina Luik, Tiina Kiisel ja Ülle Sirel.

Oleme väga uhked, et „Vahvad vahvlid“ saavutasid 3. koha ja „Pöörased lugejad“ 4. koha 32 võistkonna hulgas. Palju õnne õpilastele ja juhendajatele!

Henri Pihelgas ja Ats Oskar Laansalu vallutavad Ameerikat!
3.-21. maini toimub Ameerikas Intel International Science and Engineering Fair, mis sel aastal viiakse läbi virtuaalselt. Eesti esindamine suurel rahvusvahelisel võistlusel on usaldatud meie kooli 12. klassi noormeestele. 6. mail astuti kolme tunni jooksul erinevate žüriide ette ja anti endast parim. Nüüd tuleb ainult oodata 21. maini, mil selguvad tulemused. Hoiame neile pöialt! Täname Eesti Teadusagentuuri võimaluse eest!

Selgusid õpilaste teadustööde riikliku konkursi 2021. a preemiad!

Oleme väga uhked, et meie kooli 12. klassi õpilase Henri Pihelgase uurimistöö „Turba kasutamine keskkonnareostuse likvideerimiseks veekogudelt“ saavutas 3 eripreemiat. Henri tööd tunnustas Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja Energia Avastuskeskus, kes tõi oma põhjenduses välja: Henri uurimistöö on tehtud väga põhjalikult, sealhulgas hõlmas erinevatest piirkondadest turba kogumist ning hiljem katsete tegemist, et praktiliselt võrrelda, milline turbafilter imab endasse reostuse kõige tõhusamalt. Uurimistöö on veekogudelt keskkonnareostuse likvideerimise osas olulise tähtsusega.

Kiidame ja tunnustame Henrit ja tema juhendajaid Heli Stroomi ja PhD Mall Orrut.

28. aprillil toimus majandus-olümpiaadi lõppvoor
Meie koolist oli kutsutud 12. klassi õpilased Karel Rebane ja Keity Kannel. Lõppvoorus tuli lahendada teooriaülesandeid ning rakendada oma majandusteadmisi praktiliste simulatsioonide lahendamisel. 38 osaleja seas saavutas Keity Kannel väga tubli 15. koha. Palju õnne! Tunnustame ja kiidame ka juhendajat Heli Stroomi. Tulemustega saab tutvuda: https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/majandusolumpiaad

Oleme uhked!
Roosmari Pihlak (11. klass) saavutas Elva Gümnaasiumi 8. üleriigilisel tõlkevõistlusel hispaania keeles 2. koha!
Palju õnne Roosmarile ja õpetajale Maria Kallile!
Sel aastal võttis võistlusest osa rekordilised 252 õpilast. Kõige populaarsemaks osutus inglise keel (103 õpilast), seejärel kõik teised keeled: saksa keel (48), vene-eesti (44), eesti-vene (28), rootsi keel (10), hispaania keel (9), soome keel (5) ja prantsuse keel (5).
Tulemustega saab tutvuda https://elvag.edu.ee/8-vabariikliku-tolkevoistluse.../

Oleme uhked ja tunnustame 12. klassi õpilast Henri Pihelgat ja juhendajat Heli Stroomi!

1. aprillil kell 9:00-15:30 sai lehel https://www.miks.ee/ kuulata vabariikliku õpilaste teadustööde konkursi parimate tööde esitlusi ning oli võimalus näha, mida huvitavat noored sel aastal välja uurisid.

Uurimistööde esitlusi on võimalik järele kuulata-vaadata, klikkides töö pealkirjal. Meie kooli õpilase Henri Pihelga esinemist saab vaadata 3. virtuaalruumis viimase ettekandena.

Emakeeleolümpiaadi lõppvoor toimus sel aastal veebis.
Olümpiaadiülesandeid lahendasid kõik lõppvooru kutsutud 19. märtsil Moodle’is. Meil on suur rõõm, et Estella Rennit (8.B) oli 7.-8. kl õpilaste hulgas 4.-6. kohal ja Helen Luurmees (7.B) 11. kohal, aga 7. klasside võistlejatest 4. kohal. Tunnustame õpilasi ja juhendajat Merle Raidmat.

Tulemusi saab vaadata https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadisusteem/emakeeleolumpiaad

Selgunud on Eduard Vilde sünniaastapäevale pühendatud Mustamäe koolide õpilaste lühijuttude 2021. aasta konkursi võitjad.

Selle aasta jutu kirjutamiseks oli vaja meenutada vanaema, vanaisa, vanatädi, vanaonu ütlemisi ja nende põhjal kokku panna põnev lühijutt.
Õnnitleme meie kooli tublisid kirjutajaid!
Noorema vanusekategooria III koht: jutustus „Kes ütles, et Lurich on surnud?“, autor R.S. (7. kl), juhendaja Merle Raidma;
Vanema kategooria III koht: jutustus „Karda elavaid, mitte surnuid!“, autor Sandra Danilson (12. kl), juhendaja Merle Raidma.

Kõik võitjad pärjatakse, kõik osalejad saavad Mustamäe Linnaosa Valitsuselt magusaid suveniire.
Uus jutuvõistlus algab juba detsembris

Oleme uhked teie üle!

10. märtsil toimunud majandusolümpiaadi piirkonnavoorus osales 155 õpilast, 47 koolist.
Meie koolist osales 5 õpilast. Meil on suur rõõm, et lõppvooru kutsutud õpilaste seas on kaks meie kooli 12. klassi õpilast: 
Karel Rebane (6. koht) ja Keity Kannel (11. koht). Edukad olid ka Alan Erik Kasuk (12.-13. koht) G2KRL klassist ja Liisi Truu (15. koht) G3KR klassist.

Hoiame neile pöialt lõppvoorus!

Mustamäe Linnaosa Valitsus tähistas sõbrapäeva traditsioonilise linnaosa koolide algklasside õpilastele korraldatud joonistamiskonkursiga „Minu parim sõber“.

Kokku laekus konkursile 366 tööd, üks ilusam kui teine!
Nagu ka eelmise aasta konkursi puhul selgus „Minu parim sõber“ joonistamiskonkursi võitja Mustamäe Linnaosa Valitsuse Facebooki lehel korraldatud suure rahvahääletuse tulemusena.
Rahvalemmikuks valiti pilt papagoist, mille joonistas 9-aastane Kristjan Umal Mustamäe Gümnaasiumi 3.c klassist. Tema õpetaja on Ülle Meos. Kristjani pilt sai 292 häält!
Konkursil olid meie koolist samuti võidukad:
Nora- Grete Salo, R.R., L.V., Mona Pius, Kristiina-Selena Karutoom, Lennart Pärna, S.V., Sandra Lauren Sikaste, Els Päärson, Sofia Margaret Truman, S.R., H.R., L.T., Vilora Korberg, R.T., Greteli Saamel ja Tuuli Valdner.
Palju õnne võitjatele!
27 enim hääli saanud noort kunstnikku saavad Mustamäe Linnaosa Valitsuselt auhinna ja diplomi ning nende võidutöödest pannakse kokku kunstinäitus, mis – andekate noorte kunstnike, nende sõprade, perede, õpetajate ja kõikide tallinlaste rõõmuks - kaunistab Tallinna Linnavalitsuse (Vabaduse väljak 7) 1. korruse näituseaknaid 15. märtsist kuni maikuuni.

29. jaanuaril toimus inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor.
Õnnitleme edukalt osalenud õpilasi ja nende juhendajaid!
Katariina Vink (juhendaja Marju Kubre) saavutas inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 11. klasside arvestuses 7. koha.
A.L. (juhendaja Girta Päi) saavutas inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 12. klasside arvestuses 1. koha
Karel Rebane (juhendaja Girta Päi) saavutas inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 12. klasside arvestuses 7.-9. koha.

26. jaanuaril toimus emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor.
Õnnitleme edukalt esinenud õpilasi ja nende juhendajat Merle Raidmat!

Estella Rennit saavutas emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 7.-8. klasside vanuseastmes 2. koha.

Helen Luurmees saavutas emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 7.-8. klasside vanuseastmes 4. koha (7. klasside arvestuses 1. koht).

2.B klassi õpilase Björn Bergi töö on esindatud kogumikus ,,Eesti koolilaste metsapostkaardid 2020".

RMK korraldatud konkurss "Eesti koolilaste metsapostkaart" toimus juba 18. korda. Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaartide 2020. aasta konkursi teemaks oli "TERVENDAV METS". Meie koolist võtsid konkursist osa 2.B ja 3.A klasside õpilased. Võistlusele saadetud üle 3000 joonistuse hulgast valiti välja 36 kaarti, millest tehti kogumik.

Parim hispaania keele valdaja on meie kooli 11. klassi õpilane Roosmari Pihlak!
Jaanuari lõpus toimus esimese üle-eestilise hispaania keele ainevõistluse lõppvoor.
Võitjaks kuulutati Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpilane Roosmari Pihlak, teise koha pälvis Isabel Graf Pirita Majandusgümnaasiumist ja kolmandaks tuli Ketly Iouriev Jakob Westholmi Gümnaasiumist.

Loe lisaks: https://www.teaduskool.ut.ee/et/hispaania

Palju õnne, Roosmari Pihlak! Palju õnne, õpetaja Maria Kall! Oleme uhked teie üle!

19. jaanuaril toimus gümnaasiumi inglise keele olümpiaadi koolivoor.
10. klasside parimad:
1. koht - Kertu Ketlin Lepmets, G1KR (õp G. Päi)
2. koht - Hugo Rait Mei, G1K (õp M. Kubre)
3. koht - A.R., G1KR (õp G. Päi)

11. klasside parimad:
1. koht - Katariina Vink, G2K (õp M. Kubre)
2. koht - Roosmari Pihlak, G2KRL (õp M. Kubre)
3. koht - G.T., G2K (õp I. Teigar)

12. klasside parimad:
1. A.L., G3KR (õp G. Päi)
2. Karel Rebane, G3KR (õp G. Päi)
3. D.K., G3KR (õp G. Päi)

A.L., Karel Rebane ja Katariina Vink esindavad meie kooli Tallinna piirkonnavoorus.

Õnnitleme parimaid ja hoiame pöialt meie õpilastele piirkonnavoorus!

¡Felicidades! 11. klassi õpilane Roosmari Pihlak on kutsutud hispaania keele ainevõistluse lõppvooru, kuhu pääses ainult seitse eelvoorude parimat!
Ainevõistluse eesmärk on innustada õpilasi hispaania keele õppimisel ja toetada laiemate kultuuriliste teadmiste omandamist. Võistlusest on oodatud osa võtma hispaania keelt võõrkeelena õppivad üldhariduskoolide õpilased ja kuni 20-aastased kutsekoolide õpilased. Võisteldakse ühes vanusegrupis.

Salakeele valdajad on selgunud. 7.–13. detsembrini 2020 toimus eesti keele võistlus „Salakeel II“, mis oli kevadisest emakeeleolümpiaadist ajendatult meediateemaline.
Oma teadmisi ja oskusi näitas 941 õpilast üle Eesti. Kolme vanuserühma peale olid kõige rohkearvulisemalt esindatud Viimsi Gümnaasium ja Tartu Tamme Kool. Rohkelt osalejaid oli ka Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolist, Rakvere Gümnaasiumist, Püha Johannese Koolist ja Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist. Kokku osales võistlusel õpilasi 88 koolist.
Meie koolist tuli 7.-8. klasside arvestuses 2. kohale Ell Juhani (Ell õpib alles 4. klassis), Roosmari Pihlak (11. klass) oli parimate seas 11.-12. klasside arvestuses.

Oleme uhked kõikide üle, kes osalesid võistlusel!

https://www.teaduskool.ut.ee/et/uudised/salakeele-valdajad-selgunud

Täna, 1. detsembril autasustati Tallinnas PROTO avastustehases õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid.
Riiklikud preemiad andis üle haridus- ja teadusminister Jaak Aab.

Gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse kategoorias said I preemia Henri Pihelgas ja Ats Oskar Laansalu Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 12. klassist. Tunnustati poiste juhendajat õpetajat Heli Stroomi. Noormeeste leiutis sai eripreemia Maailma Intellektuaalomandi Organisatsioonilt ja patendiametilt, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt ning kirjastus Argolt.

Henri ja Ats Oskari auhinnaks on ka Eesti esindamine Intel International Science and Engineering Fair’ile, mis toimub 2021. aasta mais virtuaalselt.

Õpilasleiutajate riiklikku konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Pilte autasustamiselt: https://heureka.postimees.ee/7123093/selgusid-tanavused-parimad-opilasleiutajad?gallery=296520&image=13506411

26. novembril toimus Euroopa Liidu parimate noorte tõlkijate väljaselgitamiseks veebipõhine võistlus Juvenes Translatores 2020.
Loosi teel valitud seitsme võistleva Eesti kooli hulka õnnestus sel aastal pääseda ka Mustamäe Gümnaasiumil.

Võistlusel osalevad igal aastal 17-aastased õpilased, kes samal ajal üle terve Euroopa Liidu tõlgivad paberkandjal sõnaraamatuid kasutades omal valikul mis tahes Euroopa Liidu ametlikust keelest mõnda teise ELi ametlikku keelde.

Meie koolist osales võistlusel neli õpilast: Kertu Ketlin Lepmets (G1KR), Carina Schipai (G2K), Katariina Maribel Vink (G2K) ja Tianeke Luna Wilkie (G2KRL). Kahe tunni jooksul tõlkisid nad umbes 400-sõnalise teksti inglise keelest eesti keelde.

Võistluse võitjad kuulutatakse välja 2021. aasta veebruaris ja iga riigi parima tõlke autor kutsutakse Brüsselisse auhinnatseremooniale. Hoiame pöialt meie tublidele tõlkijatele!

Pildialbum

Aasta ettevõtlusõppe tunnustuskonkursi laureaadid on selgunud! Palju õnne kõigile võitjatele!
Haridus- ja Teadusministeeriumi algatatud ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu raames tunnustati ettevõtlusõpet edendavaid inimesi ja meeskondi neljandat korda. Meie koolist valiti nominentide hulka 12. klassi noormehed Henri Pihelgas ja Ats Oskar Laansalu, kes said ministri tänukirja, ning õpetaja Heli Stroom.

Lähemalt saab lugeda: https://www.hm.ee/et/uudised/aasta-ettevotlusoppe-edendaja-poltsamaa-uhisgumnaasium

Sellel õppeaastal oli 6C klassi tunnis ajakirjanik Postimees Juuniorist, kes jäädvustas pudruprogrammi raames eesti keele tundi ja ilmus ka artikkel 22.10.2020
Sellel õppeaastal oli 6C klassi tunnis ajakirjanik Postimees Juuniorist, kes jäädvustas pudruprogrammi raames eesti keele tundi ja ilmus ka artikkel 22.10.2020

11. klassi õpilane Kevin Vaha käis Terevisioonis rääkimas digitaalsest tootearendus ehk Codesterite Klubist ja tutvustas enda loodud ajaplaneerimise rakendust.
Digitaalne tootearendus on uus tulevikku suunatud valikaine, mida õpetatakse TMG-s juba teist aastat. Lõimitud programmeerimise ja tootearenduse käigus õpitakse, mida tähendab olla disainer, tarkvaraarendaja ja projektijuht tehnoloogiaettevõttes. Lisaks individuaalsele pannakse rõhku ka rühmatööle. Pärast teoreetiliste oskuste omandamist esimesel aastal järgneb teisel aastal oma digitaalse projekti planeerimine ja prototüübi loomine, mida täiendatakse, viimistletakse ja esitletakse 12. klassis. Gümnaasiumi jooksul 15 kursust (viis kursust igal aastal). Eelteadmised programmeerimisest ei ole vajalikud, kuid peab arvestama, et õppetöö toimub inglise keeles. Koolitust finantseerib Saksamaal asuv Riesenkampffi fond, projektipartneriteks on Tallinna Tehnikaülikool ja mitmed tarkvarafirmad nagu Microsoft, Skype jt.
Vaata lähemalt: https://etv.err.ee/1148849/ajaplaneerimis-rakendus

Meie kooli abituriendid Henri Pihelgas ja Ats Oskar Laansalu on Euroopa parimad!
Eesmärgiga toetada noori andekaid ettevõtjaid, kuulutas TransferWise 20 Under 20 võistluse raames välja 20 parimat alla 20-aastast ettevõtjat Euroopas. Kolmandat aastat toimuva võistluse finaali jõudis viis eestlast, kokku oli finaliste kaheksast riigist.

Finalistid valis välja tippettevõtjatest ja investoritest žürii, teiste seas ka F1 maailmameister ning jätkusuutlikkuse teemadega tegelev ettevõtja Nico Rosberg, Euroopa parlamendisaadik Eva Maydell, Pariisis asuva Station F’i direktor Roxanne Varza, The Economisti peatoimetaja Zanny Minton Beddoes ning žürii esimees, TransferWise’i kaasasutaja Taavet Hinrikus.

20 finalisti seast valis Taavet Hinrikus välja kaks võitjat, kelle vahel jagatakse 25 000-naelane auhinnafond. Nendeks olid Henri Pihelgas Eestist ja John McElhone Põhja-Iirimaalt.

Kõik 20 finalisti saavad auhindadeks mentorluse, ühe miljoni naela väärtuses tasuta TransferWise’i rahaülekandeid, et oma äri rahvusvaheliselt laiendada ning võimaluse luua teiste ettevõtjate ja ärimaailma tipptegijatest kohtunikega kontakte.

Loe pikemalt:
https://transferwise.com/campaign/20under20
https://www.foundme.io/uudised/2020/10/02/euroopa-20-parima-noore-ettevotja-seas-viis-eestlast?fbclid=IwAR0m1TC_VzFV87cAvFzVtlYeIpEgYgpCOelws0cMd0gtJyDGn_AadYdG5mo

3.D klass osaleb KUMU konkursil „Muumiad, püramiidid ja hieroglüüfid" virtuaalnäitusega.
Konkursi eesmärgiks on sütitada õpilasi põhjalikumalt uurima Vana-Egiptuse kultuuri, kunsti ja ajalugu. Laste uurimistegevuste tulemuste ja avastuste esitamine näitusena pakub õpilaste uutele teadmisele ka loomingulist väljundit ja jagab neid kogu kooli või isegi kogukonnaga. Klassiga võis kokku panna Vana-Egiptuse teemalise näituse, väljapanekuks sobivad nii kunstiteosed, videod, näitemängud, installatsioonid, performance’id, maketid või mõni muu lahendus. Inspiratsiooni ammutati Vana-Egiptuse kunstist, toidust, moest, ajaloost või religioonist. Õpilasi juhendas klassijuhataja Ülle Sirel.

Valminud näitust saab vaadata: https://www.youtube.com/watch?v=9P7rreOaIs0

Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi kingitusena on meie kooli raamatukogus väljaanne „Minu Eestile”.
Selles on saja Eesti õpilase sõnaloominguvõistluse tööd.
Nende hulgas on kolme Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpilase kirjatöö. Pille-Triinu Maiste, Helen Luik ja Ilmar Lembit Berestovski, kes on juba kooli vilistlased, kirjutasid luuletused ühise pealkirjaga „Eesti loitsud”. Õpilasi innustas looma õpetaja Merle Raidma. Kogumiku väljaandmist toetas Haridus- ja Teadusministeerium.


Keskonnakäpp 2020 kategoorias "Tubli tegutseja" võitsid õpilasruhma kategoorias oma tööga Els ja Rihard Päärson " Konnade lastekodu" I koha - 3d klass.


Meisterkokad on selgunud!
https://www.facebook.com/toomas.pikhof.7/posts/3290811730956104

Pirita Majandusgümnaasiumis kevadel toimuma pidanud kokapoiste konkurssi olime koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud eriolukorra ning erimeetmete tõttu sunnitud mitmel korral edasi lükkama. Kuna olukord on endiselt muutumises, otsustasime võistluse läbi viia interaktiivselt Google Meet keskkonnas. Kolmapäeval, 14. oktoobril, toimus kokapoiste konkurss juba 16. korda, millest viimased seitse võistlust on olnud ülelinnalised.
Osalejad valmistasid võistlusroa (enda valikul külma või sooja) 30 minuti jooksul teemal „Ema, sulle rõõmuks see laud". Tulemust esitleti žüriile ja kaasvõistlejatele.
Žürii, kuhu kuulusid Põhjaka peakokk Ott Tomik, Tallinna Teeninduskooli kokkade õpetaja Gerda Sepp ja kodurestorani Mermer omanik ning mitmete kokaraamatute autor Merrit Kiho, hindas toidu valmistamise käiku, võistlejate koostööd, toidu väljanägemist, loovust toidu esitlemisel ning ka kokapoiste outfit’i (välimust, visuaalset tervikut).
Sellel erilisel virtuaalsel võistlusel osalesid seitsme erineva Tallinna kooli võistkonnad. Igal sammul oli tunda võistlejate tõsist ettevalmistust.
Meisterkoka tiitliga pärjati käesoleval aastal:
1.-3. klassid Fred Ojavere ja Harald Karu Tallinna Nõmme Gümnaasiumi 3. kl;
4.-6. klassid Rafael Zagrijev ja Artemi Seleznev Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 4. kl;
II koht Ramón Laikre ja Robert Bergmann Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 6. kl;
III koht Erik Linros ja Thomas Otto Eggleton Pirita Majandusgümnaasiumi 4. kl;
7. -9. klassid Toomas Kaar ja Joosep Andreas Laats Tallinna Reaalkooli 8. kl.
Eriauhinna julguse eest sai üksinda võistelnud Arseni Sapenkov Pirita Majandusgümnaasiumi 1. klassist ning parima esitluse eriauhinna said Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi poisid Ramón Laikre ja Robert Bergmann.

Aitäh kõigile vahvatele kokapoistele, nende juhendajatele ning žürii liikmetele!

Üritus toimus veebi vahendusel MEET keskkonnas. Ettevalmistada aitas õp. Ülle Sirel

Õnnitleme! 4.A klassi õpilane Ell Juhani pälvis preemia ja tunnustuse 2020.aasta suvel Võru maakonna raamatukogudes toimunud 8.lugemismängus Laste - raamatu - suvi.
Ell luges läbi 48 raamatut ja kohtus kirjanik Markus Saksatammega.

Kunstikonkurss "Minu ideaalmaailm"
A.M. 3D'st sai eripreemia

Äriideede arendamise programmi STARTERtallinn kevadsemestri parimad selgunud!
29. mail 2020 kogunes žürii, et Zoomi vahendusel kuulata ära STARTERtallinn ja STARTERhaapsalu programmidest läbi tulnud 10 finalisti tutvustused ja valida välja parimatest parimad.

Peaauhinna 1000 eurot Tallinna Ettevõtlusametilt võitis Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 11. keelereaalklassi õpilaste Henri Pihelgase, Ats Oskar Laansalu ja Dalia Domani meeskond Deeppeat, mis arendab keskkonnareostuse likvideerimiseks mõeldud turbamatte.

Kaks 500-eurost inspiratsiooniauhinda (samuti Tallinna Ettevõtlusametilt) võitsid TalTech meeskonnad MedicSOS ja StudySwipe.

Arvukad koostööpartnerid olid välja pannud mitmeid väga väärtuslikke ja kasulikke auhindu paljudele finaali jõudnud meeskondadele.

STARTER eelinkubatsiooni programmi eesmärgiks on anda õppurite meeskondadele praktilise väljundiga ettevõtlusalast õpi- ja meeskonnatöö kogemust ning abistada neil oma äriidee baasil välja arendada eduvõimelist ärimudelit. Ettevõtlusprogramm STARTERtallinn on mõeldud tudengitele ja õpilastele (ülikoolid, kõrgkoolid, kutsekoolid, gümnaasiumid). Programm on inglise keeles.

2019/2020


Kevadine fotovõistlus, kus 3D klassi õpilane A.M.'i töö märgiti ära ja kutsuti autasustamisele, sai II koha vääriliselt "like" tunnustusi hääletusel.

Kevadine Mustamäe linnaosa jutuvõistlus ( 1. juuni 2020* nr. 6 - lehes ilmus artikkel ), kus Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 2D, 4C ja 5C õpilased osalesid arvukalt sellel võistlusel.
Lapsed said tänutäheks siis kommikarbi ja linnaosavanema tänukirja

3.A klassi õpilane Ell Juhani saavutas Tallinna Vanalinna Päevade lugude konkursil "Vanalinna kummitused" 3.koha! Õnnitleme!
3.A klassi õpilane Ell Juhani saavutas Tallinna Vanalinna Päevade lugude konkursil "Vanalinna kummitused" 3.koha! Õnnitleme!

Eesti Draamateatri arvustuste võistlusel osalesid M.M.R. ja P.J. G3KL klassist ning Poul Jakob Levertand G2KL klassist.
Eesti Draamateatri arvustuste võistlusel osalesid M.M.R. ja P.J. G3KL klassist ning Poul Jakob Levertand G2KL klassist. Võistluse žürii otsustas esile tõsta M.M.R. arvustust „Nägin, kuulsin – mõtlesin, tundsin”. Õpilasi juhendas õpetaja Merle Raidma.

Mustamäe Gümnaasiumi õpilane Karel Rebane saavutas Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi koolinoorte ja noorte heliloojate 7. Digitaalse heliloomingu konkursil
ambient/helimaastikud või eksperimentaalse muusika kategoorias äramärkimise teosega "Ahnus" ning selge sõnumiga lühikese performatiivse ja multimediaalse teose kategoorias auhinnalise I koha teosega "Kuidas elada".
SIIT saab järelvaadata võitjate auhindamist.
Õnnitleme!

Mustamäe LOV korraldatud Tallinna Päeva viktoriinil "Mõista, arva, nuputa kui hästi tunned Tallinna ja Mustamäed" saavutas 3A klassi õpilane Ell Juhani I koha!
Mustamäe LOV korraldatud Tallinna Päeva viktoriinil "Mõista, arva, nuputa kui hästi tunned Tallinna ja Mustamäed" saavutas 3A klassi õpilane Ell Juhani I koha!

Viktoriinis "Niedersachsen - Quiz 2020" said parima tulemuse eest diplomi G1K klassist Eha Roos Kuus ja G2KR klassist Keity Kannel.
Viktoriinis "Niedersachsen - Quiz 2020" said parima tulemuse eest diplomi G1K klassist Eha Roos Kuus ja G2KR klassist Keity Kannel.

Eduard Vilde 155. sünniaastapäevale pühendatud Mustamäe koolide jutuvõistlusel "Tsitaate Eesti filmidest" saavutas Hanna Paglant 6.a klassist III koha (õpetaja Kaire Pihelgas)
ja H.L. G3KL klassist I koha (õpetaja Merle Raidma). Rändauhind Suur Vilde jääb aastaks meie kooli. Žüriid juhtis kirjanik Andrus Kivirähk.

5. märtsil 2020 toimus Tallinna koolide 10.-11. klasside inglise keele ainevõistlus British Culture.
Ka sel aastal esinesid meie õpilased väga hästi! Eliise Renser (G1K) ja Tianeke Luna Wilkie (G1KRL) saavutasid suurepärase II koha! Oleme uhked oma laia silmaringiga kümnenda klassi õpilaste üle!
2020. aasta ainevõistluse British Culture teemad olid:


 • Tähtpäevad Suurbritannia kultuuriruumis. Sõnade moodustamine (sõnatuletus);

 • Inglismaa ajalugu. Monarhid ja sündmused nende valitsemise ajal;

 • Briti vaatamisväärsused fotodel. Idioomid, mis sisaldavad kehaosade nimetusi.

 • Briti 2010. aasta muusika ning briti telesarjad läbi aegade.8. veebruaril 2020 toimunud ajaloo olümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid õpilased järgmised kohad:

6.B klassist Andrus Lepikult 15. koht
9. B klassist Hugo Rait Mei 25. koht
G2KR klassist Dalia Doman 30. koht


Mustamäe Linnaosa Valitsuse korraldatud joonistamiskonkursil ,,Minu parim sõber" olid võidutööde autoriteks:

3.A klassist - Mia Pihelgas, Grete-Ly Malleus, Kaidi Olbri
2.D klassist - L.T., Vilora Korberg
2.B klassist - S.T., Sigrid Vinkler, Merilin Ild
1.B klassist - L.V.

Palju õnne!


25.septembril toimunud Tallinna koolinoorte teatejooksude meistrivõistlustel saavutas meie kooli gümnaasiumi neidude võistkond 10x60 m teatejooksus suurepärase 5.koha ajaga 1.48,0 Võistkonda kuulusid:

1. Sonja Liisa Sutt
2. Ketlin Pärn
3. M.K.
4. Hele-Riin Vackermann
5. Eliise Orav
6. D.K.
7. L.A.
8. Kirke Mari Päll
9. Triina Järvet
10. I.N.

4x400 m teatejooksus saavutas meie kooli võistkond 11.koha ajaga 4.42,0 Võistkonda kuulusid:

1. Sonja Liisa Sutt
2. Ketlin Pärn
3. L.A.
4. Hele-Riin Vackermann


22. jaanuaril toimunud Tallinna koolinoorte neidude 10X50 m teateujumises saavutas meie kooli võistkond suurepärase 6. koha. Võistlustel osales 35. kooli.
Võistkonda kuulusid:

Eliise Adeele Leede
K. A.
Sandra Miller
K. R.
Merilin Priivits
Helis Heinsaar
Heidi Tähve
Katriin Kruus
S. L. S.
Diana Kornet


15. jaanuaril toimunud Mustamäe linnaosa koolinoorte neidude 10X50 m teateujumises saavtuas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid:
Eliise Adeele Leede
Helis Heinsaar
K. R.
Merilin Priivits
Hanna Heinsaar
Roberta Mikk
Heidi Tähve
Katriin Kruus
S. L. S.
Diana Kornet


Selgunud on 29. novembril 2019 toimunud rahvusvahelise inglise keele võistluse „Best in English“ ametlikud tulemused. Võistlusel osales 16462 õpilast 25 riigi 624 koolist. Meie koolist võttis sel korral võistlusest osa 93 õpilast 8.-12. klassist.

Teist aastat järjest pääses meie kooli õpilane maailma 20 parima hulka – Katariina Vink G1K klassist saavutas suurepärase 14. koha (Eestis 5. koht). Maailma 100 parima hulka jõudsid veel 2 MG õpilast.

Koolidevahelises võistluses, kus võeti arvesse iga kooli 10 parima õpilase tulemused, kuulub Mustamäe Gümnaasiumile 4. koht (Eestis 3. koht).

Rahvusvahelises koolide edetabelis on esimese 20 seas 10 Eesti kooli ja õpilaste top 20-s on Eesti noori 7.

Rohkem infot võistluse kodulehelt https://bestinenglish.org/top-20-all-results-2019.


5.12.2019 toimunud Mustamäe noorte tunnustusüritusel "Noorte Imedemaal" Kultuurikeskuses Kaja tunnustati Noore talendi kategoorias 3A klassi õpilast Ell Juhanit. Õnnitleme!


18.11.2019 toimunud Tallinna ja Harjumaa koolidevahelistel Mathable meistrivõistlustel saavutasid 3.A klassi õpilased Kristofer Apsolon 2.koha ja Ell Juhani 4.koha. Õnnitleme!


3.A klassi õpilane Ell Juhani pälvis suvisel laste lugemismängus Laste-raamatu-suvi preemia loetud raamatute hulga eest (49 raamatut!) Õnnitleme tublit lugejat!


Tallinna Keskraamatukogu korraldatud õudusjuttude konkursil "Valged ööd, tumedad teod" saavutas 1.koha 3.A klassi õpilane Ell Juhani. Jutt avaldatakse ajakirjas "Täheke". Õnnitleme!

2018/2019


Mustamäe koolide kaasaegsel viievõistlusel 1. klasside arvestuses saavutas 1C klassi õpilane Anna Novalee Kaustel individuaalse II koha eesti keeles ja 1D klassi õpilane I.K. individuaalse II koha matemaatikas. Palju õnne!


Geograafiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Rasmus Valk (9A) 6. koha ja pääses lõppvooru, mis toimus 10.-11. mail Viimsi Koolis.


G3KR klassi õpilase Rain Alvar Kõllamaa uurimistöö "Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpilaste transpordieelistused, neid mõjutavad tegurid ning mõju tervisele ja keskkonnale" esitati Eesti Teadusagentuuri õpilasuurimuste konkursile ja valiti 2. vooru, kus esineti stendiettekandega teadusfestivalil Eesti Rahva Muuseumis. Uurimistöö esitati ka õpilaste teadusajakirja Akadeemiake konkursile ja avaldati käesoleva aasta teises numbris. Uurimistööga saab tutvuda aadressil http://akadeemiake.ee


Mustamäe koolide vahelisel kaasaegsel viievõistlusel TSG-s saavutas 3.klasside arvestuses matemaatikas 1.koha 3.A klassi õpilane M.M., varias 2.koha 3.C klassi õpilane J.K., eesti keeles 3.koha 3.A klassi õpilane Johanna Nõvandi ja loodusõpetuses 3.koha 3.C klassi õpilane Oskar Kerge. Tublid! Õnnitleme!


Mustamäe koolide vahelisel kaasaegsel viievõistlusel TSG-s saavutas 2.klasside arvestuses matemaatikas 1.koha 2.A klassi õpilane Ell Juhani, eesti keeles 3.koha 2.A klassi õpilane S.V. ja kehalises kasvatuses 2.koha 2.A klassi õpilane Milina Milenina. Õnnitleme!


15.mail toimunud Tallinna koolide vahelisel Liiklustark 2019 võistlusel saavutas 2.klassi võistkond koosseisus Ell Juhani 2.A, Jaak Joonatan Kruus 2.A, E.S. 2.A ja H.M. 2.C suurepärase 1.koha! Õnnitleme!


Tähekese ja Poola saatkonna korraldatud jutuvõistlusel "Eesti eriline puu" saavutas auhinnalise koha 4.B klassi õpilane Lisann Kane tööga "Tüdruk ja puu". Palju õnne!


Inglise keele olümpiaadi piirkonnavoorus tuli Marianna Vaga (G3K) 9.-12. kohale. Kokku osales Tallinna koolidest 104 gümnaasiumiõpilast.


Tallinna üldhariduskoolide 10.-11. klasside õpilaste inglise keele ainevõistlusel "British Culture" saavutas 2. koha Mustamäe Gümnaasiumi võistkond koosseisus Roosmari Pihlak (G1KR) ja Markus Tali (G2KL).


Rahvusvahelisel inglise keele võistlusel "Best in English" saavutas G3K klassi õpilane Marie Elise Tupp 8. koha. Mustamäe Gümnaasium tuli kõigi osalenud koolide seas 11. kohale. Kokku võistles 21110 õpilast 30 riigi 922 koolist.


Emakeelepäevale ja eesti keele aastale 2019 pühendatud ülelinnalisel luulekonkursil Karjamaa Põhikoolis saavutas laureaadi tiitli 2.A kl.õpilane Hendrik Trink. Õnnitleme! 22.03.2019


Aprillikuus ilmunud ajakirjas "Hea Laps" avaldati 2.A klassi õpilase Ell Juhani võistlustöö "Minu parim sõber"


"Kirjandusmäng 2019" Tallinna eelvoorus saavutas 3.koha 2.A ja 3.A kl.võistkond: Ell Juhani 2.A, Antoni Kornet 3.A ja Helen Skrõpnik 3.A. Õnnitleme!


TSG humoreskide esitamise konkursil "Keelepaelad" saavutas esikoha 2.A kl. õpilane Joosep Tiit ja eripreemia sai 2.A kl.õpilane Ell Juhani. Õnnitleme! Žürii esimeheks oli näitleja Jan Uuspõld.


Emakeeleolümpiaadi uurimistööde voorus 9. - 10. klasside vanuseastmes saavutas Roosmari Pihlak I koha („Teoste „Lingvistiline mets“ ja „He said, she said“ tõlkimine masintõlgete abil“, juhendaja õpetaja Kaire Pihelgas).Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi G1KR õpilane Roosmari Pihlak saavutas lingvistikaolümpiaadi lõppvoorus II koha. Lõppvooru 4 parimat nimetakase rahvusvahelise lingvistikaolümpiaadi võistkonna liikmeteks.Eduard Vildele pühendatud jutuvõistlusel saavutas nooremas vanuseastmes III koha 7.a klassi õpilane Karel Kuusik. Vanemas vanuseastmes sai III koha G3KR klassi õpilane Karl Valter Jaanus. Diplomi said 6.b klassi õpilane Annabel Ruusalu ja G3KR klassi õpilased Kristel Sommer, Mona-Marie Tuur ja Kaspar Korsen. Žüriid juhtis ja õpilasi autasustas kirjanik Andrus Kivirähk.


Kerlin Otspere (4.b klass) saavutas Tähekese jubejutuvõistlusel 3. koha 4. klasside arvestuses. Tema jubejutt "Õudne kontrolltöö" ilmus jaanuarikuu Tähekeses. Palju õnne!


2.A klassi õpilane Ell Juhani saavutas Tähekese jubejutuvõistlusel 2.klasside arvestuses 3.koha!
Õnnitleme!


Meribel Ebber 4 c klassist osales võistulugemisel Eesti Lastekirjanduse Keskuses, kus toimus 4. klasside võistulugemine. Meribel esitas katkendi Jack Londoni raamatust "Valgekihv"ning saavutas ülekaalukalt I koha Tallinna voorus.
Õnnitlused!


Maali- ja tarbekunstikonkurss "Vikerkaar 2018", sai Margot Vasar 1 d klassist I koha nooremas vanusegrupis graafilise tööga "Me ei ole üksi Universumis".
Palju õnne!


1 d klass saavutas I koha Selveri võistlusel "Ajutrenni aeg".
Õnnitlused!


Raamatusse "Omad jutud", mis kingiti kõikidele kooliuusikutele, on luuletused kirjutanud teiste hulgas ka järgmised TMG õpilased; Ethel Elisabeth Saaremäel, Mia Kungla (4 c kl.) ja Johannes Vahermägi (5 b klass). Ethel Elisabeth Saaremäel oli kutsutud ka raamatuesitlusele Tallinna Keskraamatukokku.


Tallinna Teletorni ETI loovkonkurss, milles 4 c klassi õpilane Ramón Laikre sai eripreemia jutu "ETI ja tema sõbrad" ja illustratsiooni eest.
Palju õnne!


Tunnustus 2.A klassi õpilasele Ell Juhanile, kes osales suvel Võru maakonna lugemismängus "Laste-Raamatu-Suvi 2018" ja luges läbi 16 raamatut.

2017/2018


Rahvusvahelisel inglise keele võistlusel "Best in English" sai Mustamäe Gümnaasium 750 osalenud kooli seas 24. koha, Eesti koolide arvestuses saadi sel korral 8. koht. Meie kooli parim oli Marie Elise Tupp G2K klassist, kes saavutas 17612 osaleja seas 76. koha.


Inglise keele ainevõistlusel Tallinna koolide 5. klasside õpilastele saavutas 4. koha meie kooli võistkond koosseisus Kerttu Kaljura (5A) ja Marko Elvak (5B)


Tallinna üldhariduskoolide 10.-11. klasside õpilaste inglise keele ainevõistlusel "British Culture" saavutas 1. koha Mustamäe Gümnaasiumi võistkond koosseisus Marie Elise Tupp (G2K) ja Markus Tali (G1KL).


31. mail Tallinna Saksa Gümnaasiumis toimunud Mustamäe koolide kaasaegse viievõistluse auhinnalised tulemused:

I klassid
eesti keel - Simona Volens (1A) - II koht
matemaatika - Ell Juhani (1A) - I koht
loodus - Jaak Joonatan Kruus (1A) - III koht
varia - Jaan Oskar Nooni (1D) - III koht
Võistkondlikult II koht

II klassid
matemaatika - Siim Kivi (2A) - III koht
loodus - Oskar Kerge (2C) - III koht
varia - Joanna Odette Kangur (2C) - III koht

III klassid
loodus - Ramon Laikre (3C) - II koht
varia - Frode Liidemaa (3B) - I koht
sport - Teele Ojamets (3B) - III koht
Võistkondlikult III koht


Emma Kiivit 2.C klassist võitis Hargla Kooli 330. aastapäevale pühendatud üle-Eestilisel joonistusvõistlusel "Minu kool" 1. koha 7-10 aastaste õpilaste kategoorias. Emma töö valiti parimaks 290 joonistuse seast.
Palju õnne! Tänuõhtu toimub 31. mail Hargla koolimajas.


Loome - ja leiutusvõistlus "Vanast uus"( Tallinna Keskraamatukogu ja Uuskasutuskeskus) saavutasid 3C klassi õpilased:
I koha - Sandra Mägi.
II koha - Marta Siniroht
III koha - Markus Ollino


Meribel Ebber 3 C klassist võitis kolmapäeval "Mustamäe laululind 2018" konkursil laululinnu tiitli oma vanuserühmas.
https://tallinn.ee/est/Uudis-Nemad-on-Mustamae-laululinnud-2018

Pildid


20.aprillil 2018 TSG-s toimunud humoreskide esitamise võistlusel saavutas 1.koha 2.A klassi õpilane Antoni Kornet, 3.koha võitis 1.A klassi õpilane Joosep Tiit ja eriauhinna sai 1.A klassi õpilane Ell Juhani. Õnnitleme!


Kolmapäeval, 21. märtsil, toimus Pirita Majandusgümnaasiumis ülelinnaline kokapoiste konkurss.
Meie kooli õpilased Liio Rasmus Kallastu (3B) ja Ramón Laikre (3C) saavutasid 1.- 3. klassi vanuserühmas I koha ja Meisterkoka tiitli. Palju õnne!


16.märts Karjamaa Põhikoolis ülelinnaline emakeelepäevale ja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäevale pühendatud luulekonkurss
4 - 6.klasside rühmas laureaat - Oliver Pärna 4b klass


Ungari ja Eesti vabadusvõitlustele pühendatud loomevõistluse "Võitluses vabaduse eest, eestlased ja ungarlased"
III koht Karinee Murel 3c klass


EESTI LUULE 100 - omaloomingulised luuletused ( vabariiklik)- 9. märts 2018
noorem vanuserühm - 7 - 11
I koht Ethel Elisabeth Saaremäel - 3c klass
II koht Maia Öövel - 4b klass
III koht Johann Vahermägi - 4b klass


"Eesti 100" plakativõistlus ( vabariiklik) - 23. veebr. 2018
eriauhind - auhinnaraamat - Rasmus Karner - 3c klass


Omaloominguliste luuletuste võislus Luuleprõmm vabariiklik voor - 9. veebruar 2018 Tartus
noorem vanuserühm - 7 - 11
I koht - Simona Osul - 3c klass


Omaloominguliste luuletuste võistlus Luuleprõmm Tallinna voor - jaanuar 2018 Tallinna Keskraamatukogus
noorem vanuserühm - 7 - 11
I koht Simona Osul - 3c klass
II koht Oliver Pärna 4b klass


9. kirjutamiskonkurss "Minu Eesti siin ja praegu" - 20 okt. 2017
noorem vanuserühm - 7 - 11
I koht - Ramón Laikre 3 c klass
II koht - Britta Marleen Lõhmus 3c klass
III koht - Markus Ollino 3 c klass
eripreemia - Maia Öövel 4 b klass


The 48th world school children's art exhibition of the Republic of China - sept. 2017
Selected Certificate - Marta Salu - 3c klass ja Ramón Laikre - 3c klass


Eesti Vabariigi 100-le juubelile pühendatud ülelinnalisel luulekonkursil Karjamaa Põhikoolis võitis 2.A klassi õpilane Antoni Kornet laureaadi tiitli. Kiidame!


Eduard Vildele ja Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud Mustamäe koolide jutuvõistlusel "Vaba inimene vabal maal" sai III koha 5.b klassi õpilane Annabel Ruusalu. Diplomi said Ilo Paltser (5.b), Karl Valter Jaanus (G2KR) ja Arette Kuuseväli ( G3K). Žüriid juhtis kirjanik Andrus Kivirähk.


Kris Erik Lindemäe (4.C klass) saavutas Pääsküla raamatukogu korraldatud noorte luulekonkursil "Eesti Luule 100" eriauhinna 7-11 aastaste vanusegrupis.


Tallinna koolinoorte suusatamise meistrivõistlustel oli meie kooli põhikooli tütarlaste võistkond väga edukas.

1,4 km suusatamises osales 85 võistlejat.

III koht Kätriin Aas aeg 3.54

3X1,4 km teatesuusatamises osales 15 võistkonda.

III koht Mustamäe Gümnaasium aeg 13.20
Teatevõistkonda kuulusid:
1.Kätriin Aas 8b
2. Vibeke Marie Välbe 6a
3. Hanna Heinsaar 7a

Kahe võistluspäeva kokkuvõttes saavutas meie kooli võistkond III koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Kätriin Aas 8b
2. Hanna Heinsaar 7a
3. Vibeke Marie Välbe 6a
4. Helis Heinsaar 4a
5. Karoliina Kivi 7b

PALJU ÕNNE!


G3KRL klassi õpilase Ilmar Lembit Berestovski uurimistöö "Kaartidel esitatud muutused Tallinna linna ümbritsevate valdade asustustiheduses aastatel 2001-2016” esitati õpilaste teadusajakirja Akadeemiake konkursile ja avaldati selle aasta esimeses numbris. Uurimistööga saab tutvuda aadressil http://akadeemiake.ee/2018/01/


Mustamäe koolide 5. klasside tüdrukute meistriks rahvastepallis tuli meie kooli võistkond.
Võistkonda kuulusid:
1. Kärt Antov 5a
2. Alexandra Schipai 5a
3. Hedeliis Habicht 5b
4. Hanna-Liisa Purde 5b
5. Merilin Priivits 5b
6. Grete Kamm 5b
7. Anulin Ööpik 5c
8. Karolin Normak 5c
9. Katarina Väljako 5c


Mustamäe koolide 10X 50m teateujumise meistrivõistel saavutas meie kooli võistkond ajaga 6.08,78 II koha. Võistkonda kuulusid:

1. Merilin Priivits 5b
2. Vibeke Välbe 6a
3. Katriin Kruus 6b
4. Hanna Heinsaar 7a
5. Sigrid Anton 9
6. Diana Kornet 9
7. Katriin Hansalu 8b
8. Helis Heinsaar 4a
9. Eliise Adeele Leede 4a
10.Roberta Mikk G1KR


Kiidame 4.A klassi õpilast Elenor Loitmaa, kelle jubejutt "Kummituslik kirik" sai II koha Tähekese jubejuttude võistlusel.


1.A klassi õpilane Ell Juhani saavutas ajakirja Tähekese jubejutuvõistlusel nooremas vanusegrupis 1.preemia. Õnnitleme!

Jutt ilmub ajakirja Täheke veebruarinumbris.


Tallinna koolide 4. klasside õpilaste ettelugemise võistlusel "Kõik on kõige targemad" saavutas Karel Mattias Peebo (4.C klass) žürii eriauhinna.
Võistlus toimus 19. oktoobril Eesti Lastekirjanduse Keskuses ettelugemise päeva puhul.


Teatriteemaliste uurimistööde konkursil jõudis G3KRL klassi õpilase Pille-Triinu Maiste publiku-uurimus parimate hulka.
Konkursi korraldasid Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetool ja Eesti Draamateater.
19. septembril Eesti Draamateatris toimunud vastuvõtul kutsuti noori teatriuurijaid õppima teatriteadust Tartu Ülikooli.

2016/2017


Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi sõnaloomingu võistlusel "Minu Eestile" jõudsid G2KRL klassi õpilased Pille-Triinu Maiste, Helen Luik ja Ilmar Lembit Berestovski äramärgitud tööde autorite hulka. Kolme õpilase luuletused kannavad ühist pealkirja "Eesti loitsud".


Eesti Draamateatri arvustuste võistlusel saavutas G2KRL klassi õpilane Pille-Triinu Maiste II koha tööga "Valgustusest, mõtteteaduslikult". Võistlust korraldatakse alates 1999. aastast ja samast aastast alates on Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpilased konkursil osalenud. Mõnestki edukast osalejast on saanud nimekas kirjanik. Need on Mihkel Kaevats ja Kairi Look. Pille-Triinu Maiste jõudis väärikale kohale teist korda. Võitjate autasustamine toimus 25. mail Eesti Draamateatris.


Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel kergejõustikus 24.-25.05 saavutasid põhikooli tüdrukud järgmised tulemused:
Kõrgushüpe - Maiken Lipp 9.koht 7b kl. tulemusega 1.50
Kaugushüpe - Maiken Lipp 12.koht 7b kl. tulemusega 4.79
Kuulitõuge -
Diana Kornet 12.koht 8 kl. tulemusega 9.16
Anett Victoria Varunov 16.koht tulemusega 8.63

4x100m teatejooksus saavutati 7.koht ajaga 55,89
Võistkonna koosseis:Ketlin Pärn(9b), Maiken Lipp(7b), Sonja-Liisa Sutt(9a), Ingigerd Koppa(9a)

Gümnaasium:
Kõrgushüpe - Marie-Helene Allik 8.koht G3KL kl.tulemusega 1.35
Kuulitõuge - Helis Sala 9.koht G3KL kl.tulemusega 8.33
400m jooks - Heleri Piip 9.koht G3KL kl.tulemusega 1.11,86
Odavise -
Helis Sala 11.koht G3KL kl.tulemusega 24.10
Õnne Täht 12.koht G2KRL kl.tulemusega 22.11

800m jooks -
Kirte Katrin Sarevet 11.koht G3KR kl.tulemusega 2.56,67
Heli Tammemägi 12.koht G3KL kl. tulemusega 2.58,48

200m jooks - Heleri Piip 14.koht G3KL kl.tulemusega 30,87

Kokkuvõttes saavutas TMG võistkond põhikooli arvestuses 10. koha, gümnaasiumide arvestuses 8.koha


Tallinna koolinoorte võrkpalli meistrivõistlustel 2017 õ.a.saavutas TMG võistkond 7.-8.koha
Võistkond:
1.Helis Sala G3KL
2.Pauliin Möllits G3KR
3.Kirke Vaino G3KR
4.Laura Sarapuu G3KR
5.Pille-Triinu Maiste G2KR
6.Emma Maura Lainväe G2KR
7.Õnne Täht G2KR
8.Ethel Elis Krünberg G2KG2KRL õpilane MARIA VESKI saavutas 2017 a.MM-il rühmvõimlemises Eesti koondise liikmena 3.koha


Tallinna koolinoorte suusatamise meistrivõistlustel 07.03-08.03.2017 saavutati järgmised tulemused:

Põhikool
Teatesuusatamises 3x1,4km saavutati 5.koht tüdrukute arvestuses
Võistkond:Kätriin Aas 7b;Hanna Heinsaar 6a;Vibeke Välbe

1,4km suusatamises saavutas 6.koha Kätriin Aas(7b) ajaga 4.09

Teatesuusatamises 3x1,4km saavutati 7.koht poeglaste arvestuses
Võistkond:Aksel Hagelberg 8kl.;Frederik Marten Välbe 3b kl.;Henry Välja 8 kl.

1,4 km suusatamises saavutas 8.koha Aksel Hagelberg (8 kl.) ajaga 3.31

Gümnaasium
Teatesuusatamises 3x1,4km saavutati 6.koht

Võistkond:Kirte Katrin Sarevet(G3KR)Helis Sala(G3KL)Grete-Liina Miller(G2KRL)

1,4km suusatamises saavutas 2.koha Kirte Katrin Sarevet (G3KR)ajaga 4.29


25. mail osalesid 1. - 3. klasside võistkonnad Tallinna Saksa Gümnaasiumis toimunud Mustamäe koolide kaasaegsel viievõistlusel.

1. klassi võistkond saavutas kokkuvõttes III koha.
Võistkonda kuulusid:
Joanna Odette Kangur 1C (varia, individuaalselt I koht), Karl Markus Rand 1C (sport, individuaalselt III koht), Merit Malinin 1A (eesti keel, individuaalselt III koht), Siim Kivi 1A (matemaatika, individuaalselt II koht), Oskar Kerge 1C (loodusõpetus).

2. klassi võistkond saavutas kokkuõttes III koha.
Võistkonda kuulusid:
Frode Liidemaa 2B (varia, individuaalselt I koht), Teele Ojamets 2B (sport, individuaalselt III koht), Getrin Eisen 2A (eesti keel), Markus Ollino 2C (matemaatika), Ramon Laikre 2C (loodusõpetus, individuaalselt I koht).

3. klassi võistkond saavutas kokkuvõttes I koha.
Võistkonda kuulusid:
Frederik Marten Välbe 3B (sport, individuaalselt III koht), Oliver Pärna 3B (matemaatika, individuaalselt I koht), Karel Mattias Peebo 3C (varia, individuaalselt III koht), Helen Luurmees 3B (eesti keel, individuaalselt II koht), Taniel Küppar 3A (loodusõpetus, individuaalselt II koht).


1A klassi õpilane Merit Malinin saavutas Eesti karikavõistlustel batuudihüpetes 8.koha ja BG rahvusvahelisel Kevadturniiril sünkroonhüpetes 6.koha.


1A klassi õpilane Antoni Kornet saavutas Eesti KUDO meistrivõistlustel 3.koha (13.05.2017) ja Spordiklubi Tõnu Truusi malekooli B-kategooria võistlusel turniirivõidu (16.05.2017)
Õnnitleme!1A klassi õpilane Anris Kornel saavutas pranglimise Eesti meistrivõistlustel Tallinna 1.klasside võistlejate seas 12.koha. Õnnitleme!


1A klassi õpilane Raith Orgussaar võitis 18.03.17 Audenteses toimunud sumo-judo superturniiril kaks medalit - judos pronks ja sumos kuld.

17.12.16 Audenteses toimunud sumovõistlustel hõbemedal. Õnnitleme!


1A klassi õpilane Brendon Bakhoff saavutas 5.mail 2017 Saare maakonna ujumise meistrivõistlustel oma vanusegrupis kaks esikohta. Õnnitleme!


1.C klassi õpilane Joanna Odette Kangur saavutas 1.-2. koha Tallinna koolide lugemisvõistlusel "LADUS LUGEJA 2017" Tallinna Südalinna Koolis. Palju õnne!


21.aprillil Tallinna Saksa Gümnaasiumis humoreskide konkursil Keelepaelad said 1A klassi poisid Ruben Saluste 1.koha, Siim Kivi 2.koha ja Antoni Kornet eripreemia. Õnnitleme! Juhendaja Tiina Kiisel


18. aprillil toimunud Mustamäe koolide 3.-5. klasside 8X25 m teateujumises saavutas meie kooli võistkond I koha.
Võistkonda kuulusid:

1. Eliise Adeele Leede 3a
2. Helis Heinsaar 3a
3. Vibeke Marie Välbe 4a
4. Katriin Kruus 5b
5. Kevin Meister 4a
6. Villem Kalmu 4b
7. Jarko Miller 4b
8. Margus Veske 4c


30. märtsil 2017 toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis ainevõistluse "British Culture" lõppvoor 10. ja 11. klasside õpilastele.
Meie kooli esindas võistkond koosseisus Gerta Krapivnitski (G2K) ja Marie Elise Tupp (G1K), kes saavutas 26 osaleja seas tubli viienda koha!
2017. aasta ainevõistluse British Culture teemad olid:

 1. Õigekiri ja sõnade moodustamine.
 2. Briti ja Ühendkuningriigi monarhid ning Victoria ajastu Inglismaal.
 3. Sport ja vaba-aja tegevused.
 4. Briti 1980/1990ndate muusika ning briti filmid läbi aegade.

Võistluse lõplik tulemus:
 1. Tallinna Muusikakeskkool 74 punkti
 2. Tallinna Inglise Kolledž 72 punkti
 3. Gustav Adolfi Gümnaasium 71.5 punkti
 4. Tallinna 21. Kool 70 punkti
 5. Tallinna Mustamäe Gümnaasium 68,5 punkti
 6. Tallinna Reaalkool 66 punkti
Nagu näha, oli esimese kuue koha vahel rebimine väga tihe! Oleme Gerta ja Marie Elise üle väga uhked!
Õpilasi juhendades aitasid veidi kaasa õpetajad Marju Kubre ja Ingrid Teigar.


Kolmapäeval, 29. märtsil, toimus Pirita Majandusgümnaasiumis ülelinnaline kokapoiste konkurss. Konkursist võttis osa 23 võistkonda 15 koolist.

Meie kooli 3B klassi õpilased Lennart Georg Kohlap ja Kevin Markus Puulmann saavutasid 1.- 3.klassi vanuserühmas tubli III koha. Palju õnne!


15. märtsil Karjamaa Põhikoolis toimunud emakeelepäevale ja luuletaja Leelo Tungla sünnipäevale pühendatud luulekonkursil võitis 4.A klassi õpilane Mariliis Sikaste 4.-6. klasside arvestuses eripreemia.


15. märtsil toimunud Mustamäe koolide 4. klasside tütarlaste rahvastepalli meistrivõistlustel saavutas meie kooli võistkond I koha.
Võistkonda Kuulusid:

1. Hedeliis Habicht 4b
2. Hanna-Liisa Purde 4b
3. Paula Kosk 4b
4. Merilin Priivits 4b
5. Alexsandra Schipai 4a
6. Kärt Antov 4a
7. Katarina Väljako 4c
8. Karolin Normak 4c
9. Anulin Ööpik 4c


Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpilaste testisoorituse tulemuste ülevaade rahvusvahelises võrdlusuuringus PISA 2015.

Meie koolist osales uuringus 41 15-aastast õpilast. Nagu juuresolevast analüüsist näha, olid meie õpilaste tulemused oluliselt kõrgemad nii maakonna, kogu Eesti kui ka OECD riikide keskmisest tulemusest kõikides vaadeldavates valdkondades.

PISA 2015 tagasiside - Tallinna Mustamäe Gumnaasium.pdf


Eduard Vilde sünniaastapäevale pühendatud Mustamäe koolide jutuvõistlusel "Mina jään" saavutas 9.-12. klassi õpilaste hulgas I koha Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi G1KR klassi õpilane Karl Valter Jaanus. Georg Bogatkini loodud Eduard Vilde kuju Suur Vilde ehk rändauhind anti meie koolile.


Mustamäe linnaosa suusatamise meistrivõistlustel 16.märtsil saavutasid meie kooli õpilased järgmised kohad:
3.-4.klasside tüdrukute 1,4 km suusatamises saavutas 2.koha 3.a klassi õpilane Helis Heinsaar
3.-4.klasside poiste 1,4 km suusatamises saavutas 1.koha 3.b klassi õpilane Frederik Marten Välbe
5.klasside tüdrukute 1,4 km suusatamises saavutas 1.koha 5.a klassi õpilane Vibeke Välbe
6.klasside tüdrukute 2,8km suusatamises saavutas 2.koha 6.a klassi õpilane Hanna Heinsaar
7.klasside tüdrukute 2,8 km suusatamises saavutas 2.koha 7.b klassi õpilane Kätriin Aas


Emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas 8. klassi õpilane Roosmari Pihlak 7.- 8. koha 8. klasside arvestuses, G1KR klassi õpilane Rain Kõllamaa 5.-7. koha 10. klasside arvestuses ja G3KR klassi õpilane Agnes-Andra Kursviste 4. koha 12. klasside arvestuses.


02.veebruaril toimunud Mustamäe koolide 3.klasside rahvastepalli võistlustel saavutas meie kooli võistkond III koha.
Võistkonda kuulusid:
1.Johann Vahermägi 3b
2.Enri Pihel 3b
3.Frederik Marten Välbe 3b
4.Raian Soosalu 3b
5.Kevin Markus Puulmann 3b
6.Oliver Pärna 3b
7.Karel Mattias Peebo 3c
8.Mikk Rungi 3c
9.Miikael Merihein 3a
10.Mihkel Kalamees 3a


27. jaanuaril 2017 toimunud inglise keele olümpiaadi piirkonnavoorus tulid Hanna Marie Markson (G3K) ja Marko Raidlo (G3KR) 15.-17. kohale. Kokku osales Tallinna koolidest 102 gümnaasiumiõpilast.


04. veebruaril toimunud Mustamäe koolide 4. klasside kombineeritud teatevõistlustel saavutas meie kooli võistkond II koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Kärt Antov 4a
2. Alexandra Schipai 4a
3. Hanna-Liisa Purde 4b
4. Anulin Ööpik 4c
5. Karolin Normak 4c
6. Laura Konsa 4c
7. Karmo Lankots 4a
8. Kevin Meister 4a
9. Jarko Miller 4b
10.Villem Kalmu 4b
11.Richard Pajuviidik 4b
12.Hans Norman Normak 4c


Mustamäe koolide 3.klasside kombineeritud teatevõistlustel 2.veebruaril saavutas meie kooli võistkond III koha.Võistkonda kuulusid:
1.Maribel Kõpp 3b
2.Leila Rähni 3b
3.Heidi Tähve 3b
4.Kirke Reidolf 3b
5.Marta Kaseniit 3c
6.Enri Pihel 3b
7.Frederik Marten Välbe 3b
8.Johann Vahermägi 3b
9.Raian Soosalu 3b
10.Karel Mattis Peebo 3c
11.Laura Lohe 3c
12.Mikk Rungi 3c


18. jaanuaril toimunud Mustamäe 10x50 m teateujumises saavutas meie kooli võistkond III koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Eliise Adeele Leede 3a
2. Helis Heinsaar 3a
3. Merilin Priivits 4b
4. Katriin Kruus 5b
5. Hanna Heinsaar 6a
6. Smaragda Luchia Sarana 6a
7. Katriin Hansalu 7b
8. Sigrid Anton 8
9. Diana Kornet 8
10.Britta Junolainen G2K


30. novembril 2016 toimus järjekordne rahvusvaheline inglise keele võistlus Best in English.
Võistlusel osales kokku 15107 õpilast 28 riigi 683 koolist. Eraldi arvestust peetakse Tšehhi koolide ja kõigi ülejäänud riikide kohta. Kõigist osalejatest ligi 7000 olid korraldajamaalt Tšehhi Vabariigist. Kui eelmisel võistlusel oli teistest riikidest 2211 võistlejat, siis sel korral juba 8104. Iga kooli kümne parema õpilase tulemused läksid arvesse rahvusvahelises koolidevahelises võistluses.
Mustamäe Gümnaasium osales sellel võistlusel esimest korda, saavutades 9. koha ja kõigi osalenud koolide seas 12. koha. G3KR klassi õpilane Marko Raidlo tuli tihedas konkurentsis 48. kohale (ülemaailmses arvestuses 83. koht).

Koht
(maailm v.a Tšehhi)
Koht
üld-kokkuvõttes (sh Tšehhi)
10 parema õpilase punktid kokku Keskmine aeg (s) Riik Kool
1 1 1173,5 1982,7 Eesti Hugo Treffneri Gümnaasium
2 2 1168,5 2387,6 Läti Riga State Gymnasium No. 2
3 3 1163,5 2431,6 Slovakkia Spojená škola Novohradská
4 4 1160 2354,3 Sloveenia II. gimnazija Maribor
5 7 1155 2647,3 Sloveenia GIMNAZIJA CELJE - CENTER
6 8 1154,5 2273,8 Sloveenia Gimnazija Nova Gorica
7 10 1153,5 2883,4 Leedu Vytautas Magnus "Rasos" gymnasium
8 11 1153 3142,7 Slovakkia Obchodná akadémia Trnava
9 12 1151,5 2544,8 Eesti Tallinna Mustamäe Gümnaasium
10 14 1148 2182,6 Eesti Nõo Reaalgümnaasium
11 16 1148 2665,8 Eesti Tallinn English College
12 17 1147 2197,8 Sloveenia Zavod Sv. Stanislava, Skofijska klasicna gimnazija
13 18 1146,5 3039 Horvaatia Prva sušačka hrvatska gimnazija u Rijeci
14 19 1145,5 2334,9 Eesti Pärnu Koidula Gümnaasium
15 20 1145 2526,3 Sloveenia Gimnazija Brežice
16 23 1144,5 2486,9 Leedu LSMU gimnazija
17 24 1144 2171,2 Leedu Azuolynas gymnasium
18 25 1143,5 2997,3 Slovakkia Gymnázium Poštová 9
19 26 1142,5 2785,8 Slovakkia Gymnázium Andreja Vrábla v Leviciach
20 27 1142 2774,5 Eesti Kadrina Keskkool


Meie kooli kümne parema õpilase kohad rahvusvahelises arvestuses:
Koht
(maailm v.a Tšehhi)
Koht üldkokkuvõttes
(sh Tšehhi)
Nimi Klass Punkte Aeg (s)
48 83 Marko Raidlo G3KR 118,5 2415
119 206 Hanna Marie Markson G3K 117 2760
142 242 Roland Saks G2KRL 116,5 2341
241 398 Caryna Jõgiste G3KR 115,5 2626
298 493 Kristo Kivi G3K 114,5 1570
331 563 Laur Tõnisson G3KR 114,5 3110
364 614 Marie Elise Tupp G1K 114 2488
379 634 Nora Soo G3KR 114 2753
388 648 Agnes-Andra Kurviste G3KR 114 2992
476 814 Siim Nõgisto G3KR 113 2393

Kõigi tulemustega saab lähemalt tutvuda võistluse kodulehel http://bestinenglish.org/results/.


Õnnitleme 1A klassi õpilast Aksel Ivanovi, kes osales edukalt Õpilasleiutajate riiklikul konkursil leiutisega "LEGOde koristaja robot - Legobot"


20. oktoobril Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud Tallinna koolide 4. klasside õpilaste ettelugemise päeval „Meri raamatulugudes“ saavutas
Christiana Isabella Kuusik 4A Rein Albri (Eesti Mereakadeemia õppejõud) eripreemia.


23.septembril toimunud Mustamäe linnaosa 3.-5.klasside murdmaateatejooksu võistlustel saavutas meie kooli 3.klassi võistkond III koha.Võistkonda kuulusid:
1.Helis Heinsaar 3a
2.Bianca Küün 3a
3.Elis Kotka 3a
4.Maribel Kõpp 3b
5.Heidi Tähve 3b
6.Johann Vahermägi 3b
7.Frederik Marten Välbe 3b
8.Enri Pihel 3b
9.Raian Soosalu 3b
10.Karel Mattias Peebo 3c
Varus olid:Kirke Reidolf 3b;Lennart Georg Kohlap 3b


Tallinna koolinoorte teatejooksude meistrivõistlustel saavutas põhikooli tüdrukute võistkond 10x60m teatejooksus 8.koha ajaga 1.39,4.Võistkonda kuulusid:
1.Sonja-Liisa Sutt 9a
2.Ketlin Pärn 9b
3.Ingigerd Katherine Koppa 9a
4.Anett Varunov 9b
5.Eva Maria Müür 8
6.Maiken Lipp 7b
7.Hanna Heinsaar 6a
8.Katriin Pensa 6a
9.Lisette Aljas 8
10.Roosmarii Soosalu 6b

2015/2016


2016. aasta Eesti Draamateatri arvustuste võistlusel saavustasid Maria Kuhi G3KRL klassist ja Pille-Triinu Maiste G1KRL klassist 3. koha. Parimate arvustajate hulka jõudsid ka Helen Luik ja Ilmar Lembit Berestovski G1KRL klassist. Õpilaste saavutused on esile tõstetud Eesti Draamateatri kodulehel.


Meie kooli õpilane Sander Piik saavutas Tallinnas 7.-13.08. toimunud noorte maailmameistrivõistlustel rendžus 7. koha 12-15a-ste noormeeste seas.


26. mail osalesid 1. - 3. klasside võistkonnad Tallinna Saksa Gümnaasiumis toimunud Mustamäe koolide kaasaegsel viievõistlusel.

1. klassi võistkond saavutas kokkuvõttes II koha. Võistkonda kuulusid:
Frode Liidemaa (varia, individuaalselt I koht), Jörgen Aas (sport, individuaalselt III koht), Marta Salu (eesti keel, individuaalselt III koht), Johanna Marie Risti (matemaatika, individuaalselt III koht), Adele Lehes (loodusõpetus).

2. klassi võistkond saavutas kokkuõttes II koha. Võistkonda kuulusid:
Johann Vahermägi (sport, individuaalselt I koht), Oliver Pärna (matemaatika, individuaalselt I koht), Karel Mattias Peebo (varia, individuaalselt III koht), Erle Arus (eesti keel), Reti Averin (loodusõpetus).

3. klassi võistkond saavutas kokkuvõttes III koha. Võistkonda kuulusid:
Mariliis Sikaste (varia, individuaalselt I koht), Karolin Normak (eesti keel, individuaalselt II koht), Karmen Engels (matemaatika), Kata Mai Kruus (loodusõpetus), Jarko Miller (sport).


Tallinna koolinoorte 2016.a.kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas TMG õpilane Kirsi Pruudel 2.koha kaugushüppes tulemusega 5.34, 7.koha Ragne Reiman tulemusega 4.60 ja 11.koha Kirke Vaino tulemusega 4.28

Gümnaasiumi neidude võistkond saavutas 4x100m teatejooksus ajaga 55,08 6.koha

Võistkonna koosseis:
Kirke Vaino
Ragne Reiman
Kirsi Pruudel
Liinamari Astel

200m jooksus saavutas TMG õpilane Ragne Reiman 9.koha ajaga 29,4 ja 13.koha Heleri Piip ajaga 29,89

800m jooksus saavutas 9.koha Kirke Katrin Sarevet ajaga 2.46,36

100m tõkkejooksus saavutas 6.koha Kirsi Pruudel ajaga 16,29

400m jooksus saavutas 8.koha Heleri Piip ajaga 1.07,38

Põhikooli tüdrukute arvestuses saavutas kõrgushüppes Maiken Lipp 7.koha tulemusega 1.50

Odaviskes saavutas Maiken Lipp 12.koha tulemusega 25.12.

Kuulitõukes saavutas 14.koha Diana Kornet tulemusega 8.16 ja 15.koha Kelly Hiietamm tulemusega 8.03


Mustamäe linnaosa 6-7. klasside pendelteatejooksu ja kergejõustiku võistlustel saavutati järgmisi tulemusi:

6.klasside arvestuses:
300m jooksus II koha Martin Moistus ( tulemusega 44,57)
Kaugushüppes III koha Sander Piik ( tulemusega 4.22)

7.klasside arvestuses:
300m jooksus II koha Henri Välja ( tulemusega 42,53)
300m jooksus III koha Knut Erlend Sakkeus ( tulemusega 43,78)
Kaugushüppes I koha Arne Antov ( tulemusega 4,78)

Pendelteatejooksus saavutas 7.klassi arvestuses III koha, võistkonda kuulusid:
Henri Välja
Arne Antov
Knut Erlend Sakkeus
Aksel Hagelberg
Henri Pihelgas
Diana Kornet
Anett Möllits
Kärt Sihver
Roosmari Pihlak
Eva -Maria Müür


Mustamäe linnaosa 6.-7. klasside kergejõustiku meistrivõistlustel saavutasid meie kooli õpilased järgmised kohad;
6. kl tüdrukute 60 m jooksus II koht Maiken Lipp
6. kl tüdrukute 300 m jooksus III koht Mia Jagor
6. kl tüdrukute kaugushüppes II koht Maiken Lipp
7. kl tüdrukute 60m jooksus III koht Eva-Maria Müür
7. kl tüdrukute kaugushüppes I koht Eva-Maria Müür
7. kl tüdrukute palliviskes III koht Diana Kornet


Tallinna 2016.a.koolinoorte meistrivõistlustel orienteerumises gümnaasiumi neidude arvestuses saavutas 6.koha G3KRL kl.õpilane Ragne Reiman, 13.koha saavutas G3KRL kl.õpilane Kirsi Pruudel.


02. mail toimunud Mustamäe linnaosa koolide 3.-5. kl. 8X25 m teateujumises saavutas meie kooli võistkond I koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Karmen Pilter 4A
2. Katriin Kruus 4B
3. Hanna Heinsaar 5A
4. Smaragda Sarana 5A
5. Kevin Meister 3A
6. Villem Kalmu 3B
7. Jarko Miller 3B
8. Margus Veske 4C


3A klassi õpilased Richard Renar Rebane ja Renon Link saavutasid 3.koha Tallinna Saksa Gümnaasiumis 22.aprillil toimunud humoreskide esitamise võistlusel.Kiidame,olite väga tublid!


19.04 osales 2. klasside võistkond Jakob Westholmi Gümnaasiumis toimunud Tallinna koolide matemaatika-nuputamisvõistlusel ROSIN. 24 kooli hulgas saavutati väga tubli 6. koht.
Võistkonda kuulusid:
Loore Johanna Jaup (2A)
Hanna Paglant (2A)
Oliver Pärna (2B)


Mustamäe linnaosa rahvastepalli võistlustel saavutas III koha 3. klassi võistkond.
Võistkonda kuulusid:

1. Kevin Meister 3a
2. Hans Norman Normak 3c
3. Ken Martti Mägi 3c
4. Ruben Volt 3c
5. Kristjan Pihelgas 3a
6. Villem Kalmu 3b
7. Jarko Miller 3b
8. Richard Pajuviidik 3b
9. Marcus Ikmelt 3a
10. Karmo Lankots 3a


Tallinna koolinoorte lauatennise võistlustel saavutas IV koha Karl Männik.


Tallinna koolinoorte põhikooli arvestuses saavutas poiste võistkond saalihoki finaalturniiril III koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Henri Välja 7kl
2. Kaarel Kään 6a
3. Karl Valter Jaanus 9b
4. Kevin Vaha 6a
5. Mattias Kauk 9a
6. Karl Männik 9a
7. Andrei Bljahhin 9b


Tallinna koolinoorte põhikooli arvestuses saavutas poiste võistkond korvpalli finaalturniiril 6nda koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Henri Välja 7kl
2. Knut Erlend Sakkeus 7kl
3. Karl Valter Jaanus 9b
4. Rasmus Raap 9b
5. Mattias Kauk 9a
6. Karl Männik 9a
7. Kristo Juurak 5a
8. Andrei Bljahhin 9b
9. Stig Olmari 8b


Tallinna koolinoorte põhikooli arvestuses saavutas poiste võistkond jalgpalli finaalturniiril 6nda koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Henri Välja 7kl
2. Knut Erlend Sakkeus 7kl
3. Ralf mattias Vetsa 7kl
4. Kaarel Kään 6a
5. Joonas Vahermägi 6b
6. Reimo Jööts 8a
7. Henri Lehtmets 8b
8. Karl Valter Jaanus 9b
9. Mattias Kauk 9a
10. Karl Männik 9a


Mustamäe linnaosa suusatamise meistrivõistlustel saavutas I koha 7. klasside arvestuses Aksel Hagelberg.


3A klassi õpilane Richard Renar Rebane saavutas Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil parima noore instrumentalisti tiitlile tšello erialal 3.koha. Õnnitleme Richardit ja soovime edu ka edaspidiseks!


Tallinna koolinoorte 2016.a.meistrivõistlustel suusatamises saavutas gümnaasiumi neidude arvestuses 2km suusatamises 3.koha G3KRL õpilane Pamela Kristin Kajakas,5.koha saavutas G2KR õpilane Kirte Katrin Sarevet.

Tallinna koolinoorte 2016.a.meistrivõistlustel 3x2km teatesuusatamises saavutas 1.koha TMG võistkond.
Võistkonda kuulusid:
1.Pamela Kristin Kajakas G3KRL
2.Kirte Katrin Sarevet G2KR
3.Annabel Klein G3KRL

Tallinna koolinoorte 2016.a.meitsrivõistlustel suusatamises saavutas TMG neidude võistkond kokkuvõttes 3.koha.
Võistkonda kuulusid.:
1.Pamela Kristin Kajakas G3KRL
2.Ragne Reiman G3KRL
3.Annabel Klein G3KRL
4.Kirte Katrin Sarevet G2KR


Mustamäe linnaosa suusatamise meistrivõistlustel 10.märtsil saavutasid meie kooli õpilased järgmised kohad:
3.-4.klasside tüdrukute 1,4 km suusatamises saavutas 1.koha 4.a klassi õpilane Vibeke Välbe
5.klassi tüdrukute 1,4 km suusatamises saavutas 1.koha 5.a klassi õpilane Hanna Heinsaar
6.klassi tüdrukute 2,8 km suusatamises saavutas 2.koha Kätriin Aas
7.klassi poiste 2,8 km suusatamises saavutas 1.koha Aksel Hagelberg


17.02 osales MG 5.-6. klasside võistkond Lilleküla Gümnaasiumis toimunud Tallinna koolide nuputamisvõistlusel "Nuputa". 35 kooli hulgas saavutas meie võistkond 8. koha.
Võistkonnas olid:
Cassandra Ikmelt (6.b)
Iti Rünkla (6.b)
Katriin Pensa (5.a)
Eliise Karafin (5.b)


Mustamäe koolide 3. klasside kombineeritud teatevõistlusel saavutas meie kooli võistkond II koha.
Võistkonda kuulusid:

1. Kärt Antov 3a
2. Alexsandra Schipai 3a
3. Kevin Meister 3a
4. Ilo Palster 3b
5. Richard Pajuviidik 3b
6. Villem Kalmu 3b
7. Jarko Miller 3b
8. Laura Konsa 3c
9. Anulin Ööpik 3c
10.Karolin Normak 3c
11.Ruben Volt 3c
12.Hans Norman Normak 3c


EAÜSi korraldatud Laste tervise kuu esseekonkursil saavutas Kert Robert Sarapuu (4.b) II koha 4.-6. klassi õpilaste arvestuses.


12. novembril toimunud Tallinna koolide inglise keele ainevõistlusel British Culture saavutasid Gerta Krapivnitski (G1K) ja Hanna Marie Markson (G2K) võistkondliku 6. koha.

Võistus koosnes nii keele- kui ka kultuurivaldkonda puudutavatest ülesannetest: etteütlus, sõnatuletus, idioomid, Briti monarhia (Tudoritest kuni kuninganna Victoria valitsemisaja lõpuni), Suurbritannia vaatamisväärsused, briti popmuusika ja klassikaline muusika läbi ajaloo kuni tänapäevani.


Tallinna koolinoorte teatejooksude meistrivõistlustel saavutas kooli neidude võistkond 4x400m teatejooksus 8.koha ajaga 4.47,1
Võistkonda kuulusid:
1.Kirsi Pruudel G3KRL
2.Kirke Vaino G2KR
3.Heleri Piip G2KR
4.Kirte-Katrin Sarevet G2KR
Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel saavutas 500m jooksus 9.koha Kirsi Pruudel G3KRL ajaga 1.33,0
Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel saavutas 1000m jooksus 15.koha Heleri Piip G2KL ajaga 3.47,0


Tallinna koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel saavutas TMG võistkond gümnaasiumide arvestuses 4.koha
Võistkonda kuulusid:
1.Annabel Klein G3KRL
2.Eduard Kuzovlev
3.Rasmus Ruasto
4.Allan Raudsepp
Tallinna koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel saavutas TMG võistkond põhikooli arvestuses 13.koha.
Võistkonda kuulusid.
1.Liis Mikko 8a
2.Andreas Pikorainen 9a


26. oktoobril 2015 toimus ainevõistluse British Culture koolivoor 10. ja 11. klasside õpilastele.

I koht - Hanna Marie Markson (G2K)
II koht - Gerta Krapivnitski (G1K)
III koht - Arette Kuuseväli (G1K)

Piirkondlikul võistlusel esindavad meie kooli Hanna Marie ja Gerta.

Palju õnne!


G3KRL õpilane Martti Soo osales edukalt Euroopa keelte päeva viktoriinil.


22. septembril toimunud Mustamäe linnaosa 3.-5. klasside murdmateatejooksu võistlustel saavutas meie kooli 3. klassi võistkond III koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Kärt Antov 3a
2. Alexandra Schipai 3a
3. Mariliis Sikaste 3a
4. Kevin Meister 3a
5. Jarko Miller 3b
6. Villem Kalmu 3b
7. David Aru 3c
8. Hans Baum 3c
9. Karolin Normak 3c
10.Laura Konsa 3c
varus olid: Richard Pajuviidik 3b ja Hanna-Liisa Purde 3b.

4. klassi võistkond saavutas III koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Artur Evesrus 4a
2. Markus Freirik 4a
3. Vibeke Välbe 4a
4. Cordelia Kuusik 4a
5. Katariina Kivi 4a
6. Karmen Pilter 4a
7. Georg Tellas 4b
8. Arthur Rähni 4b
9. Mirjam Koldek 4c
10.Jost Toomis 4a

2014/2015


Kuldmedaliga lõpetas gümnaasiumi Raimond Karutoom, hõbemedaliga Mari Liiver, Sanders Skorik ja Mart Soo.


Mustamäe linnaosa koolinoorte meistrivõistlustel kergejõustikus 6.klassidele saavutas Eva-Maria Müür kaugushüppes 1.koha tulemusega 4.19 Palliviskes saavutas Diana Kornet 3.koha tulemusega 40.95 Poiste kaugushüppes saavutas Arne Antov 1.koha tulemusega 4.86
3.koha saavutas Knut Erlend Sakkeus tulemusega 4.63 Palliviskes saavutas Axel Hagelberg 3.koha tulemusega 50.55


Tallinna koolinoorte 2015.a. kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas 100m jooksus ajaga 13,3
ja 200 m jooksus ajaga 26,91 4.koha Marilin Mättik[G3KR)
Gümnaasiumi tüdrukute arvestuses saavutas 800m jooksus ajaga 2.54,06 8.koha Ragne Reiman,10.koha ajaga 2.55,13 Kirte Katrin Sarevet,11.koha ajaga 2.55,64 Heli Tammemägi
Kõrgushüppes saavutas Eva-Liisa Aasorg tulemusega 1.25 9.koha
Gümnaasiumi neidude 4x100m teatejooksus saavutas võistkond 6.koha(Aasorg,Mättik,Piip,Vaino)
Põhikooli tüdrukute 4x100m teatejooksus saavutas võistkond 9.koha(M.Lipp,S.Sutt,K.Pärn,I.Koppa)


9. aprillil toimunud Tallinna koolide inglise keele ainevõistlusel tuli 5. klasside arvestuses esikoht Mustamäe Gümnaasiumi. Meie võidukasse meeskonda kuulusid Christian Laine (5.a klass) ja Tõnu Tarve (5.b klass). Õpilasi juhendasid Lemme Kitsing ja Viivi Reedik.
8. klasside võistkondade arvestuses saavutasid 4. koha Mari-Ann Meos (8.a klass) ja Kristian Kirs (8.b klass) (juhendajad Ingrid Teigar ja Rein Lillipuu).


6. märtsil Tallinna Ülikoolis toimunud üleriigilise inglise keele olümpiaadi lõppvoorus saavutas G2K klassi õpilane Johanna Sandra Tippo 10. koha (juhendaja Girta Päi).


Tallinna 2015.a.koolinoorte orienteerumise meistrivõistlustel gümnaasiumi neidude arvestuses saavutas 4.koha Ragne Reiman G2KRL klassist.


3B klassi õpilane Kevin Kamm saavutas 1.koha ja 2A klassi õpilane Renon Link 2.koha humoreskide konkursil "Keelepaelad" Tallinna Saksa Gümnaasiumis 17.aprillil.


Tallinna koolinoorte 2015.aasta meistivõistlustel sulgpallis saavutas põhikooli võistkond 12.koha
Võistkonda kuulusid:
1.Liis Mikko 7a
2.Andreas Pikorainen 8a


Tallinna koolinoorte 2015.aasta meistrivõistlustel sõudeergomeetritel CONCEPT 2 saavutas meie kooli neidude võistkond 9.koha.
Võistkonda kuulusid:
1.Annabel Klein G2KRL
2.Marilin Mättik G3KR
3.Helene Ojamäe G1K
4.Pamela Kristin Kajakas G2KRL


Muusika-aastale pühendatud 5.-6. klasside õpilaste loovkirjutamise ainevõistlusel sai 5B klassi õpilane Joonas Vahermägi oma loo eest "Talvine loodus" eripreemia. Kokku esitati 87 kirjutist.
Tublimate autasustamine toimub 8.aprillil Tallinna Õpetajate majas.
Palju õnne!


6.03 toimus Tallinna Nõmme Põhikoolis 5.-6. klasside õpilastele vabariikliku matemaatikaülesannete lahendamise võistluse Tallinna piirkonna voor, kus meie õpilased saavutasid:
Eliis Rebane (5.a klass) 16. - 20. koha
Vivian Aluoja (6. klass) 9. - 13. koha ja
Johannes Lilover (6. klass) 5. - 6. koha.


Mustamäe linnaosa suusatamise meistrivõistlustel 19. Veebruaril saavutasid meie kooli õpilased järgmised kohad:
3.-4. klasside tüdrukute 0,5 km suusatamises saavutas
I koha 4.a klassi õpilane Hanna Heinsaar
II koha 3.a klassi õpilane Vibeke Välbe

5.klassi tüdrukute 0,5 km suusatamises saavutas III koha 5.b klassi õpilane Kätriin Aas

6.klassi poiste 0,8 km suusatamises saavutas I koha Aksel Hagelberg ja II koha Johannes Lilover


Tallinna koolinoorte 2015.a meistrivõistlustel suusatamises saavutas meie kooli põhikooli tütarlaste võistkond 22 kooli seas III koha.

Võistkonda kuulusid:
1.Hanna Heinsaar 4.a klass
2.Kätriin Aas 5.b klass
3.Iti Rünkla 5.b klass
4.Emilia Vaher 9.b klass
5.Arette Kuuseväli 9.a klass


Tallinna koolinoorte 2015.a meistrivõistlustel suusatamises saavutas meie kooli gümnaasiumi tütarlaste võistkond 16 kooli seas I koha.

Võistkonda kuulusid:
1.Pamela Kristin Kajakas
2.Kirte Katrin Sarvet
3.Marilin Mättik
4.Annabel Klein
5.Merilin Krümann

Ja 3x1,4 km teatesuusatamises II koha

Teatevõistkonda kuulusid:
1.Kirte Katrin Sarevet
2.Marilin Mättik
3.Pamela Kristin Kajakas


18.02 osales MG 5.-6. klasside võistkond Pelgulinna Gümnaasiumis toimunud Tallinna koolide nuputamisvõistlusel "Nuputa". 41 kooli hulgas saavutas meie võistkond 4. koha.
Võistkonnas olid:

Cassandra Ikmelt (5.b)

Iti Rünkla (5.b)

Johannes Lilover (6)

Roosmari Pihlak (6)


Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 9.a klassi õpilane Arette Kuuseväli osales Riigikohtu 95. aastapäevale pühendatud kaasuskonkursil. Arette kirjutas konkursitöö luulevormis ja pälvis sellega preemia loovtööde kategoorias. Eesti parimaid konkursil osalejaid ja nende õpetajaid autasustas Riigikohtu esimees Priit Pikamäe 14. jaanuaril 2015. aastal Tartus Riigikohtu üldkogu saalis.


Ajakirja "Täheke" jubejutuvõistlusel saavutasid auhinnalised kohad tervelt kolm meie kooli 2.C klassi õpilast: Mia Uusneem sai 2. klasside arvestuses 1. koha, Eleri Tammeoru 2. koha ja Hans Aleksander Daum eriauhinna. Jutud avaldatakse eeldatavasti veebruarikuu "Tähekeses". Kiitus Miale, Elerile ja Hans Aleksandrile ning head lugemist kõigile teistele!


8. detsembril 2014. aastal toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses Koidulauliku luulekonkursi Tallinna voor. Žürii koosseisus Jaak Urmet (Wimberg), Jaanus Vaiksoo ja Anna-Magdalena Kangro valis kahes vanuserühmas võistelnute hulgast parimad ja andis neile õpilastele laureaadi tiitli. Üks laureaatidest on oma vanuserühmas Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 9.b klassi õpilane Andri Suga. 2013. aastal sai Andri Suga eripreemia.


5. detsembril 2014 toimus inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor 10.-12. klasside õpilastele. Johanna Sandra Tippo G2K klassist saavutas üldkokkuvõttes 4.-6. koha. 11. klassi õpilaste arvestuses jagas ta 1.-2. kohta ning Adelheid Päi (G2KRL) sai 8. koha. Kokku oli osalejaid 114.


4. detsembril 2014 toimus meie koolis Tallinna koolide inglise keele ainevõistlus 7. klassi õpilastele. Sel aastal oli viktoriini teemaks Uus-Meremaa. Meie kooli võistkonda kuulusid Carmen Bernard 7.a klassist ja Elisabeth Veso 7.b klassist, kes said 30 küsimusega viktoriinis 7.-9. koha. Osalejaid oli kokku 37 koolist.


Meie kooli 2A klassi õpilase Margarita Väljako jutuke "Kohtumine Ninja-viineriga" on avaldatud uues detsembrikuu "Tähekeses".
Kiidame Margaritat ja soovitame kõigil seda jutukest lugeda!


Tallinna üldhariduslike koolide X-XI klasside õpilaste inglise keele ainevõistlusel, mis toimus 11. novembril 2014, saavutasid II koha meie kooli õpilased Adelheid Päi (G2KR) ja Hanna Marie Markson (G1K). Õnnitleme!


6. klassi õpilased osalesid edukalt õpioskuste võistlusel.
Võistlust korraldab igal aastal Tallinna Ülikool. Võistlevad koolide 6ndate klasside viieliikmelised võistkonnad. Lahendatavate ülesannete pearõhk on otsitava teabe määratlemisel ja selle käsitlemise oskustel. Oluline on tunda erinevate teatmeteoste ülesehitust, leida tundmatu teose kasutamise juhised, valida ülesande lahenduse leidmiseks sobiv raamat või muu allikas. Kasutatakse mitmesuguseid teatmeteoseid ja erinevad töövahendid. Osa ülesandeid lahendatakse arvuti abil.

Meie kooli esindasid sel õppeaastal 6. klassi võistkond: Sigrid Anton, Arne Antov, Johannes Lilover, Henri Pihelgas, Roosmari Pihlak. Tallinna linna eelvoor toimus juba aprillis 2014 ja sealt pääses lõppvooru lisaks TMG-le ka Reaalkooli võistkond.

Lõppvoor toimus 18.oktoobril Tallinna Ülikoolis. TMG võistkond saavutas väga tubli 6. koha, kusjuures 2. kohast jäi lahutama vaid 2 punkti. Palju õnne tublidele õpioskajatele!

Tulemuste protokoll

2013/2014


Hõbemedaliga lõpetasid gümnaasiumi Valeria Sidorenko ja Kerttu Soom.


28. mail toimunud Mustamäe linnaosa koolide, 3.-5. klasside meistrivõistlustel kergejõustikus saavutasid meie kooli õpilased järgmised tulemused:

3. klasside arvestuses võistkondlikult
III koht 394 punkti
Võistkonda kuulusid:
1.Roos Marii Soosalu
2.Anna-Piia Maripuu
3.Katriin Pensa
4.Smaragda Lucia Sarana
5.Merilin Leetna
6.Helina Jaansalu
7.Erik Radik
8.Artur Hunt
9.Kristo Juurak
10.Andreas Karner
11.Robin Maaren van Gent

4.klasside tüdrukute 60m jooksus
II koht Maiken Lipp, aeg9,72

4. klasside tüdrukute kaugushüppes
I koht Maiken Lipp, tulemus 3.93

4. klasside arvestuses võistkondlikult
III koht 363 punkti
Võistkonda kuulusid:
1.Maiken Lipp
2.Iti Rünkla
3.Katriin Hansalu
4.Carina Schipai
5.Lisete Altma
6.Mia Jagor
7.Joonas Vahermägi
8.Kaarel Kään
9.Erik Tellas
10.Henri Alla
11.Andresa Rambi
12.Harri Aasorg
13.Markus Agu

5. klassi tüdrukute kaugushüppes
II koht Eva-Maria Müür, tulemus 4.00
III koht Diana Kornet, tulemus 3.90

5. klassi poiste 60m jooksus
I koht Arne Antov, aeg 8,50
III koht Henri Välja, aeg 9,20

5. klassi poiste kaugushüppes
I koht Arne Antov, tulemus 4.22
III koht Henri Välja, tulemus .09


6.kl tüdrukute 600m jooksus
III koht Sonja Sutt, aeg 2.14,6

6.kl poiste 60m jooksus
I koht Henri Lehtmets, aeg 8,51

6.kl poiste 300m jooksus
II koht Henri Lehtmets, aeg 45,36

6.kl poiste kaugushüppes
II koht Sander Radik, tulemus 4.40

7.kl tüdrukute 60m jooksus
III koht Olivia Raudsik, aeg 8,70

7.kl tüdrukute kaugushüppes
III koht Olivia Raudsik, tulemus 4.03

7.kl poiste 60m jooksus
II koht Kristjan Kirs, aeg 7,89

7.kl poiste 300m jooksus
I koht kristjan Kirs, aeg 43,26

7.kl 10X60m pendelteatejooksus saavutas meie kooli võistkond III koha.


Meie kooli 1.klassi võistkond saavutas 22.mail Saksa Gümnaasiumis toimunud Mustamäe koolide kaasaegses viievõistluses 1.koha.

Võistkonda kuulusid:

Mariliis Sikaste (1A) - individuularvestuses varias 1.koht
Kata Mai Kruus (1A) - individuaalarvestuses loodusõpetuses 1.koht
Karolin Normak (1C) - individuaalarvestuses eesti keeles 1.koht
Hedvig Valk (1B) - individuaalarvestuses matemaatikas 2.koht
Hedeliis Habicht (1B) - individuaalarvestuses kehalises kasvatuses 3.koht


22.mail toimus Tallinna Saksa Gümnaasiumis Mustamäe koolide moodne viievõistlus. Meie kooli 3.klassi võistkond koosseisus Katriin Pensa (3A), Hanna Heinsaar (3A), Anna Piia Maripuu (3A), Eliise Karafin (3B) ja Kertu Ketlin Lepmets (3B) saavutas I koha. Individuaalarvestuses saavutas Katriin Pensa I koha varias, Eliise Karafin I koha matemaatikas, Anna Piia Maripuu III koha loodusõpetuses ja Kertu Ketlin Lepmets III koha eesti keeles.


23. aprillil J. Westholmi Gümnaasiumis toimunud ülelinnalisel 3. - 4. klasside matemaatika-nuputamisvõistlusel "ROSIN" saavutas meie kooli võistkond 2. koha.

Võistkonda kuulusid:
Katriin Pensa (3A)
Eliise Karafin (3B)
Iti Rünkla (4B)
Cassandra Ikmelt (4B)


12. aprillil toimus Jakob Westholmi Gümnaasiumis õpioskuste võistluse Tallinna piirkonnavoor.
Meie kooli esindas 5. klassi võistkond:
Sigrid Anton
Arne Antov
Johannes Lilover
Henri Pihelgas
Roosmari Pihlak

Kokku osales 25 võistkonda ja Tallinna Mustamäe Gümnaasium saavutas väga tubli 2. koha.


Sander Piik võitis 11-13-aastaste vanuserühmas lauluvõistluse "Mustamäe laululind 2014" tiitli ning pääses edasi "Laulukarusselli" televooru koos Triin Alenderiga 8-10-aastase vanuserühmast.


2.aprillil toimus Tallinna Rahvaülikoolis Tallinna Laste Luulepäev 2014 "Õhus on kevadet". 1.-2.klasside arvestuses on Karmen Pilter 2a.klassist TUBLI LUULE ESITAJA 5 parima hulgas. Osa võttis 29 õpilast.


9.aprillil toimunud Tallinna laste luulepäeval saavutas 3B klassi õpilane Roos Marii Soosalu oma vanuserühmas I- II koha.


5.aprillil osales meie kooli näitering etendusega "Võlukaloss" Tallinna Ühisgümnaasiumis toimunud ülelinnalisel lühinäidendite võistlusel KRÕF. Meie näitetrupp sai aukirja leidliku kujunduse, tervikliku lavastuse ja särtsakate tegelaskujude eest. Näidendi peategelasi kehastanud Triin Alender ja Eliise Karafin said eripreemia lustliku rollilahenduse eest.


Tallinna koolinoorte 2014.a.meistrivõistlustel suusatamises saavutasid põhikooli tüdrukud võistkondlikult 5.koha 270 punktiga.
Võistkonna koosseis:
1.Arette Kuuseväli 8a
2.Kätriin Aas 4a
3.Hanna Heinsaar 3a
4.Iti Rünkla 4b
5.Ethel-Eliis Krünberg 8b

Gümnaasiumi neiud saavutasid võistkondlikult 9.koha 252 puntiga.
Võistkonna koosseis:
1.Pamela-Kristin Kajakas G1KR
2.Marilin Mättik G2KR
3.Kirsi Pruudel G2KR
4.Merilin Krümann G2KR
5.Johanna Tammel G1K


15. veebruaril saavutas Olivia Vilma Maria Raudsik ajaloo-olümpiaadil Tallinna piirkondlikus voorus 23. koha.
7. klasside olümpiaaditeemaks oli sel aastal "Araabia ja islam".


31. jaanuaril toimunud muusikaõpetuse olümpiaadi piirkondlikus voorus Tallinna linnas saavutas Kaisa Padur I koha.


28.02 toimus Nõmme Põhikoolis vabariikliku matemaatikaülesannete lahendamise võistluse Tallinna piirkondlik voor, kus meie kooli õpilased saavutasid:
Johannes Lilover 5.klass III koht
Roosmari Pihlak 5.klass 22.-24.
Jaagup Tomingas 6.b klass 16.-17.
Ott Rünkla 6.b klass 23.-25.


01.-02. veebruaril 2014.a. toimus Tallinna Huvikeskuses Kullo mittemuusikakoolide klaveriõpilaste festival MIT/t/MU/u/S, kus väga edukalt esinesid ka meie kooli õpilased.
Žürii poolt tõsteti esile ja autasustati tänukirjaga järgmisi õpilasi:
Christiana Isabella Kuusik 1A
Carmel Cordelia Kuusik 2A
Minna Leen Kruus 3B
Merilin Leetna 3A
Tuuli Lea Palumäe 3A
Heike Elina Maissoo 4A
Anett Möllits 5
Diana Kornet 5
Ingigerd Katherine Koppa 6A
Mari-Ann Meos 7A
Elina Salumäe 9A

Tänukirja sai ka Tallinna Mustamäe Gümnaasium kui väga edukas osaleja.


Lisbeth Riistan (1.c klass) võitis ajakirja Täheke jubejutuvõistlusel teise koha 1. klasside arvestuses. Võidulugu "Õnnetu libahunt" saab lugeda jaanuarikuu ajakirjas.


Kolmandat korda saate "Rakett 69" pardal.

ETV saade "Rakett 69" tunnistati 2013.a. Euroopa parimaks haridussaateks.
Sellel aastal toimub see neljandat korda ja kolmandat korda valiti sinna meie õpilane - 2013. aastal loodusklassi lõpetanud Oliver Hellaste.

2012/2013 õ.-a. toimunud saates osalesid Tarvo Nippolainen ( lõpetas loodusklassi ) ja Leemet Samel ( keele-reaalklassi ).

2011/2012 õ.-a. saates osales loodusklassi lõpetanud Erik Martma.


Meie kooli õpilased olid edukad etluskonkursi "Koidulauliku valgel" Tallinna voorus (9.12.2013) - 39 etleja hulgast pälvis Elina Salumäe (9. a) laureaaditiitli ja Andri Suga (8. b) eripreemia.


3.b klassi võistkond koosseisus Eliise Karafin, Kertu Ketlin Lepmets ja Anna Eliisa Raudsepp saavutas Tallinna Looduskaitse Seltsi poolt 3.klassidele korraldatud lindudepäeva viktoriinis I koha.


Hanna Heinsaar (3A klass) saavutas Koolispordiliidu Sügistriatlonil tüdrukute E-klassis III koha.


MG õpilased ja õpetajad osalesid Konfutsiuse Instituudi rahvusvahelisel kirjandi kirjutamise võistlusel. Teemaks: kodumaa, kodulinn, lapsepõlv või ka laiemalt midagi Eesti eluga seotut. Ära oli määratud ka kirjamärkide arv, mida osaleja pidi tundma ja lauses kasutada oskama.

Kooliõpilaste rahvusvahelises arvestuses sai Joonas Mattias Laur (8B kass) 3. koha
Täikasvanute rahvusvahelises arvestuses sai õpetaja Girta Päi samuti 3. koha

Teist aastat järjest osalesid meie õpilased ja õpetajad ka hiina kirjamärkide kirjutamise võistlusel, kus väga karmide reeglite järgi tuli ilusa käekirjaga ümber kirjutada hiina luuletus (poolteist A4 lehekülge):
Grete Heinsoo 3G ja õpetaja Ingrid Teigar jagasid 3. kohta
Lapsevanem Teet Reinvars, kes õpib õhtuses grupis, sai 2. koha.

Autasustamine toimub Kesk-sügise Festivalil Tallinna Ülikoolis 19. septembril.

2012/2013


Hõbemedaliga lõpetasid gümnaasiumi Kristian Helk, Jonas Kaarnamets ja Sten Remmelg.


Tallinna koolinoorte 2013.a.meistrivõistlustel kergejõustikus saavutas odaviskes Merlyn Lipp[G2KR] 2.koha tulemusega 34.53
Kaugushüppes saavutas 3.koha Merlyn Lipp (G2KR) tulemusega 5.14.
8.koha Eva-Liisa Aasorg (G1K) tulemusega 4.51
10.koha Valeria Sidorenko (G2KR) tulemusega 4.16

Kõrgushüppes saavutas 5.koha Eva-Liisa Aasorg (G2K) tulemusega 1.30


Mustamäe linnaosa koolinoorte meistrivõistlustel kergejõustikus 6.klassidele saavutas 6a kl.õpilane Olivia Vilma Maria Raudsik 300m jooksus ajaga 49,5 3.koha.
6a kl.õpilane Katre Keridan saavutas 600m jooksus ajaga 2.01,7 2.koha


16.mail toimunud Mustamäe koolide algklasside "Kaasaegses viievõistluses" saavutas meie kooli 2.klassi võistkond I koha ja 1.klassi võistkond tubli III koha.

1.klass: Lii Rännel II koht varias, Carmel Cordelia Kuusik II koht eesti keeles, Sten-Kristen Aleksašin II koht matemaatikas

2.klass: Eliise Karafin I koht matemaatikas, Kertu Ketlin Lepmets III koht eesti keeles, Hanna Heinsaar II koht kehalises, Anna-Piia Maripuu II koht loodusõpetuses ja Katriin Pensa II koht varias.


Tallinna koolinoorte 2013.a.meistrivõistlustel lauatennises saavutas 3.koha Heleriin Tigane.


Tallinna koolinoorte 2013.a.meistrivõistlustel sulgpallis saavutas 1.koha Helen Kaarjärv.

Võistkond koosseisus:
1.Helen Kaarjärv G3KR
2.Leneli Vabson G2KR
3.Grete Teng G3K
saavutas 3.koha.


HANNA HEINSAAR (2A klass) saavutas 4-etapilisel Keila suusasarjal 10-aastaste tüdrukute üldarvestuses I koha.


Mustamäe Gümnaasiumi 6a klassi võistkond saavutas 1.koha projektis TERVISLIK TOITUMINE.
Osalesid Mustamäe linnaosa koolid(kuuendad klassid)
Projekt toimus Tallinna 37.Keskkoolis( 06.03.2013)
Võistkonna koosseis:
1.Katre Keridan
2.Laura Kurvet
3.Greete Alice Fjodorov
4.Olivia Vilma Maria Raudsik


Tallinna koolinoorte 2013.a meistrivõistlustel teatesuusatamises saavutasid gümnaasiumi neiud 9.koha(26.02.2013) 3x2,0 km.

Võistkonna koosseis:
1.Heleriin Tigane G3K
2.Kristen Jalakas G3KR
3.Merilin Krümann G1KR


Mustamäe Gümnaasiumi võrkpalli võistkond saavutas Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel 5.koha.(jaanuar 2013)
Võistkonna koosseis:
1.Krislyn Kaljula G3L
2.Terje Strazdins G3L
3.Tairi Lääts G3KR
4.Helen Kaarjärv G3KR
5.Pille-Triinu Maiste 7A
6.Helis Sala 9b
7.Eva Liisa Tõnissaar 8B
8.Eva-Liisa Aasorg G1K
9.Ivika Eha G2K


Mustamäe linnaosa koolinoorte 2013.a. suusatamise meistrivõistlustel saavutas 3.-4. klassi tütarlaste 1,4 km suusatamises ajaga 5.19 II koha 3.b klassi õpilane Kätriin Aas.
3.-4. klassi poiste 1,4 km suusatamises ajaga 4.38 I koha 4. klassi õpilane Johannes Lilover ja II koha ajaga 4.48 4. klassi õpilane Aksel Hagelberg.


16.-17. veebruaril toimus Tallinna Huvikeskuses "Kullo" klaveriõpilaste festival MIT/t/MU/u/S, kus esinesid väga edukalt meie kooli õpilased. Žürii koosseisus Jelena Elkind (G.Otsa Muusikakool), Kaarel Peäske (Rocca al Mare, GAGi muusikakool ja Rakvere muusikakool), Marja Jürisson (Tallinna Muusikakeskkool) tõstis esile särava ja väga musikaalse esitluse eest ning autasustas medali ja tänukirjaga järgmised õpilased:
Minna Leen Kruus 2B
Merilin Leetna 2A
Tuuli Lea Palumäe 2A
Tianeke Luna Wilkie 3A
Heike Elina Maissoo 3A
Aleksandra Šhabad 3B
Mia Jagor 3B
Diana Kornet 4
Ingigerd Katherina Koppa 5A
Elina Salumäe 8A

Tallinna Mustamäe Gümnaasiumile anti tänukiri eduka osalemise eest.


04.02.2013 osales 5. klasside võistkond õpetaja Erika Pensa juhendamisel Goethe Instituudi võistlusel "Autobahn". 5.a klassi võistkond sai II koha (kaotasid võitjale vaid 1 punktiga).


7. veebruaril osales matemaatikavõistluse „Nuputa“ eelvoorus 5.-6. klasside võistkond (koosseisus Reimo Jööts (5.a), Jaagup Tomingas (5.b), Joosep Näks (6.a) ja Simon Vellemaa (6.b)) ja saavutas 11. koha.

7.b klassi võistkond (koosseisus Getter Hiis-Hommuk, Teodor Hirvoja ja Joonas Mattias Laur) saavutas 10. koha.


30.01.2013 toimus Tallinna koolide 2. klasside õpilaste matemaatika-nuputamisvõistlus "ROSIN" (Rõõmus Osav Sõbralik Innukas Nuputaja). Osales 26 kooli.
Meie kooli võistkond saavutas tubli 12.- 15. koha. Võistkonda kuulusid Katriin Pensa ja Hanna Heinsaar 2.a klassist ja Triin Alender 2.b klassist.


19. jaanuaril toimunud matemaatikaolümpiaadi piirkondlikus voorus Tallinna linnas saavutas Tähvend Uustalu 8. klasside üldarvestuses 2.-3. koha.


20.10.2012 toimus Tallinna õpilaste keemiaviktoriin.
Põhikooli võistkond sai 12. koha.
Võistkonda kuulusid:
Katariina Kliit 9A
Ragnar Rebase 9B
Marken Christopher Saar 9B

Gümnaasiumi võistkonda esindas üksinda Jan Aare van Gent G1KR klassist ja saavutas kolmeliikmeliste võistkondade seas 7. koha. Super!


Hanna Heinsaar (2A klass) saavutas Tallinna Koolinoorte Triatlonil tüdrukute E-klassis I koha.


03. oktoobril toimunud Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel saavutas meie kooli 9a klassi õpilane Miriam Koppel III koha.


MG põhikooli poisid saavutasid Tallinna meistrivõistlustel 10¤60m jooksus I koha,võit saavutatid omas jooksus 0,1 sek paremusega, mis osutuski võidu ajaks. Meeskonda kuulusid:
1) Marten Freirik 9a
2) Margus Radik 9a
3) Joonas Soone 9a
4) Hardi Tees 8b
5) Mihkel Nigul 8a
6) Rando Luik 9b
7) Marcus Methusalem 9b
8) Ragnar Rebase 9b
9) Karl Valk 9b
10 Laur Tõnisson 8a

Varus olid veel:

1) Oskar Rumm 8a
2) Georg Nurme 8b


25.09 toimunud Mustamäe koolide teatemurdmaajooksu meistrivõistlustel saavutas meie kooli 4. klass III koha.
Võistkonda kuulusid:

Kärt Sihver
Diana Kornet
Kati Lõhmus
Eva Müür
Vivian Aluoja
Henri Välja
Johannes Lilover
Aksel Hagelberg
Knut Sakkeus
Arne Antov


Tallinna koolinoorte teatejooksu meistrivõistlustel 18.sept.2012 saavutas Mustamäe Gümnaasiumi võistkond 10. koha ajaga 4.42,8
1. Marilin Mättik G1KR
2. Mirjam Koppel 9A
3. Kirsi Pruudel G1KR
4. Brenda Roosimägi 7B

2011/2012


Kuldmedaliga lõpetas gümnaasiumi Laura Rooks, hõbemedaliga Epp Kõster ja Heidi Mõttus.


Algklasside õpioskuste võistlusel Reaalkoolis saavutasid II koha meie kooli 3. klass ja 2. klass, IV koha sai 1. klass ja V koha 4. klass.


16.märtsil toimunud üleriigilisel nuputamisvõistlusel Känguru saavutas kõikide koolide 3.-4.klasside 4398 osaleja seas väga hea - 64.koha - meie kooli 3.klassi õpilane Johannes Lilover ja 4. klassi õpilane Ott Rünkla


Tallinna koolinoorte sulgpalli meistrivõistlused 03.04.2012

Gümnaasiumi arvestuses I koht
Võistkonda kuulusid:
Helen Kaarjärv G2KR
Leneli Vabson G1KR
Grete Teng G2K


Tallinna koolinoorte lauatennise meistrivõistlused 14.03.2012

Gümnaasium, poisid
II koht Henri Pikla G3L

Gümnaasium, neiud
6. koht Heleriin Tigane G2K


6. märtsil osalesid Tallinna Õismäe Gümnaasiumis toimunud 5.,6.klasside matemaatikaolümpiaadil edukalt:
Anu Kadri Uustalu 5b klassist (5.-7.koht)
Mari Ann Meos 5a klassist (45.-47.koht)
Pille Triinu Maiste 6a klassist (8.-11.koht) ja
Teodor Hirvoja 6b klassist (14.-16 koht).


16. veebruaril osales 7B klassi õpilaste võistkond (koosseisus Johan Hagelberg, Getter Kristen Treumuth ja Tähvend Uustalu) matemaatikavõistluse "Nuputa" Tallinna eelvoorus ja saavutas 8. koha.


17.02.2012 toimusid Mustamäe LO 3.klasside rahvastepalli võistlused, kus meie kooli võistkond saavutas III koha.

Võistkonda kuulusid:

 1. Kati Lõhmus
 2. Diana Kornet
 3. Liisi Truu
 4. Henri Välja
 5. Arne Antov
 6. Henri Pihelgas
 7. Aksel Hagelberg
 8. Rainer Targama


15. veebruaril 2012. aastal toimunud Mustamäe LO suusatamise meistrivõistlustel saavutasid meie kooli õpilased järgmised tulemused:

3.-4. klasside poiste 1,4 km suusatamises tuli II kohale Aksel Hagelberg ajaga: 5.23 ja III kohale tuli Ott Rünkla ajaga: 6.16

5. klassi poiste 1,4 km suusatamises tuli II kohale Joosep Näks ajaga: 5.43

Põhikooli poiste 4 km suusatamises tuli III kohale Johan Hagelberg ajaga: 12.51


27. jaanuaril toimunud saksa keele olümpiaadi piirkondlikus voorus Tallinna linnas saavutas Siim- Martin Kaasik gümnaasiumi üldarvestuses 15. ja 11. klasside arvestuses 5. koha.


11.-12. veebruaril toimus Tallinna huvikeskuses "Kullo" klaveriõpilaste festival, kus osalesid väga edukalt ka meie kooli õpilased.
Tunnustuse said kõik meie koolist osalenud õpilased.
Žürii tõstis esile alljärgnevad esinejad:

Tianeke Luna Wilkie 2A kl.
Heike Elina Maissoo 2A kl.
Mia Jagor 2B kl.
Diana Kornet 3 kl.
Ingigerd Katherine Koppa 4A kl.
Teele Sumeri 4B kl.
Minna Leen Kruus 1B kl.
Merilin Leetna 1A kl.
Tuuli Lea Palumäe 1A kl.
Elina Salumäe 7A kl.

(Esimesed 6 õpilast said ka publiku preemia osaliseks)

Juhendajad: õp. Tiiu Tamm, õp. Olga Marenkova ja õp. Mailis Kamarik


31.01.2011 toimus Nõmme Põhikoolis Finantsinspektsiooni korraldatud õppepäev "Minu raha päev". Meie koolist osalesid 9.a klassi õpilased ja õpetajad. Üks meie kooli võistkondadest võitis viktoriinis I koha.


25.01 toimusid Mustamäe Lo koolide 4.klasside kombineeritud teatevõistlused. Meie kooli võistkond saavutas III koha.
Võistkonda kuulusid:
1. Iris Teemant 4a
2. Sonja Sutt 4a
3. Natalie Haidla 4a
4. Allan Haljasmaa 4a
5. Reimo Jööts 4a
6. Sam Scmidt 4a
7. Anett Varunov 4b
8. Kristel Põldaru 4b
9. Ketlin Pärn 4b
10.Markus Jalonen 4b
11. Sander Radik 4b
12.Kardo Luik 4b


Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) kodanikupäevale pühendatud esseekonkursile „Mida tähendab mulle Eesti kodanikuks olemine?“ laekus kokku 203 esseed ligi 60 koolist üle Eesti. Kodanikupäeva esseekonkurss toimus 10. oktoobrist kuni 11. novembrini ning see oli üheks ürituseks kodanikupäeva sarjast. Kodanikupäeva tähistatakse Eestis 26. novembril ja see on pühendatud Eesti kodanikule, kodanikuuhkuse ja kodanikuks olemisega kaasnevate õiguste ja kohustuste teadvustamisele.

Kahes vanusegrupis toimunud konkursi eesmärgiks oli koguda õpilasi huvitavaid teemasid ja nende arvamusi kodanikuks olemisest, õpilaste tunnustamine ning sallivuse suurendamine noorte seas. Auhinnati 11 õpilast ning edukamaiks osutusid 9. klasside õpilased.

7.-9. klasside õpilaste hulgas valiti esimese koha vääriliseks Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 9A klassi õpilase Mark Basalõga essee.


G2L õpilane Katrin Sõber osales edukalt valmide lugemise konkursil Vene Teatris.


Mustamäe LO 10X300 meetri teatemurdmaajooksus saavutas meie kooli 3. klassi võistkond II koha. Võistkonda kuulusid:

1. Eva-Maria Müür
2. Kati Lõhmus
3. Diana Kornet
4. Kärt Sihver
5. Anett Möllits
6. Katariina Peegel
7. Arne Antov
8. Aksel Hagelberg
9. Knut Sakkeus
10.Henri Välja

Meie kooli 4. klassi võistkond saavutas III koha. Võistkonda kuulusid:

1. Natalie Haidla 4a
2. Karlotta Laineväe 4a
3. Sandra Press 4a
4. Allan Haljasmaa 4a
5. Reimo Jööts 4a
6. Anett Varunov 4b
7. Ketlin Pärn 4b
8. Markus Jalonen 4b
9. Hendri Lehtmets 4b
10.Kardo Luik 4b

2010/2011


Kuldmedaliga lõpetasid gümnaasiumi Margus Lind ja Mart Salumäe. Hõbemedali sai Ave Grete Arismaa.


Kaspar Dengo (5a klass) tunnistati XI noorte laulu- ja tantsupeo nähtava maailma loomise konkursi EHE MAA JA ILM 2011 Tallinna laureaadiks (võistlustöö "Istumisalused").

Õpetaja Urmas Kaljuvee, Kaspar Dengo juhendaja, tunnistati samuti Tallinna laureaadiks.

Mark Basalõga (8a klass) sai tänutähe XI noorte Laulu- ja tantsupeo Sihtasutuselt osalemise eest õpilasvõistlusel EHE MAA JA ILM tööga "Istumisalused".


Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel jalgpallis saavutas MG tütarlaste võistkond 5. koha. Võistkonnas olid 8. klassidest: Kaili Tael, Anna-Maria Miller, Eva-Liisa Aasorg, Marilin Mättik, Marili Niglas ja Keitty Paevere ning 9. a klassist Lenely Vabson, Hendrika Näägo ja Silvia Urbla.


Rahel Ollisaar (9.kl) saavutas Tallinna linna ühiskonnaõpetuse olümpiaadil 4.-5. koha.
Toomas Salu (G3KR) saavutas III koha Kodanikupäeva üleriigilisel viktoriinil.


Margus Lind (G3KR) saavutas III koha üleriigilisel matemaatikaolümpiaadil.


17. mail toimunud Mustamäe linnaosa 6. - 7. klasside kergejõustiku võistluste tulemused:

6.klass
Mihkel Erik Nigul (6a) - III koht 60m jooksus, aeg 7,97.
Laur Tõnisson (6a) - II koht 300m jooksus, aeg 47,81.
Laur Tõnisson - II koht kaugushüppes tulemusega 4.48.

7. klass
Adelheid Päi (7b) - III koht kaugushüppes tulemusega 3.98.
Helis Sala (7b) - III koht palliviskes tulemusega 38.44.

Margus Radik (7a) - II koht 60m jooksus, aeg 7,70.
Margus Radik - II koht kaugushüppes tulemusega 4.96.
Marken Cristopher Saar (7b) - II koht 300m jooksus ajaga 44.76.


Mustamäe Linnaosa 3.-5. kl õpilaste kergejõustiku meistrivõistlustel 19. mail saavutasid paremaid tulemusi:
3. klassi võistkond - 10x60m pendelteatejooksus II koht.
Võistkonda kuulusid Sonja Sutt, Ingigerd Koppa, Anett Varunov, Ketlin Pärn, Kristel Põldaru, Allan Haljasmaa, Markus Jalonen, Henri Lehtmets, Sander Radik, Kardo Luik.

Anett Varunov (3.kl) - III koht tüdrukute 60m jooksus, aeg 9,20.
Markus Jalonen (3.kl)- II koht poiste kaugushüppes, tulemus 4.06.
Eveli Ojasaar (4.kl) - II koht tüdrukute 60m jooksus, III koht kaugushüppes, tulemus 3.91.
Brenda Roosimägi (5.kl) - I koht tüdrukute 60m jooksus ajaga 8,94, I koht kaugushüppes tulemusega 4.45.
Silver Simpson (5.kl) - I koht poiste palliviskes, tulemus 50.50.
Markus Normak (5.kl) - III koht poiste kaugushüppes, tulemus 4.46.


Üleriigilisel matemaatikavõistlusel Känguru osales ekolieride vanuserühmas (3.-4.kl) 4631 õpilast, benjaminide vanuserühmas (5.-6.kl) 3825 õpilast, kadettide (7.-8.kl) vanuserühmas 2858 ja juunioride (9.-10.kl) vanuserühmas 2105 õpilast.
Meie koolist said TÜ Teaduskooli ja Eesti Matemaatika Seltsi tunnustuskirja ning meened:
Tähvend Uustalu - benjaminide vanuserühmas 34. koht, oma kooli parim tulemus vanuserühmas.
Joosep Näks - ekolieride vanuserühmas 55. koht, oma kooli parim tulemus vanuserühmas.
Anu Kadri Uustalu - ekolieride vanuserühmas 130. koht.
Simon Vellemaa - ekolieride vanuserühmas 263. koht.
Teodor Hirvoja - benjaminide vanuserühmas 367. koht.
Laura Maria Priisalm - benjaminide vanuserühmas 367. koht.
Joonas Mattias Laur - benjaminide vanuserühmas 388. koht.
Kaisa Padur - ekolieride vanuserühmas 436. koht.
Asso Kasuk - kadettide vanuserühmas 394. koht, oma kooli parim tulemus.
Kristian Helk - juunioride vanuserühmas 432. koht, oma kooli parim tulemus.


Tallinna koolide inglise keele ainevõistlusel 5. ja 8. klasside õpilastele saavutati häid tulemusi.
8. klassi arvestuses:
Joonas Taimla (8b) - II koht (võidust jäi puudu 1 punkt, 101/102 punkti)
Viive Trepp (8b) - III-IV koht (99 punkti)
12. koht Maria Elisaveta Roosalu 8B
14.-15. Koht Eva-Liisa Aasorg 8B

5. klassidest:
4. koht Hanna Gerta Alamets
5. koht Pille-Triinu Maiste
10-12. koht Stella-Maria Kangur
14-15. koht Helen Luik


Üleriigilisel õpilasvõistlusel Euroopa koolis 2011 tunnustati silmapaistva tulemuse eest aukirjaga 3b klassi õpilast Henri Lehtmetsa.
Aukiri anti ka Tallinna Mustamäe Gümnaasiumile silmapaistva tulemuse eest üleriigilisel õpilasvõistlusel Euroopa koolis 2011.


Eduka esinemise eest 2011. aasta Eesti õpilaste teadustööde riiklikul konkursil pälvisid Archimedese aukirja oma loodusteaduslike uurimistöödega G2L klassi õpilased Martin Meeksa („Ülemiste (järve) veepuhastusprotsessid”), Britta-Patricia Niinep („Küttepuud kaminasse”) ja Johanna Maria Püüa („Raku järvevee keemiline koostis”).


Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis saavutas meie naiskond koosseisus: Anett Pero (G2KR), Carmen Kaarepere (G2L), Mariliis Tamm (G2L), Krislyn Kaljula (G1L), Terje Strazdinš (G1L), Tairi Lääts (G1KR), Maarja Toomemägi (9b), Kerli Kaljuste (G3L) 7. koha.


Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel lauatennises saavutas meie võistkond 5. koha. Võistkonda kuulusid: Kerli Kaljuste, Heleriin Tigane, Britta Kalgan, Henri Pikla, Rene Liiv, Joosep Kään. Kerli Kaljuste saavutas individuaalarvestuses II koha, Heleriin Tigane 7. ja Britta Kalgan 17. koha.


Shara Arus (3b klass) tunnistati rahvusvahelise konkursi "Maa värvid" laureaadiks ja ta pälvis diplomi.


Tähvend Uustalu (6b) saavutas II - IV koha Tallinna üldhariduskoolide 6. klassi õpilaste matemaatikaülesannete lahendamise võistlusel, mis toimus 15.04.2011.


Tallinna 37. Keskkooli korraldatud viktoriinis „Toitu tervislikult” 6. klassi õpilastele saavutas I koha üks meie 6b klassi võistkondadest, kuhu kuulusid Katre-Helen Kask, Getter Kristen Treumuth, Hedvig Vahlberg, Heleri Valtin, Dagmar Rahula. Teine võistkond koosseisus Liisa Jatsenko, Laura Põllu, Kristiina Urva, Tähvend Uustalu, Kristina Velba sai 4. koha.
Tänusõnad öeldi võistkondade koolitajatele, G2L klassi õpilastele Carmen Kaareperele ja Karoliine Lumilale.


Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel (06.04.2011) sõudeergomeetritel concept 2 saavutas meie põhikooli võistkond koosseisus Merlyn Lipp, Rahel Ollisaar, Maarja Toomemäe, Leneli Vabson 4. koha ajaga 1.53,0.

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel sulgpallis saavutas meie võistkond (Helen Kaarjärv G1KR, Katarina Kliit 7a, Leneli Vabson 9a, Grete Teng G1K, Martin Kaarjärv G2L, Sandor Torn 9a, Martin Noa Gross G2KR, Mark Basalõga 8a) III koha.


12.-13. märtsil toimunud Kullo mini-festivalil MIT/t/MU/u/S esinesid väga hästi klaveri eriala õpilased meie koolist: Teele Sumeri (3b), Ingigerd Katherine Koppa (3a), Mari-Ann Meos (4a), Maria Talv (5b), Arette Kuuseväli (5a), Kaarin Šhabad (7a), Gerde Kadi Kuusk (7a) ja Elina Salumäe (6a).


Kaisa Padur osales üleriigilisel lauluvõistlusel "Viisivärtnake 2011" Tartus 26. märstil ning saavutas seal 8-10-aastaste vanuserühmas II koha.

/ Vaata You Tube:O. Ehala Laul Inimlikkusest - Kaisa Padur /


19. märtsil toimunud Tallinna koolide XI keemia viktoriinil saavutas nooremas vanuseastmes meie võistkond koosseisus Karl Sander Erss, Arnold Kiur Päi ja Maarja Toomemäe I koha.

Gümnaasiumiastme võistkond koosseisus Margus Lind, Mart Salumäe ja Leemet Samel said 5. koha.

Parimaks viktoriini eksperimendi teostajaks tunnistati Arnold Kiur Päi.


Gerda Ruuser (G1K) saavutas 7. koha Tallinna piirkondlikul vene keele olümpiaadil


4.-5. märtsil toimus Tallinna Ülikoolis inglise keele olümpiaadi üleriigiline lõppvoor, kus G3KR klassi õpilane Katrina Koppel sai 13. koha.


Tallinna piirkondliku olümpiaadil tulemused (tunnustuse pälvivad kohad 1.-15.)
Getter Kristen Treumuth (6. klass) 13.-14. koht,
Elisa Arus (7. klass) 4. koht,
Laura-Liisa Rohtla (9. klass) 6. koht,
Harry Kaarma (10. klass) 13. koht,
Madis Paukson (12. klass) 6. koht.


28. jaanuaril toimus inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor 10.-12. klasside õpilastele. 88 osavõtja hulgas saavutas Katrina Koppel (G3KR) 3.-5. koha ja Heidi Mõttus (G2KR) 11.-12. koha. Katrina Koppel pääses edasi võistlema olümpiaadi lõppvooru, mis toimub 4.-5. märtsil.


Kooli suusapäeval 7. veebruaril olid parimad:

 • 5. klassi tüdrukud: I - Anette Kuuseväli, II - Emilia Vaher, III - Brenda Roosimägi;
 • 5. klassi poisid: I - Hugo Rohtla, II - Kaspar Suu, III - Markus Normak;
 • 6.-7. klassi tüdrukud: I - Miriam Koppel, II - Helis Sala, III - Ingeliis Siimsen;
 • 6.-7. klassi poisid: I - Mihkel Erich Nigul, II - Johan Hagelberg, III - Marten Freirik;
 • 8.-9. klassi tüdrukud: I - Laura Mettis, II - Rahel Ollisaar, III - Helen Paapstel;
 • 8.-9. klassi poisid: I - Ott Sõerumäe, II - Mart Soo, III - Lauri Välja;
 • gümnaasiumi neiud: I - Helerin Tigane, II - Kristen Jalakas,III - Evelin Jussi;
 • gümnaasiumi noormehed: I - Olari Sõerumäe, II - Mihkel Martin, III - Uku Vasemägi.


ETV "Laulukarussell 2011" finaalsaates võistles 8-10 aastaste vanusegrupis Kaisa Padur ( 4A klass ) esindades ainsana Tallinna linna.


15. jaanuaril toimunud matemaatika olümpiaadi piirkondlikus voorus Tallinna linnas saavutas G3KR klassi õpilane Margus Lind 12. klasside arvestuses 5. koha.


02.12.2010 toimus Tallinnas ülelinnaline inglise keele viktoriin 7. kl õpilastele teemal "Canada".
Mustamäe Gümnaasiumi esindasid 7. a klassi õpilased Katarina Kliit ja Natalie Sopin, kes tulid 40 osavõtja hulgast 9.-10. kohale.


9b klassi võistkond koosseisus Karl-Sander Erss, Kai-Liis Kukk ja Arnold-Kiur Päi võitis 16.oktoobril Tallinna keemia mälumängu eelvooru nooremas vanusegrupis ja jätkab finaalvõistlusel. Gümnaasiumiosa võistkond sai 5. koha ja pääses samuti finaalvõistlusele.


Mustamäe Gümnaasiumi G2L õpilane KRISTEL METSLA saavutas Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel 500m jooksus 3.koha


Mustamäe LO murdmaateatejooksus saavutas meie kooli 3.kl võistkond II koha.
Võistkonda kuulusid:

 1. 1. Ingigerd Koppa 3a
 2. 2. Sonja Sutt 3a
 3. 3. Karlotta Laineväe 3a
 4. 4. Allan Haljasmaa 3a
 5. 5. Sam Scmidt 3a
 6. 6. Ketlin Pärn 3b
 7. 7. Kristella Taimla 3b
 8. 8. Markus Jalonen 3b
 9. 9. Henri Lehtmets 3b
 10. 10.Kardo Luik 3b


Mustamäe LO koolide 7.kl murdmaateatejooksu võistlustel saavutas meie kooli võistkond III koha.
Võistkonda kuulusid:

 1. Miriam Koppel 7a
 2. Kaarin Šabad 7a
 3. Ingeliis Siimsen 7a
 4. Kelly Kangur 7a
 5. Katarina Kliit 7a
 6. Margus Radik 7a
 7. Joonas Soone 7a
 8. Rando Luik 7b
 9. Karl Robert Valk 7b
 10. Marken Christopher Saar 7b

2009/2010


27.mail 2010 toimusid Mustamäe linnaosa meistrivõistlused 6. ja 7. klassidele.

6.klassi poeglaste 60 m jooksus saavutas Margus Radik III koha ajaga 8,47
6.klassi poeglaste 1000m jooksus saavutas Marten Freirik III koha ajaga 3.24,81
6.klassi poeglaste kaugushüppes saavutas Margus Radik III koha tulemusega 4.48

7.klassi tütarlaste 60m jooksus saavutas Laura Mettis II koha ajaga 8,82 ja III koha Kirsi Pruudel 8.90
7.klassi tütarlaste 300m jooksus saavutas Eva-Liisa Aasorg saavutas I koha ajaga 48,92.
7.klassi tütarlaste 600m jooksus saavutas Kaili Tael II koha ajaga 2.53,42
7.kl tütarlaste kaugushüppes saavutas Laura Mettis I koha tulemusega 4.62 ja Eva-Liisa Aasorg II koha tulemusega 4.60
7. kl poiste 1000m jooksus saavutas Siluan Hirvoja I koha ajaga 3.04,90 ja Sander Skorik II koha ajaga 3.11,59
7.kl poiste kaugushüppes saavutas Kristo Laur III koha tulemusega 4.90


30.aprillil selgusid Mustamäe Kultuurikeskuses KAJA lauluvõistluse „Mustamäe Laululind 2010“ võitjad. Lauluvõistlus toimus kolmes vanuserühmas. Eelvoorus esines 43 last ja lõppkontserdile pääses 19 noort lauljat. Ühtlasi valis žürii lauluvõistluse parimad lauljad Eesti Rahvusringhäälingu Eesti Televisiooni programmi korraldatava saatesarja "Laulukarussell 2010" Tallinna eelvooru.

8-10 aastaste vanuserühma Mustamäe Laululind 2010
Kaisa Padur Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist, juhendaja Merle Adelman

11-13 aastaste vanuserühma Mustamäe Laululind 2010
Katriin Rebeca Selirand Tallinna 32.Keskkoolist, juhendaja Lii Leitmaa

14-19 aastaste vanuserühma Mustamäe Laululind 2010
Janet Vavilov Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist, juhendaja Merle Adelman


26.mail toimus 3.-5. klasside Mustamäe LO kergejõustiku võistlused.

3.klassi tüdrukute 60 m jooksus saavutas III koha Eveli Ojasaar ajaga 9,60
4.klassi tüdrukute 60m jooksus saavutas I koha Brenda Roosimägi ajaga 9,28
4. klassi tüdrukute kaugushüppes saavutas III koha Brenda Roosimägi tulemusega 3.79
5.klassi poiste kaugushüppes saavutas Laur Tõnisson III koha tulemusega 4.25


Tänavakorvpallis Reaali karikale saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond I koha.


Mustamäe koolide „kaasaegsel viievõistlusel” saavutas 1. klassi võistkond I koha ja 3. klassi võistkond samuti I koha. Individuaalselt olid parimad :
1. klass
Johannes Lilover I koht matemaatikas, Kati Lõhmus I koht varias, Henri Pihelgas III koht kehalises kasvatuses, Rasmus Vahtra I koht eesti keeles.
3. klass
Saskia Rosimannus I koht varias, Anu Kadri Uustalu I koht matemaatikas, Katre Keridan III koht loodusõpetuses, Geelika Mölder III koht eesti keeles.


Algklasside õpioskuste olümpiaadil Gustav Adolfi Gümnaasiumis saavutasid meie kooli 1., 3. ja 4.klasside võistkonnad kõik tubli II koha.
1. klassi võistkonda kuulusid Rasmus Vahtra, Johannes Lilover ja Arne Antov.
3.klasside võistkonda kuulusid Anu Kadri Uustalu, Geelika Mölder ja Saskia Rosimannus. 4.klasside võistkond oli koosseisus: Hanna Gerta Alamets, Pille-Triinu Maiste ja Miia Riin Sepp.


Liisa Kubre (G3K) saavutas maksimumtulemuse (31 punkti 31-st) Liivalaia Gümnaasiumi korraldatud Tallinna ajaloo ristsõnavõistlusel, milles osales üleriigiliselt 220 vastajat. Preemiaks reis Riiga. Tublimate vastajate seas olid Eliise Soome (G3K), Ave Grete Arismaa (G2KR), Katrina Koppel (G2KR) ja Melissa Simone Toom (G2K).


Habersti ja Mustamäe linnaosa inglise keele olümpiaadil saavutas Marko Klopets 5. klasside arvestuses I koha, Lauri Kubre saavutas III koha 8. klasside arvestuses.
Hästi esinesid veel Kristjan Kalev Nuus (5. kl) - 4.-5. koht ja Janita Raudsepp (8. kl) - 6. koht.


Maarja Talviste (8a) saavutas Tallinna piirkondlikul eesti keele olümpiaadil I koha ja üleriigiliselt 9. koha.


Matemaatikavõistlusel KÄNGURU osales meie koolist 48 õpilast. Meie kooli edukamad olid:
Ekolieride vanuserühmas (4041 võistlejat) Teodor Hirvoja 29. koht ja parim oma koolis, Joonas Mattias Laur 141. koht, Joosep Näks 254. koht, Laura Maria Priisalm 395. koht.
Benjaminide vanuserühmas (3855 võistlejat) Tähvend Uustalu 167. koht, oma kooli parim.
Kadettide vanuserühmas (2922 võistlejat) Ott Sõerumäe 203. koht, oma kooli parim.
Juunioride vanuserühmas (2206 võistlejat) Kristian Helk 167. koht, oma kooli parim.


Riigimetsa Majandamise Keskuse viktoriinis (Eesti looduskaitse - 100) osalesid G1L klassi 26 õpilast.


Sihtasutus ARCHIMEDES õpilaste teadustööde riiklikul konkursil tunnustati Hanna-Liis Joala ja Marileen Vierlandi uurimistöid.


Klassivälises töös olid parimad Hanna-Liis Joala ja Mart Salumäe. H-L. Joala uurimistöö „Pirita jõe vee puhtuse määramine” tunnistati parimaks Tallinna piirkondlikul keskkonnakeemia alaste uurimistööde konkursil ja autor osales edukalt Tartu Keskkonnahariduse Keskuse XV Maa päeva õpilaskonverentsil. Mart Salumäe esines edukalt Looduse aasta foto konkursil ja Tallinna Looduskaitse Seltsi uurimistööde konkursil.


Parimad uurimistööd koolis: 1. Kristel Metsla, 2. Kert Taimla, 3. Grete Ojavere.


Kooli bioloogia olümpiaadi parimad olid: 7. klass - 1. Anette Põld, Oliver Kips, Laura Mettis; 8. klass - 1. Laura Rohtla, Janet Vavilov, 2.-3. Hannaliis Ruuven ja Oliver Rahula; 10. klass - 1. Marleen Ankur, 2. Kert Taimla, 3. Kristel Metsla; 11. klass - 1. Madis Paukson, 2. Britta Niinep, 3. Ursula Nõu; 12. klass - 1. Inger Maadik, 2. Kristjan Tappel, 3. Karmo Raudver.


Kooli bioloogia mälumängu tulemused:
Põhikooli osas I koht 8b klass (Laura Rohtla, Kristi Luik, Merlyn Lipp), II koht 7b klass (Raimond Karutoom, Siluan Hirvoja, Maria Roosalu), III koht 8a klass (Heiki Riisikamp, Hannaliis Ruuven, Maarja Talviste).
Gümnaasiumiosas I koht G2KR (Madis Paukson, Mart Salumäe, Oliver Agur), II koht G1L (Kert Taimla, Kristel Metsla, Grete Ojavere), III koht G2L (Marileen Vierland, Kerli Kaljuste ja Hanna-Liis Joala G3L klassist).


Keskkonnaameti kuueosalisest viktoriinisarjast Eesti looduskaitse - 100 võttis koolis osa 146 õpilast. Parimad põhikooli osas olid: I koht - Kristin Raudberg (8b), II koht Heiki Riisikamp (8a), III koht Lauri Kubre (8a ja Merlyn Lipp (8b). Parimad gümnaasiumis: I koht Hanna -Kristiina Liiva (G3KR), II koht Marie Udam (G3KR), III koht Sandra Ollik (G3KR). Vabariigi parimad selgitati välja loosi teel, meie koolist osutusid parimateks Hanna-Kristiina Liiva ja Marie Udam, kes pääsevad looduslaagrisse Karula rahvusparki. Loodusteemalise raamatu sai auhinnaks Sandra Ollik.


Looduse aasta foto 2009 noorte võistlusel esines väga edukalt G2KR õpilane Mart Salumäe. Tema saavutused: 1) parim loodusfoto, 2) II koht fotosarjas „Maailma loodus”, 3) II koht noorte loomafotode osas, 4) III koht fotosarjas „Inimene ja loodus”, 5) kolm äramärgitud tööd fotosarjas „Maailma loodus”.


Tallinna Looduskaitse Seltsi konkursitööde:(noorem aste „Rebane”ja uurimustööd-referaadid; vanem aste uurimustööd „Eesti looduskaitse 100”, esseed) parimad: Oliver Kips (7a), Laura-Liisa Rohtla (8b), Sten Petrov (7b), Marileen Vierland (11.kl), Mart Salumäe (G2KR), Teele Talpsepp 12. kl), Kert Taimla (10.kl) Marianne Kaarma (12. kl), Maarja Lõo (12.kl) Helen Kröönström (11.kl), Raili Tõniste (12. kl). Preemiareis Lahemaale.


Maarja Lõo (G3)osales 05.03.2010 - 12.03.2010 Prantsusmaal ECO CREATIVE ökoloogiaalasel koolitusel.


Tuhala nõiakaevu kaitseks kirjutas allkirja 198 õpilast.


Tallinna Looduskaitse Seltsi ülelinnalisel võistlusel saavutas meie kooli võistkond koosseisus Mark Basalõga, Oliver Kips, Laura-Johanna Mettis, Anette Põld, Sandra Sommer II koha.(kolm parimat olid GAG, meie kool ja Prantsuse Lütseum)


Tallinna Looduskaitse Seltsi Rocca al Mare looduskaitsekuu võistlusel saavutas 7a klassi võistkond (Mark Basalõga, Oliver Kips, Laura-Johanna Mettis, Anette Põld, Sandra Sommer) 8. koha.


Malta lindude kaitseks koguti 194 allkirja.


Tallinna piirkondlik bioloogia olümpiaad: Elisa Arus (6.kl) 4.koht, Anette Põld (7a) 15. koht, Laura Rohtla (8b) 5. koht, Kristi Luik (8b) 10. koht, Liis Kibuspuu (9.a) 12.koht, Kert Taimla (G1L) 13. koht, Kristel Metsla (G1L) 15. koht, Madis Paukson (G2KR) 9.-10. koht, Inger-Helen Maadik (G3K) 14. koht. Kõigi tööd saadeti üleriigilisse vooru.


Kooli jõuluseadete võistlusel osales 21 õpilast


Mark Basalõga (7.kl) jutustus "Vallutaja Masu Esimene" leidis tunnustuse (äramärgitud töö) Mustamäe koolide jutuvõistlusel "Elu nagu muinasjutus".


Mustamäe LO 4.kl poiste rahvastepalli võistlustel tuli meie kooli võistkond II kohale. Võistkonda kuulusid: Silver Simpson 4A, Sten Siimsen 4A, Krister Roben 4A, Joonas Laur 4B, Hugo Rohtla 4B, Teodor Hirvoja 4B, Markus Normak 4B, Art Simson 4B, Oliver Aoveer 4B


Tallinna koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel individuaalarvestuses saavutas I koha Helen Kaarjärv (9b) ja III koha Leneli Vabson (8a).
Põhikooli arvestuses saavutati võistkondlikult I koht . Võistkonda kuulusid Helen Kaarjärv, Leneli Vabson ja Katariina Kliit (6a).


Tallinna linna võistlusel Nuputa sai MG 7. klasside arvestuses 9. koha (osales 36 kooli) ja 5.-6. klasside arvestuses 14. koha (osales 44 kooli).


Tallinna linna võistlusel Pildilugu 2010 märgiti ära 6. klassi õpilaste Adelheid Päi ja Heidi Korp`i tubli esinemine.


Tallinna linna üldhariduskoolide võistlusel saavutas 36 osaleja seas Karl-Sander Erss (8. kl) III koha ja Heiki Riisikamp (8. kl) 4. koha.


Mustamäe linnaosa koolinoorte 2010. a meistrivõistlustel suusatamises:
III koht 2,8 km distantsil Laura Mettis (7a). Kohad esikümnes: Helen Paapstel (7a) 4. koht 2,8 km distantsil, 9. koht 2 km distantsil; Laura Mettis 7. koht 2 km distantsil. 10. koha said Rahel Ollisaar (8b) ja Evelin Jussi (G2K) 2 km distantsil, Ingeliis Siimsen (6a) 2,8 km distantsil.

Võistkondlikud kohad:
7.klassid - 2. koht
Põhikool - 2.koht
6.klassid - 3. koht
Gümnaasium - 4. koht


Mustamäe linnaosa koolinoorte 2010. a meistrivõistlustel tütarlaste teateujumises 10x50 meetrit III koht. Võistkonnas Chris-Triin Tammiste, Marileen Vierland, Kaisa-Triin Toomla, Liis Landsmann, Kertu Vaino, Marianne Kaarma, Kerli Tarum, Birgit Aasmäe, Mari-Liis Eha, Karoliine Lumila.


Hanna-Kristiina Liiva (G3KR) esines edukalt Tallinna piirkondlikul saksa keele olümpiaadil. Tema võistlustöö saadeti edasi üleriigilisele žüriile.


Klaveriõpilased esinesid edukalt ülelinnalisel mittemuusikakoolide festivalil MIT/t/MU/U/S 06.-07. veebruaril Kullos. Eriti hea esinemise said tänukirja Mari-Ann Meos (3a), Alex Veltson (3b), Arette Kuuseväli (4a), Maria Talv (4b), Elina Salumäe (5a), Helene Ojamäe (5b), Kaarin Šhabad (6a) ja Gerde Kadi Kuusk (6a)


Tallinna Jõuluturu luulekonkursil 3.- 4. klasside arvestuses saavutas I koha Brita Murd 4.b klassist ja III koha Mari-Ann Meos 3.a klassist. Eripreemia Anna-Greta Irvalile 4.b klassist.


Tallinna keemia mälumängu eelvoorus sai kooli 3. võistkond ( Katrin Kullo, Leemet Samel, Joonas Kaarnamets) 6. koha, 2. võistkond 13. koha ja 1. võistkond 10. koha.


Margus Lind (G2KR) saavutas üleriigilisel matemaatikavõistlusel III koha


Tallinna üldhariduskoolide 6. klasside õpilaste õpioskuste võistlusel sai kooli võistkond 6. koha

2008/2009


Emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor 26.01.09. Noorem vanuseaste (7. ja 8. klass): Marion Soon 6. koht. Keskmine vanuseaste (9. ja 10. klass): Hanna-Kristiina Liiva 13. koht.

Mustamäe linnaosa koolinoorte 2008. a meistrivõistlused murdmaajooksus 25.09.08
7. klassi võistkond 10x500m jooksus II koht
(3. klassi võistkond 10x300m jooksus 4. koht; 4. klass 10x500m jooksus 6. koht; 5. klass 10x500m jooksus 4. koht; 6. klass 10x500m jooksus 7. koht)


Martin Ojamets (6a klass) II koht ja Mark Basalõga (6a klass) eripreemia V - VI klasside vanusegrupis Tallinna üldhariduskoolide õpilaste jõululuule konkursil (juh. õp. M. Raidma).


Katrin Kullo (8b) - 5. koht üleriigilisel emakeeleolümpiaadil.


Tallinna koolide 5.-6. klasside eesti keele ainevõistlusel pälvisid tänu ja tunnustuse huvitava õpiloo kirjutamise eest järgmised õpilased: Martin Ikla (5b), Rando Luik (5b), Oliver Kips (6a), Helen Paapstel (6a), Sanders Skorik (6a).


Tallinna üldhariduskoolide õpilaste keskkonnakeemia alaste (sh aineteüleste) uurimistööde konkursi lõppvooru esitati projekti "Eelista eestimaist!. Mets, puidutööstus" raames meie koolist 9 tööd, mille autoriteks olid: Fred Elhi, Mihkel-Jüri Feld, Sander Ilves, Marit Kadopa, Hanna-Liis Joala, Kerli Kaljuste, Marko Uibo, Marileen Vierland, Emil Vinkmann.
Ülelinnalisel konkursil valiti parimate hulka 3 tööd meie koolist: Mihkel-Jüri Feld "Puit paadiehituses", Marko Uibo "Puidu anatoomiline ehitus", Hanna-Liis Joala "Majavamm".
Uurimistöö hea esitluse eest lõppvoorus anti eriauhind Mihkel-Jüri Feldile ja Hanna-Liis Joalale.


Margus Lind (G1KR klass) saavutas Tallinna piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil II - IV koha.


Margus Lind (G1KR klass) - informaatikaviktoriini KOBRAS üleriigilises voorus juunioride vanuserühmas I koht.


Margus Lind (G1KR klass):
üleriigilisel matemaatikaolümpiaadil II järk
II auhind üleriigilisel matemaatikaülesannete lahendusvõistlusel (oktoobris 2008)
III auhind üleriigilisel matemaatikaülesannete lahendusvõistlusel (detsembris 2008)


Hanna-Kristiina Liiva (G2KR) tuli võitjaks üleriigilisel Austria teemalisel viktoriinil, milles osales 260 õpilast ja täiskasvanut.


Tallinna koolide meistrivõistlustel kabes 7.-8. koht (osales 22 võistkonda). Võistkonnas: Gustav Amer, Karmo Raudver, Henri Piiroja, Maria Jõesoo.


Siluan Hirvoja (6b klass) - II koht Mustamäe linnaosa suusatamise meistrivõistlustel.


Tallinna koolide meistrivõistlustel ergomeetritel, kus osales 22 kooli, olid meie võistkondade tulemused keskmiste seas.Põhikooli tütarlapsed 12. koht, põhikooli poisid13. koht, gümnaasiumi neiud 10.-12. koht, gümnaasiumi noormehed 14. koht.


Tallinna koolide korvpalli meistrivõistlustel saavutasid gümnaasiumi noormehed 7.-8. koha.


MG võistkond (Kerli Kaljuste, Heleriin Tigane, Dagne Erik, Greete Tomberg, Marko Viidas, Jaan Tohver, Karl-Martin Kukk, Madis Paukson) - III koht Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel lauatennises.


6. klassi võistkond saavutas III koha Tallinna õpioskuste võistlusel


Margus Lind (G1KR) sai Tallinna Reaalkooli kiidukirja üleriigilise Globe`i keskkonnaalaste uurimistööde konkurss-konverentsil osalemise eest.


ÜRO Lastefondi UNICEF Eesti Rahvuskomitee tänutäht Tallinna Mustamäe Gümnaasiumile tubli osaluse eest heategevuslikus noorteprojektis "Väike heategu".


Mari Aigro (G3KR) - Tallinna piirkondlikul ühiskonnaõpetuse olümpiaadil I koht.


Mari Aigro (G3KR) - Üleriigilisel ühiskonnaõpetuse olümpiaadil II koht.


Tallinna Looduskaitse Seltsi ülelinnalisel võistlusel auhinnati järgmisi õpilasi: Janita Raudsepp (7a), Rahel Ollisaar, Henry Teigar, Merlyn Lipp (7b), Mart Salumäe (G1KR), Kelly Latt, Hannes Sala (G2K), Marie Udam, Sandra Ollik, Kertu Vaino, Velli Kütt (G2KR), Hanna-Liis Joala (G2L). Preemiareis Soomaa Rahvusparki.


Mustamäe Gümnaasium sai diplomi aktiivse osalemise eest rahvusvahelises kunstiprogrammis "Maa värvid". Markus Jalonen (1b klass) tunnistati selle programmi laureaadiks ja tema kunstitöö on näidatud võidutööde kataloogis.


Mustamäe koolide I-III klassi õpilaste võistlusmängus „Kaasaegne viievõistlus”, milles osales 5 kooli, olid meie parimad:
1.klassi võistkond (Henri Lehtmets, Nathalie Anett Haidla, Ingigerd Katherine Koppa, Sandra Press, Delis Isabel Riiner) saavutas I koha.
2.klassi võistkond (Eveli Ojasaar, Mari-Ann Meos, Anu Kadri Uustalu, Katre Geridan, Geelika Mölder) jagas I-II kohta.
Individuaalselt olid meie parimad:
Anu Kadri Uustalu (2b) I koht eesti keeles; Mari-Ann Meos (2a) III koht matemaatikas; Katre Geridan (2a) I koht loodusõpetuses, Ingigerd Katherine Koppa (1a) II koht loodusõpetuses; Nathalie Anett Haidla (1a) I koht varias (arvutis), Geelika Mölder (2b) II koht varias (arvutis); Henri Lehtmets (1b) I koht kehalises kasvatuses, Eveli Ojasaar (2a) II koht kehalises kasvatuses.

Markus Jalonen (1b) - rahvusvahelise kunstiprogrammi „Maa värvid” laureaat.

Shara Arus (1b) - tunnustus õpilasvõistluse „Euroopa koolis” žüriilt.
Anett Victoria Varunov (1b) - tunnustus õpilasvõistluse „Euroopa koolis” žüriilt.


Tänukiri Tervise Arengu Instituudilt 5a, 5b, 6b, 7a ja 7b klassi osalemise eest konkursil „Suitsuprii klass 2008-2009”.

Mustamäe linnaosa koolinoorte kegejõustiku meistrivõistlused 2009.a
Heleri Valtin (4.kl) I koht kaugushüppes, Margus Radik (4.kl) I koht kaugushüppes.
Dagne Erik (3a) II koht 60m jooksus, Eva Liisa Tõnissaar (4.kl) III koht kaugushüppes.

6. klassi tütarlapsed (võistlejaid 18): Laura Johanna Mettis (6. kl) - I koht kaugushüppes ja II koht 60m jooksus, Eva-Liisa Aasorg (6. kl) - II koht kaugushüppes ja 6. koht 60m jooksus, Marili Niglas 4. koht300m jooksus, Marilin Mättik 5. koht 300m jooksus, Anna Maria Miller 9. koht palliviskes.
6. klassi poisid (võistlejaid 18): Jan Aare van Gent 7. koht 300m jooksus, Skorik Sanders 5. koht 1000m jooksus, Kristo Laur 4. koht kaugushüppes ja 4. koht palliviskes, Reigo Sinisalu 6. koht palliviskes. Poiste võistkondlik paremusjärjestus kergejõustikus - 4. koht.

4. klassi 10x60m teatejooksus saavutati III koht. Võistkonnas: Eva Liisa Tõnissaar, Agnes Kurviste, Katrina Ahun, Pauliin Möllits, Heleri Valtin, Hardi Tees, Laur Tõnisson, Karel Lagle, Mihkel Nigul, Oskar Rumm.

6. klasside (võistles 9 kooli) pendelteatejooksus - III koht. Võistkonnas: Laura Johanna Mettis, Eva-Liisa Aasorg, Laura Jallai, Helen Paapstel, Marilin Mättik, Rain Talvoja, Kristofer Rennel, Jan Aare van Gent, Kristo Laur, Joonas Tomingas.

7. klassi tütarlapsed (võistlejaid 17): Kristin Raudberg (7b) I koht 300m jooksus ja II koht kaugushüppes, Hannaliis Ruuven (7a) II koht 600m jooksus, Hendrika Näägo (7a) III koht 60m jooksus.
Merlyn Lipp (7b) 4. koht kaugushüppes ja 5. koht palliviskes, Silvia Urbla (7a) 9. koht palliviskes, Kristi Luik (7b) 9. koht 60m jooksus.
7. klassi poeglapsed (võistlejaid 17): Evert Lund III koht 60m jooksus ja III koht kaugushüppes, Oliver Rahula 5. koht 60m jooksus ja 5. koht kaugushüppes, Jan Bernstein II koht 300m jooksus, Joonas Laurits I koht 1000m jooksus ja II koht palliviskes, Lauri Välja II koht 1000m jooksus ja III koht palliviskes.
7. klasside võistkondlikus paremusjärjestuses II koht.

7.klasside pendelteatejooksus saavutati I koht. Võistkonnas: Kristi Luik, Kristin Raudberg, Merlyn Lipp, Hendrika Näägo, Hannaliis Ruuven, Lauri Välja, Jan-Joonas Bernstein, Evert Lund, Oliver Rahula, Joonas Laurits.

Mustamäe linnaosa koolinoorte 2008/09. õa 6.-7. klasside spordimängude kokkuvõttes saavutas MG III koha 9 kooli seas.

Mustamäe linnaosa koolide 3.-5. klasside teateujumisvõistlused
Mustamäe linnaosa koolide 3.-5. klasside teateujumisvõistlusel saavutati II koht. Võistkonnas: Katre-Helen Kask, Heleri Valtin, Kristina Velba, Natalie Sopin, Marten Freirik, Karl Jakob Hunt, Kaspar Mihkelson, Markus Hugo Rohtla.

Mustamäe linnaosa koolide 3. klasside rahvastepalli võistlused
Mustamäe linnaosa koolide 3. klasside rahvastepalli võistlustel saavutas III koha võistkond koosseisus: Markus Hugo Rohtla, Dagne Erik, Krister Roben, Roland Saks, Markus Normak, Joonas Laur, Teodor Hirvoja, Sten Siimsen.

Tallinna koolinoorte 2009. a meistrivõistlused kergejõustikus 14. - 15. mail
Merlyn Lipp (7b) 5. koht odaviskes ja 10. koht kõrgushüppes, Kristin Raudberg (7b) 5. koht kaugushüppes, Kristi Luik (7b) 6. koht 100m tõkkejooksus, Tiina Ree (G2L) 6. koht kuulitõukes, Marit Kadopa (G2L) 6. koht kettaheites.
Paremate seas olid veel: Keiju-Karin Rinne odaviskes 11. Kristel Metsla 100m jooksus 14., Rahel Ollisaar kaugushüppes 13.

Tallinna koolinoorte meistrivõistlused lauatennises
Kerli Kaljuste (G1L) III koht, Heleriin Tigane (8a) 5.-8. koht.

Tallinna koolinoorte 2009. a meistrivõistlused sulgpallis
Helen Kaarjärv (8.kl) III koht, Leneli Vabson (7a) 6. koht. Võistkondlikult jäädi 12. kohale.

2007/2008

Tallinna koolinoorte 2008. a meistrivõistlused kergejõustikus 21. -22. 05.08
Kristel Metsla (8. kl, tütarlaste 6.-9. kl vanuserühm) - III koht kaugushüppes
Tütarlaste vanem vanuserühm, 10. - 12. klass:
Keiju-Karin Rinne - III koht kõrgushüppes, 5. koht odaviskes
Marika Turb - 7. koht 200m jooksus


Ülelinnaline looduskaitsekuu võistlus Rocca al Mares 19. mail 2008:
I koht 8. klassi võistkonnale koosseisus Kristel Metsla, Ketlin Saksakulm, Marion Soon, Laura Rooks, Anni-Britt Remmelg.
II koht 9. klassi 2. võistkonnale koosseisus Mart Salumäe, Hanna Ustinova, Marili Vosmi, Dimitri Ševoldajev, Kristjan Jakob.
III koht 9. klassi 1. võistkonnale koosseisus Madis Paukson, Siim Urbla, Oliver Agur, Olari Sõerumäe, Toomas Salu.


Kaasaegne viievõistlus 15. mail, kus osales 6 Mustamäe kooli:
1. klassi võistkond koosseisus Katre Keridan, Eveli Ojasaar, Kaspar Markus Lepp, Geelika Mölder, Anu Kadri Uustalu - I koht.
3. klassi võistkond koosseisus Agnes-Andra Kurviste, Kristo Kardaš, Getter Treumuth, Hardi Tees, Marko Raidlo - II koht.
Individuaalselt olid paremad:
1. klass
Katre Keridan - I koht loodusõpetuses,
Anu Kadri Uustalu - I koht matemaatikas,
Geelika Mölder - III koht eesti keeles.
2. klass
Helen Luik - II koht eesti keeles,
Krister Erik Roben - II koht matemaatikas,
Pille Triinu Maiste - III koht varias.
3. klass
Agnes-Andra Kurviste - I koht loodusõpetuses,
Hardi Tees - I koht spordis,
Getter Treumuth - II koht eesti keeles.

Mustamäe linnaosa 3.-5. klasside kergejõustikuvõistlus 15.05.08
3. klassi pendelteatejooksus II koht. Võistkonnas olid: Pauliin Möllits, Katrina Ahun, Eva Liisa Tõnissaar, Helene Ojamäe, Maria Helma Aug, Mihkel Erich Nigul, Oskar Rumm, Laur Tõnisson, Karel Lagle, Tanel Martin Kiil.
Eva Liisa tõnissaar - I koht tüdrukute kaugushüppes tulemusega 3.60.
4. klassi pendelteatejooksus III koht. Võistkonnas olid: Gerly Teder, Ingeliis Siimsen, Kaarin Šabad, Kaisa Sakkeus, Helis Sala, Margus Radik, Marten Freirik, Marcus Methusalem, Karl Robert Valk, Ragnar Rebase.
Margus Radik - II koht 4. klassi poiste kaugushüppes tulemusega 4.06.
5. klassi pendelteatejooksus III koht. Võistkonnas olid: Laura Johanna Mettis, Henely Caroline Eessalu, Marilin Mättik, Eva-Liisa Aasorg, Sandra Verrevmägi, Jan Aare Van Gent, Kristofer Rennel, Rain Talvoja, Raimond Karutoom, Kristo Laur.
Henely Caroline Eessalu - I koht 5. klassi tüdrukute 60m jooksus, aeg 8,77. Laura Johanna Mettis - II koht ajaga 8,80.
Laura Johanna Mettis - I koht 5. klassi tüdrukute kaugushüppes, tulemus 4.18. Eva-Liisa Aasorg - III koht tulemusega 4.03.
Kristo Laur - I koht 5. klassi poiste kaugushüppes, tulemus 4.38. Rain Talvoja - II koht tulemusega 4.37.
Kristo Laur - III koht 5. klassi poiste palliviskes, tulemus 45.14.

Mustamäe linnaosa koolinoorte 2008. a meistrivõistlused kergejõustikus 6. klassidele 12.05.08
Rahel Ollisaar - II koht 60m jooksus, II koht 300m jooksus
Hendrika Näägo - III koht 60m jooksus
Merlyn Lipp 4. koht palliviskes, 5. koht kaugushüppes
Pendelteatejooksus 10x60m - I koht. Võistkonnas: Rahel.Ollisaar, Merlyn Lipp, Kristi Luik,
Marie Turmann, Hendrika Näägo, Lauri Välja, Jan-Joonas Bernstein, Jaak Maidre, Joonas Laurits, Heiki Riisikamp.

Tallinna koolide karikavõistlused sisekergejõustikus 10.03.08
Kristel Metsla (8. klass) kaugushüppes I koht tulemusega 5.17.
Keiju-Karin Rinne (G2KR) kõrgushüppes II - III koht tulemusega 1.50.
Anneliis Peitel (G3K) 60 m tõkkejooksus 6. koht, Rahel Ollisaar (6. klass) 60m jooksus 6. koht, Marika Turb (G3K) 300m jooksus 5. koht, Hanna Rohtla (9. klass) 600m jooksus 5. koht, Tiina Ree (G1L) kuulitõukes 6. koht.
Võistkond koosseisus Kristel Metsla, Rahel Ollisaar, Merlyn Lipp (6. klass), Marika Turb 4x200 m teatejooksus 5. koht

Mustamäe linnaosa koolide kombineeritud teatevõistlus 28.01.2008
3. klasside arvestuses II koht. Võistkonnas olid: Laur Tõnisson, Oskar Rumm, Mihkel Nigul, Eva Liisa Tõnissaar, Pauliin Möllits, Kristina Haljasmaa, Hardi Tees, Karel Lagle, Tanel Martin Kiil, Katre Kask, Maria Aug ja Heleri Valtin


Martin-Richard Uusmäe (8. kl) - diplom osalemise eest Tallinn - Schwerin matemaatikaolümpiaadil 14.11.2007

Tallinna õpioskuste võistlus 29.09.2007
6a klassi võistkond koosseisus Lauri Kubre, Teele Möldre, Heiki Riisikamp, Hannaliis Ruuven ja Maarja Talviste saavutas III-IV koha.


Sander Siim Vaher (G2KR) sai I koha SA Archimedese õpilasuuringute konkursil tööga "Keemiarelva laguproduktide määramine pinnases"


Bioloogia olümpiaadi koolivoor
7. klass: I koht - Tairi Lääts, II koht - Maria Kriisa, III koht - Mariliis Kriisa.
8. klass: I koht - Anni-Brit Remmelg, II koht - Margit Paukson, III koht - Ketlin Saksakulm.
9. klass: I koht - Madis Paukson, II koht - Hanna Rohtla, Margus Lind, III koht - Marilin Laud.
10. (G1L) klass: I koht Hanna- Liis Joala, II koht - Fred Elhi, III koht - Maret Kaljulaid.
11. klass: I koht - Mari Aigro, II koht - Anne Riin Arismaa, III koht - Monika Tomingas.
12. klass: I koht - Jüri Kamenik, II koht - Johannes Kõdar, III koht - Ursula Pensa.


Bioloogia olümpiaadil Tallinna linnavoorus olid tublimate seas:
Fred Elhi (3. - 5. koht),
Jüri Kamenik (5. - 6. koht),
Maret Kaljulaid (7.- 10. koht),
Triinu Oblikas (12. klass, 9. - 11. koht),
Tiina Ree (G1L, 12. - 13. koht),
Anne Riin Arismaa (12.-14. koht),
Hanna-Liis Joala (14. - 15. koht).


9. klassi võistkond koosseisus: Madis Paukson, Oliver Agur, Siim Urbla ja Toomas Salu saavutas II koha Tallinna Looduskaitse Seltsi ülelinnalisel võistlusel


Tallinna Looduskaitse Selts autasustas järgmiste õpilase uurimistööd:
7a - Gerda Ruuser
7b - Maria Kriisa, Mari-Liis Kriisa, Mariel Luuk, Rasmus Varvik
G1L - Fred Elhi, Sander Ilves, Hanna Nõgel, Hanna-Liis Joala
G2K - Heli Muld
G2KR - Anne Riin Arismaa, Mariliis Parve
G3KR - Mari-Liis Mets, Mari Liis Arismaa, Madli Allikmäe, Hanna Niitmets, Henri Eessalu
G3L - Barbara Hiire
Autasuks kõigile reis Matsalu Rahvusparki.


Hanna Ustinova (9. kl) tunnistati üleriigilisel etluskonkursil Tallinna voorus laureaadiks.


Mart Soo (5. klass) - II koht Tallinna üldhariduskoolide kõne kirjutamise võistlusel.


Mark Basalõga (5. klass) - ajalootunnetuse eripreemia Tallinna üldhariduskoolide kõne kirjutamise võistlusel.


Geograafia olümpiaadi koolivoor
7. klass: I koht - Renee Alliksaar, II koht - Alex Antonis, III koht - Katrin Kullo.
8. klass: I koht Veiko Poom, II koht - Otto Oliver Olgo.
9. klass: I koht - Mart Salumäe, II koht Joosep Järve, III koht - Olari Sõerumäe.
10. klass: I koht - Fred Elhi, II koht - Marie Udam, III koht - Maret Kaljulaid.
11. klass: I koht Mariliis Parve, Klaus Vinkman, III koht - Keiju-Karin Rinne.
12. klass: I koht - Jüri Kamenik, II koht - Johannes Kõdar.


Mart Salumäe (9. klass) - 4. koht Tallinna linna geograafiaolümpiaadil.


Keemia olümpiaadi koolivoor
8. klass: I koht - Andrus Muuga, II koht - Marion Soon, III koht - Laura Rooks.
9. klass: I koht Margus Lind, II koht Madis Paukson, III koht - Oskar Kärmas.
10. klass: I koht - Endriko Luig, II koht - Tiina Ree, III koht - Gustav Amer.
11. klass: I koht Janno Tomingas, II koht - Robin Soon, III koht - Kersten Jõgi.
12. klass: I koht - Maarja Roosileht, II koht - Krista Freimann.


Tallinna üldhariduskoolide õpilaste keskkonnakeemia alaste (sh aineteüleste) uurimistööde konkursil "Eelista eestimaist!" alateemaga "Eesti ehitab" jõudis ülelinnalisse lõppvooru kümme MG õpilastööd. Auhinna said: Fred Elhi ja Siim Loik uurimistöö "Klaas" eest, Tiina Ree uurimistöö "Kiviaedade ehitamine maal" eest, Andres Jakobson uurimistöö "Ehitusmaterjalid ja nende radioaktiivsus" eest.
Eriauhinna said Ott Hein (uurimistöö teemal "Poorbetoonist plokid") ja Klaus Vinkmann (uurimistöö teemal "Liimpuit").


Matemaatikavõistlusel Känguru saavutasid paremaid tulemusi, said tunnustuskirja ja meened:
juunioride vanuserühmas (võistlejaid 2306):
Gustav Amer (G1KR) - oma kooli parim tulemus, üldjärjestuses 53. koht.
Margus Lind 95. koht;
kadettide vanuserühmas (võistlejaid 2910):
Martin-Richard Uusmäe (8. klass) - oma kooli parim tulemus vanuserühmas, üldjärjestuses 241. koht
Kristian Helk (7b) 259. koht.
benjamini vanuserühmas (võistlejaid 3917):
Joonas Tomingas (5a) - oma kooli parim vanuserühmas, üldjärjestuses 205. koht;
ekolieri vanuserühm (võistlejaid) 3953):
Rando Luik (4b) oma kooli parim tulemus vanuserühmas, üldjärjestuses 60. koht.
Ingeliis Siimsen (4a) 316. koht.


Margus Lind (9. klass) sai üleriigilisel matemaatikaolümpiaadil 12. koha.

Tallinna koolinoorte teatejooksude meistrivõistlus
4x400m saavutas tütarlaste võistkond koosseisus: Marika Turb (G3K), Laura Visanapuu (G3K), Madli Allikmäe (G3KR), Kristel Metsla (8. kl) III koha.

Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused
6.-9. klasside arvestuses saavutas 500m jooksus Kristel Metsla (8. klass) I koha, Rahel Ollisaar (6b) III koha.
1000m jooksus Hanna Rohtla (9.kl) - II koht
10.-12. klasside arvestuses saavutas Marika Turb (G3K) I koha.

Tallinna koolinoorte superfinaali noormeeste korvallis võitis Mustamäe Gümnaasium.
Võistkonnas mängisid: Margus Klementsov, Sten-Timmu Sokk, Siim Säkk, Sander Kelk, Lauri Rant, Anti Arumägi, Marten Raiend, Sten Põldsamm, Marko Viidas ja Joonas Ollisaar.


Karl Robert Valk (4b klass) - diplom Autospordi Liidult ja Koolispordi Liidult osavõtu eest Eesti 2008. a. koolispordi meistrivõistlustest kardispordis.

Tallinna koolide tööõpetuse võistlus (28 osalejat)
Madis Paukson (9. )klass - 5. koht.
Vegard Kmito (9. klass) - 13. koht


Kristina Velba (3. klass, Mustamäe Lasteloomingu Maja õpilasena) sai aukirja rahvusvahelisel laste joonistuste võistlusel "Põlvkondade ühtsus" Sankt Peterburis.


UNICEF Eesti Rahvuskomitee TÄNUTAHT Tallinna Mustamäe Gümnaasiumile osaluse eest 2007. aasta ÜRO Lastefondi UNICEF heategevuslikus kooliprojektis "Väike heategu". TÄNUTÄHE said ka veel Rasmus Paap (1b klass) ja õpetaja Ülle Meos.


4a ja 4b klasside õpilased (õpetajad S. Kullamaa ja H-M. Viks) said II koha Politsei ja Maanteeameti projektis MINU KOOLITEE.

2006/2007

Mustamäe linnaosa koolide 3.-5. klasside pendelteatejooks 22.05.2007
5. klass (Oliver Rahula, Joonas Laurits, Evert Lund, Heiki Riisikamp, Jan-Joonas Bernstein, Rahel Ollisaar, Merlyn Lipp, Kristin Raudberg, Kristi Luik, Marie Turmann) - I koht.
3. klass - 4.koht
4. klass - 4. koht.


Üleriigiline Kodanikupäeva viktoriin 2006 (veebipõhine) - eelvoorus esinesid tublilt 12. klassi õpilased Meelis Jakobson (G3KR), Laura Laumets (G3L), Henri Sims (G3KR). 23., 25., ja 28. koht 3139-st.


7.-9. kl võistkond - II koht Saksa Gümnaasiumi maastikumängus 12.10.06

Tallinna koolinoorte 2006/07. õppeaasta murdmaajooksu meistrivõistlused 10. 10. 2006
Tütarlaste vanemas vanuseklassis:
Stiina Ottesson - I koht 500m jooksus
Põhikooli tütarlaste 500m jooksus Inga Soone 6. koht, Kristel Metsla 9. koht.

5. klassi võistkond (Joonas Laurits, Sandor Torn, Lauri Välja, Ott Sõerumäe, Henri Viirok, Jan-Joonas Bernstein, Karl Sander Erss, Jaak Maidre, Evert Lund, Kirill Havanski, Raimond Kask) - I koht Mustamäe linnaosa koolide 5. klassi poiste jalgpallivõistlusel.

Mustamäe linnaosa koolinoorte 2006.a meistrivõistlused murdmaateatejooksus 28. 09. 2006
6. klasside arvestuses Mustamäe Gümnaasiumi võistkond koosseisus: Kristjan Toop, Sten Remmelg, Rasmus Varvik, Gregor Uusväli, Timo Tomson, Helen Kaarjärv, Laura
Tees, Melani Bondon, Jaanela Poks, Karoliina Pertel - III koht.

Mustamäe koolinoorte 2006. a meistrivõistlused murdmaajooksus 26. 09. 2006
Põhikooli tütarlaste vanuseklass:
Kristel Metsla - I koht 500m jooksus
Inga Soone - II koht 500m jooksus
Marilin Laud 9. koht, Helen Kaarjärv 10. koht 500m jooksus.
Hanna Rohtla - II koht 1000m jooksus.
Tütarlaste vanemas vanuseklassis:
Kairiin Ruuven - II koht 500m jooksus
Elvi Leist 7. koht 500m jooksus
Ave Sepp 4. koht 1000m jooksus, Laura Laumets 5. koht 1000m jooksus.

Tallinna koolinoorte teatejooksude meistrivõistlused 14. 09. 2006
Mustamäe Gümnaasiumi võistkond koosseisus: Kairiin Ruuven, Inga Soone, Kristel Metsla, Stiina Ottesson - 4 x 400m jooksus - III koht.

Tallinna Haridusameti kvaliteediauhind "Hea õpikeskkonnaga kool" 2007


Tallinna laste omaloomingukonkursil "Sajajalgne saja-aastases raamatukogus" saavutas Viive Trepp (4b klass) nooremas vanuserühmas II koha. Tubli osaleja tänukirja said Sten Petrov (4b klass) ja Mart Soo (4b klass).


"Kaasaegne viievõistlus" Mustamäe üldhariduskoolidele:
2. klasside võistkond - I koht;
3. klasside võistkond - III koht;
1. klasside võistkond - 4. koht;
Paremaid üksiktulemusi: Agnes-Andra Kurviste (2. klass) - I koht loodusõpetuses, Marko Raidlo (2. klass) - I koht matemaatikas, Pille-Triinu Maiste (1. klass) - I koht varias, Eva Liisa Tõnissaar (2. klass) - II koht kehalises kasvatuses, Linda Maria Vask (3. klass) - III koht eesti keeles, Jens Joonas Tännav (3. klass) - III koht varias.


Riigimetsa Majandamise Keskuse üleriigilise metsaviktoriini võitsid meie kooli G1L ja G2L klasside õpilased. Preemiaks õppepäev Lilli looduskeskuses.


Eestimaa Looduse Fondi Läänemere üleriigilise viktoriini võitsid G2L klassi õpilased Jüri Kamenik ja Johannes Kõdar. Preemiaks sõit Keri saarele.


Tallinna bioloogia olümpiaad - Jüri Kamenik (G2L) I koht
Maarja Roosileht (G2L) 4. koht
Madis Paukson (8.kl) ja Margus Lind (8.kl) - 6.-7. koht
Johannes Kõdar (G2L) 10. koht


Tallinna Looduskaitse Seltsi ülelinnalisel looduskaitse mälumängul saavutasid 8. klassi õpilased Madis Paukson, Oliver Agur, Siim Urbla, Hanna Ustinova ja Marili Vosmi II koha.


Tallinna Looduskaitse Seltsi ülelinnalise uurimistöö "Puud ja inimesed" konkursil autasustati meie koolist:
7. klass - Heidi Mõttus, Kristel Metsla, Margit Paukson, Anni-Britt Remmelg;
G1L - Helina Maanso, Kersten Jõgi, Barbara Kens, Carolin Ruul, Katrin Luuken, Klaus Vinkman;
G2L - Kaisa Kask, Marje Villig, Jüri Kamenik;
G2KR - Mari-Liis Mets, Henri Eessalu, Triinu Oblikas, Regina Kaselaid, Ursula Pensa.
G3KR - Heidi Mäeots.
Autasuks ekskursioon Palamusele 26.05. Neli õpilast: Katrin Luuken, Jüri Kamenik, Marje Villig ja Henri Eessalu on kutsutud Looduskaitse Seltsi üleriigilisele kokkutulekule 28.-29.07. Parimatest töödest ilmuvad katkendid 17. 05 "Maalehes".


Kooli parimad ainetundjad bioloogias ja tublid klassivälises töös:
7. klass: Otto Oliver Olgo, Henri Liiv, Ketlin Saksakulm;
8. klass: Madis Paukson, Margus Lind, Kristjan Jakob, Oliver Agur, Siim Urbla, Hanna Ustinova, Marili Vosmi;
9. klass: Kaspar Märtens, Mari-Liis Mererand, Kelly Latt;
G1L: Grete-Stina Tunger, Barbara Kens, Helina Maanso, Kersten Jõgi, Carolin Ruul, Jaanika Tomingas;
G2L: Jüri Kamenik, Krista Freimann, Maarja Roosileht, Johannes Kõdar.


Looduskuu ülelinnalises mälumängus Rocca al Mare õpperajal saavutas 7. klassi võistkond (Margit Paukson, Kristel Metsla, Ketlin Saksakulm, Laura Rooks, Marion Soon) III koha, 8. klassi võistkond (Madis Paukson, Siim Urbla, Oliver Agur, Olari Sõerumäe, Dmitri Ševoldajev) II koha.


Tallinna peastarvutamise (pranglimise) meistrivõistlustel 3. klasside arvestuses Rando Luik (3 b) - 4. koht, 4. klasside arvestuses Sten Petrov (4 b) - 7. koht.


Kaspar Märtens (9. kl) Tallinna piirkondlikul matemaatikaolümpiaadil 9. klasside arvestuses 7.-9. koht.


7. klassi võistkond - Tallinna linna matemaatikavõistlusel "Nuputa!" 9. koht.


Margus Lind (8. klass) üleriigilisel matemaatikavõistlusel "Känguru" vanuserühmas "Kadetid" 13.-19. koht 2726 osavõtja seas. Tubli oli ka Oliver Kips (4a klass) vanuserühmas "Ekolierid".


3b klassi võistkond (Elisa Arus, Karis Trass, Jens Joonas Tännav) - I-II koht Lilleküla Gümnaasiumi koolidevahelise projekti "Tervist!" viktoriinis "Sebra liikluses".


Tänutäht ÜRO Lastefond UNICEF EESTI RAHVUSKOMITEELT Mustamäe Gümnaasiumile 1.-4. klassi õpilaste osalemise eest 2006. a projektis "Väike heategu"


Tallinna koolinoorte moekonkursi "Sedamoodi 2007" finaalis saavutas 9. klass kollektsiooniga "Samal ajal vee all" kolmanda koha.
Moekonkursi parimaks poissmodelliks tunnistati Marten Altrov.


4B klass Tallinna 3 parema klassi seas Maanteeameti, Tallinna Haridusameti, Põhja PP Liiklusjärelvalveosakonna ja Mustamäe LOV ühisprojektis "Minu koolitee", auhind 5000 kr.


Tallinna õpilaste keskkonnakeemia uurimistööde konkursil oli 11 parima töö seas 6 tööd MG õpilastelt, autorid: Kalle Kamenev, Jüri Kamenik, Johannes Kõdar, Mikk Lilles, Andres Jakobson, Klaus Vinkman, Barbara Kens, Kersten Jõgi.


6a klassi võistkond koosseisus: Liis Kibuspuu, Kristen Jalakas, Anette Harriet Pärna, Karoliina Pertel, Laura Tees - III koht Tallinna linnavooru õpioskuste konkursil, 7.koht üleriigilisel konkursil.


3.-4. klasside võistkond (juh. Ü. Meos, K. Allik) - II koht Tallinna linna Tervist Edendavate Koolide kokkutuleku (11 kooli) konkursil "Võta Shape Up ja ole terve".


Üleriigilisel võistlusel "Suitsuprii klass" esinesid edukalt 5a ja 5b klass, keda premeeriti Tallinna Haridusameti poolt.


Lauri Kubre (5a klass, juh.H.Puksand) - I koht Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse korraldatud Jaan Rannapi lugude ettelugemise konkursil 5. klasside arvestuses.


5.-6. klasside kirjakirjutamise võistlusel Tallinna linnas
Tairi Lääts (6b) - I koht
Ilnur Hairullin (6b) - eripreemia


Hanna-Kristiina Liiva saavutas emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavooru keskmises vanuserühmas 13. - 14. koha.


Marten Altrov saavutas muusikaõpetuse olümpiaadi Tallinna piirkonnavooru vanemas vanuserühmas 8. koha.

Tallinna koolinoorte 2007. aasta meistrivõistlused kergejõustikus.
Noorem vanuseklass: Kristel Metsla - 800m jooksus II koht
Neiud:
Stiina Ottesson - 100m jooksus II koht, 200m jooksus II koht
Noormehed:
Andres Kikas - odaviskes I koht

Esikümnes olid:
Joonas Ollisaar - kaugushüppes 4.koht
Keiju-Karin Rinne - odaviskes 5.koht, kõrgushüppes 9.koht
Marika Turb - 200m jooksus 5.koht
Lauri Reedik - 110m jooksus 8.koht, 400m jooksus 9.koht
Andres Kikas - kettaheites 10.koht
Gert Roosimägi - kõrgushüppes 10.koht
Võistkondlikult saavutati vanemas vanuseklassis 8.koht 42 kooli seas.

"Reaali karikas"
Tänavakorvpallis gümnaasiumi noormehed - III koht, põhikooli osas 4.koht
Jalgpallivõistlustel (kuni 7.klassi arvestuses) - 4.koht

Mustamäe linnaosa koolide 3.-5. klasside kergejõustik 22.05.2007 (osales 9 kooli, võistlejaid üksikaladel 40-45)
Üldarvestuses:
4. klass - I koht
5. klass - I koht
3. klass - 4. koht

Paremaid üksiktulemusi:
3. klass: Margus Radik - II koht kaugushüppes
4. klass: Rain Talvoja - I koht 60m jooksus ja I koht kaugushüppes
Marili Niglas - I koht kaugushüppes
Laura Mettis - III koht kaugushüppes ja III koht 60m jooksus.
5. klass: Oliver Rahula - I koht 60m jooksus ja II koht kaugushüppes
Joonas Laurits - II koht 60m jooksus
III koht kaugushüppes ja III koht palliviskes
Jan-Joonas Bernstein - III koht 60m jooksus
Rahel Ollisaar - III koht kaugushüppes.
Esikümnes olid oma tulemustega veel: Ragnar Rebase, Helis Sala, Kristo Laur, Raimond Karutoom, Eva-Liisa Aasorg, Laura Jallai, Evert Lund, Heiki Riisikamp, Lauri Välja, Kristin Raudberg, Merlyn Lipp.

Mustamäe linnaosa koolinoorte 2007. a meistrivõistlused kergejõustikus
Võistkondlikult III koht 6. klasside arvestuses.
Paremaid üksiktulemusi:
Gerda Ruuser - I koht 300m jooksus ja 7. koht 60m jooksus
Helen Kaarjärv - II koht 600m jooksus ja III koht palliviskes
Kristiin Vink - III koht kaugushüppes ja 9. koht 300m jooksus.
Gen Gornov - 5. koht 60m jooksus
Jan-Ross Liiver - 5. koht kaugushüppes ja 7. koht 300m jooksus
Gregor Uusväli - 6. koht 1000m jooksus.

Paremaid üksiktulemusi 7. klasside arvestuses:
Kristel Metsla - I koht 600m jooksus ja kaugushüppes.
Triinu Teder - 4. koht 60m jooksus ja 9. koht300m jooksus, Siim-Martin Kaasik - 6. koht kaugushüppes ja 60m jooksus.
Esikümnes olid veel: Karoliina Pertel, Laura Tees, Rasmus Varvik, Kristjan Toop, Adeele Tähemaa, Andrus Muuga, Martin Kaarjärv, Kaspar Rumm.

Tallinna koolinoorte korvpalli meistrivõistlustel MG võistkond koosseisus: Anti Arumägi, Marko Viidas, Marten Raiend, Lauri Rant, Sten-Timmu Sokk, Margus Klementsov, Joonas Ollisaar, Silver Kelk, Sander Kuusk - I koht.

2005/2006

Mustamäe linnaosa koolide 1.-3. klasside "Kaasaegne viievõistlus" 19.05.2006
2. klassi individuaalarvestuses:
Linda Maria Vask - I koht eesti keeles,
Rando Luik - II-III koht matemaatikas,
Jens Joonas Tännav - III koht kehalises kasvatuses.

3.klassi individuaalarvestuses:
Rain Talvoja - I koht kehalises kasvatuses,
Maria Elisaveta Roosalu - II koht eesti keeles,
Ereli Muuga - II koht loodusõpetuses,
Siluan Hirvoja - III koht varias.

Üldarvestuses:
IIb klass - 4. koht
IIIb klass - 2.-3. koht

Tallinna linna looduskaitse viktoriin 07.04.2006
9. klassi võistkond: Mari Aigro, Anne Riin Arismaa, Jaak Jõe, Eliise Lumila, Mari-Liis Parve - II koht
7. klassi võistkond: Oliver Agur, Madis Paukson, Toomas Salu, Olari Sõerumäe, Siim Urbla - III koht

Tallinna Väike-Õismäe Gümnaasiumi matemaatikaviktoriin JUHTMEKE 05. 04. 2006
I võistkond koosseisus: Triinu Teder, Marion Soon, Laura Rooks - I koht
II võistkond koosseisus Otto Oliver Olgo, Andrus Muuga, Marko Ratas - II koht


Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuse poolt korraldatud esseekonkursil "Multikultuurne Eesti - meie tulevik?"
Sirgi Saar - III auhind

Tallinna matemaatikavõistlus NUPUTA 07. 03. 2006
7. klasside arvestuses VI koht
Võistkond: Margus Lind, Madis Paukson, Dmitri Ševoldajev.

Mustamäe linnaosa koolide rahvastepall 22. 02. 06
I koht
4. klassi poisid
Võistkond: Jan Bernstein, Karl Erss, Martin Holm, Raimond Kask, Joonas Laurits, Evert Lund, Sandor Torn, Henri Viirok, Lauri Välja - kapten.

Mustamäe linnaosa koolide kombineeritud teatevõistlus 26. 01. 06
II koht
4. klass
Võistkond: Jan Bernstein, Joanna Kotkas, Joonas Laurits, Merilin Lipp, Kristi Luik, Evert Lund, Rahel Ollisaar, Oliver Rahula, Kristin Raudberg, Sandor Torn, Silvia Urbla, Lauri Välja.

III koht
3. klass
Võistkond: Eva-Liisa Aasorg, Laura Jallai, Raimond Karutoom, Merilin Kriimann, Kristo Laur, Laura Mettis, Helen Paapstel, Alice Saar, Reigo Sinisalu, Rain Talvoja, Joonas Tomingas, Jan Aare Van Gent.

Mustamäe linnaosa koolide murdmaateatejooks 29. 09. 2005
II koht aeg 19. 01,16
4. klass 10x500 m
Võistkond: Joanna Kotkas, Kristi Luik, Hendrika Näägo, Rahel Ollisaar, Hannaliis Ruuven, Jan Bernstein, Joonas Laurits, Evert Lund, Sandor Torn, Lauri Välja.

III koht aeg 11. 02,86
3. klass 10x300 m
Võistkond: Eva-Liina Aasorg, Laura Mettis, Marili Niglas, Helen Paapstel, Alice Saar, Siluan Hirvoja, Raimond Karutoom, Kristo Laur, Reigo Sinisalu, Rain Talvoja.

Bioloogia olümpiaadi koolivoor
Parimad:
7. klass: 1. Hanna Ustinova 2. Eva Kullamäe 3. Marili Vosmi
8. klass: 1. Inga Soone 2. Kristi Klopets. 3. Sandra Ollik
9. klass: 1. Anne Riin Arismaa 2. Mirjam Kaldma. 3. Kairiin Ruuven
G1L: 1. Jüri Kamenik 2. Maarja Roosileht 3. Johannes Kõdar
G2K, G2KR, G2L: 1. Nelli Licht - G2KR 2. Leili Toim - G2L 3. Karl-Kristjan Liiva - G2KR
G3L: 1. Sirgi Saar 2. Rene Mäe

Bioloogia olümpiaadi piirkondlik (Tallinna linna ) voor:
Parimad:
Madis Paukson (7. klass) I koht
Sirgi Saar (G3L) I koht
Jüri Kamenik (G1L) II koht
Johannes Kõdar (G1L) III koht

Esikümnes olid: Marili Vosmi (7. kl), Eva Kullamäe (7. kl), Kairiin Ruuven (9. kl), Mirjam Kaldma (9. kl), Maarja Roosileht (G1L), Barbara Hiire (G1L). Vabariiklikule bioloogia olümpiaadile kutsuti Madis Paukson, Jüri Kamenik ja Sirgi Saar.

Vabariiklik bioloogia olümpiaad
Sirgi Saar (G3L klass) II koht
Jüri Kamenik (G1L klass) 21. koht (10., 11.,12. klassi osas)


Rahvusvahelisse noorte keskkonnalaagrisse Young ENVIRONMENTAL RESEARCHERS Skriveris (Läti) kutsuti G1L klassi õpilased:
Jüri Kamenik
Johannes Kõdar


7.klassi õpilane Madis Paukson saavutas üleriigilisel bioloogia olümpiaadil Taevaskojas 7. koha


G3L klassi õpilane Sirgi Saar sõidab Eesti neljaliikmelise võistkonna koosseisus rahvusvahelisele bioloogia olümpiaadile Argentiinasse.

Tallinna linna voor
Marili Vosmi, 7.klass I-III koht


Kaspar Märtens, 8. klass - Tallinna linna geograafiaolümpiaadil 6. koht

Vabariiklik geograafiaolümpiaad
Kaspar Märtens 8.klass Maastikuvõistlusel III koht, üldkokkuvõttes 9.koht

Euroülikooli konkursil "Euroopa Liit ja Eesti"
Laura Pappa (G2KR klass) I koht
Grete-Martha Laan (G2KR klass) III koht


"Looduse aasta foto 2006" võistlusel saavutas meie kooli 7. klassi õpilane Mart Salumäe
I koha fotoga "Tuisk"
II koha fotoga "Tuhamäed"
II koha fotoga "Jäälilled"


Pranglimise (peastarvutamise) Tallinna MV eelfinaalis saavutasid klasside arvestuses meie koolist:
3b klass III koha;
8. klass I koha;
9. klass III koha.


Pranglimise Tallinna MV finaalis saavutasid individuaalarvestuses:
Sten Petrov (3b) 7. koha;
Raimond Karutoom (3b) 11. koha.

Tallinna koolinoorte 2005.a meistrivõistlused murdmaajooksus
Noorema vanuseklassi tütarlapsed:
500 m jooks - Karin Ruuven - I koht, Inga Soone - 4. koht

Vanema vanuseklassi neiud:
500 m jooks - Marika Turb - II koht
1000 m jooks - Kadi Tomson - 10. koht

Võistkondlikult:
Nooremas vanuseklassis 4. koht (osales 54 võistkonda)
Vanemas vanuseklassis 8. koht (osales 49 võistkonda)

Tallinna koolinoorte XXIV spordimängud 2005/06. õppeaastal
Tallinna Mustamäe Gümnaasium - 9. koht (60 kooli hulgas) kõikide võistlusalade kokkuvõttes.

Tallinna koolinoorte meistrivõistlused suusatamises 20. 02. 2006
I koht
Neidude teatesuusatamine. Võistkond: Laura Laumets, Stiina Sõrmus, Kadi Tomson.

II koht
Neiud võistkondlikult

II koht
Stiina Sõrmus neidude vanuseklassis individuaaldistantsil.

Häid tulemusi sellelt võistluselt:
poeglapsed nooremas vanuseklassis võistkondlikult - 4. koht;
poeglapsed noorema vanuseklassi teatesõidus - 5. koht (Martin Mihkel, Johan Rohtla, Sander Kelk);
Hanna Rohtla - individuaaldistantsil 6. koht;
Johan Rohtla - individuaaldistantsil 6. koht;
noormehed vanema vanuseklassi teatesõidus - 5. koht;
noormehed võistkondlikult - 8. koht.


Mustamäe linnaosa koolide suusatamise meistrivõistlustel neidudele saavutas I koha Kadi Tomson.

Tallinna koolide IV karikavõistlused sisekergejõustikus 09. 03. 2006
I koht
Stiina Ottesson 300m jooksus

II koht
Andres Kikas 60m tõkkejooksus

Mustamäe linnaosa koolide 3.-5. klasside suusavõistlus 02. 03. 2006
3.-4. klassi poiste arvestuses Ott Sõerumäe III koht

5. klassi tüdrukute arvestuses Britta Kalgan I koht
Heleriin Tigane III koht

5. klassi võistkond: Britta Kalgan, Heleriin Tigane, Kristen Jalakas, Laura Tees, Karoliina Pertel, Sten Remmelg, Kristjan Toop, Rasmus Varvik, Mario Määrits, Kaarel Krooni - II koht

Mustamäe linnaosa koolide 3.-5. klasside kergejõustik ja pendelteatejooks 18.05.06
3. klassi pendelteatejooks - II koht
4. klassi pendelteatejooks - I koht
5. klassi pendelteatejooks - II koht

Kergejõustikualadel olid esikümnes:

3. klass
Poiste 60 m jooks - Rain Talvoja - I koht, Kristo Laur - 5. koht.
Poiste kaugushüpe - Rain Talvoja - I koht, Kristo Laur - II koht, Jan Aare van Gent - 5. koht.
Tüdrukute 60 m jooks - Eva-Liisa Aasorg - III koht, Henely Eessalu - 9.koht.
Tüdrukute kaugushüpe - Marili Niglas - II koht, Britt Puusepp - 10. koht.

4. klass
Poiste 60 m jooks - Joonas Laurits - I koht. Evert Lund - II koht, Oliver Rahula - 4. koht.
Poiste kaugushüpe - Evert Lund - I koht, Joonas Laurits - II koht.
Tüdrukute 60 m jooks - Rahel Ollisaar - II koht, Kristi Luik - 5. koht.
Tüdrukute kaugushüpe - Rahel Ollisaar - 4. koht, Kristi Luik - 5. koht.

5. klass
Poiste 60 m jooks - Jan-Ross Liiver - 10.koht.
Poiste kaugushüpe - Sten Remmelg - III koht, Kristjan Toop - 6. koht.
Tüdrukute 60 m jooks - Gerda Ruuser - I koht, Britta Kalgan 4.-6. koht, Kristiin Vink - 9. koht.
Tüdrukute kaugushüpe - Gerda Ruuser - III koht, Helen Kaarjärv - 6. koht, Kristiin Vink - 7. koht.
Poiste pallivise - Kristjan Toop - I koht,Timo Tomson - III koht, Rain Tapver - 5. koht.
Tüdrukute pallivise - Helen Kaarjärv - 4. koht.

Kõikide alade kokkuvõttes:
Mustamäe Gümnaasiumi 3. klass - I koht
Mustamäe Gümnaasiumi 4. klass - I koht
Mustamäe Gümnaasiumi 5. klass - II koht

Tallinna koolinoorte 2006.a meistrivõistlused kergejõustikus
Noorema vanuseklassi tütarlapsed:
300 m jooks - Inga Soone - II koht
Odavise - Keiju-Karin Rinne - II koht
800 m jooks - Hanna Rohtla - 7. koht
Kuulitõuge - Anne-Riin Arismaa - 9. koht

Vanema vanuseklassi neiud:
200 m jooks - Stiina Ottesson - I koht
100 m jooks - Stiina Ottesson - II koht
800 m jooks - Elsi Leist - III koht
400 m jooks - Marika Turb - 5.koht, Elsi Leist - 8.koht
Kõrgushüpe - Kristiina Piirisild - 9. koht
Odavise - Anu Jõudna 10. koht

Vanema vanuseklassi noormehed:
Odavise - Andres Kikas - III koht
200 m jooks - Gert Roosimägi - 9. koht
Kõrgushüpe - Margus Klementsov - 9. koht

Võistkondlikult:
Vanemas vanuseklassis 5. koht (osales 45 võistkonda)
Nooremas vanuseklassis 14. koht (osales 44. võistkonda)


Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis III koht. Võistkonnas: Sten-Timmu Sokk, Margus Klementsov, Sander Kuusk, Silver Kelk, Lauri Rant, Joonas Ollisaar, Johan Lents, Hardi Aaspõllu, Madis Löper


6a klassi võistkond koosseisus: Liis Kibuspuu, Kristen Jalakas, Anette Harriet Pärna, Karoliina Pertel, Laura Tees - III koht Tallinna linnavooru õpioskuste konkursil.


3.-4. klasside võistkond (juh. Ü. Meos, K. Allik) - II koht Tallinna linna Tervist Edendavate Koolide kokkutuleku (11 kooli) konkursil "Võta Shape Up ja ole terve".