Saavutused

Vanemad saavutused
Kooli saavutused

               

Algklasside VIIEVÕISTLUS
Suur rõõm on teada anda, et meie kooli 1.- 3. klasside viieliikmelised võistkonnad osalesid edukalt Tallinna Saksa Gümnaasiumi traditsioonilisel kaasaegsel viievõistlusel. 

Võistlus toimus teatevõistlusena, kus osalesid 1., 2., 3. klasside kiired ja nupukad 5-liikmelised võistkonnad. Võisteldi vanuseastmeti igas õppeaines individuaalselt ning kogu viievõistluses võistkondlikult. Ülesanded hõlmasid eesti keelt, matemaatikat, kehalist kasvatust, variat/arvutit ning loodusõpetust ja toetusid õpitule, kuid vajasid ka nutikust ning tähelepanelikkust. Ühtlasi oli igal võistkonnal võimalus koguda lisapunkte üldviktoriinil, pusle kokkupanemisel ning ristsõna või sudoku lahendamisel.

Üldarvestuses saavutasid meie kooli 2. ja 3. klasside võistkonnad 3. koha. 

Individuaalsed võidud saavutati klassides: 1.a (loodusõpetus ), 1.c (eesti keel ), 2.a (loodusõpetus ), 2.b (kehaline kasvatus  ja matemaatika ) ja 3.a ( eesti keel , matemaatika , loodusõpetus  ja kehaline kasvatus ). 

Palju õnne kõigile osalejatele! Tänusõnad õpetajatele, kes õpilasi juhendasid!

VEPA jõulukaartide konkurss
VEPA on rõõm, rahu, õnn ja tervis. Meie kooli VEPA õpilased võtsid osa Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatud heategevuslikust VEPA jõulukaartide konkursist. Osalisi oli üle kogu Eesti.
Meil on suur rõõm teatada, et konkursi eripreemia pälvis 4.a klassi õpilane Mia Säkk, kelle juhendaja oli õp. Tiina Rum.
Palju õnne! Teha head on väga hea!

Esseekonkurss
Meie kooli G1L klassi õpilane võttis osa esseekonkursist ja sai ergutusauhinda. Kodanikuhariduse programm Minu Riik koostöös Tartu Oskar Lutsu nimelise Linnaraamatukoguga kuulutas selle aasta kodanikupäeva tähistamiseks välja XXI esseekonkursi üldhariduskoolide 9.–12. klassi õpilastele. Konkursi teema oli “Minu raamatukogu – linnas, taskus, südames…!”. Konkursile saabus 268 tööd 76 koolist, osalesid nii eesti kui ka vene õppekeelega koolide õpilased. Tänavuse konkursi eesmärk oli ärgitada noori mõtlema lugemise, raamatu ja  raamatukogude tähenduse üle tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas.

Esseekonkursi tulemustega saab tutvuda https://minuriik.ee/node/90.

Spordiuudised!
3. detsembril toimus Võrus üle-eestiline noorte võistlussari TV 10 Olümpiastarti. TV 10 Olümpiastarti on Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatav noortesporti propageeriv võistlussari – ainulaadne kogu maailmas.

Meie kooli tubli sporditüdruk Nora Roma 4.b klassist sai 3. koha nooremate tüdrukute 60m jooksus ja 5. koha kõrgushüppes.  

https://www.ekjl.ee/tv-10-olumpiastarti/tulemused/ 

Luulevõistlus aastaloomast karust
Eesti Loodusmuuseum, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee koostöös RMK-ga korraldasid aasta looma teemalise luulevõistluse, mille peategelaseks 2022. aastal karu.

Oleme rõõmsad ja uhked, et meie kooli 4.a klassi õpilase Elli Maria Nooni eesti keele tunnis kirjutatud luuletus „Karu elu talvel” märgiti ära parimate hulgas.

35 tublimat autorit premeeriti ekskursiooniga RMK Elistvere loomaparki, kus oli võimalus kohtuda ka luulevõistluse peaosalise karu endaga.

Kokku osales  luulekonkursil 204 eestikeelset luuletust 27 erinevast koolist, lisaks veel ka mõned vene- ning ukrainakeelsed luuletused. Peale luuletuste leidus ka mõningaid proosalugusid, nt intervjuu pruunkaruga ning üks tore loodussaate stsenaarium.

Korraldajate jaoks oli kõigi nende toredate luuletuste lugemine aasta lõpu peatset saabumist ennustav rõõmus ja töömahukas rituaal, kust igaüks leidis ka enda lemmiku, mida näiteks kasvõi Jõuluvanale esitada.


Karu elu talvel

Karu, karu oled maru,
aga sinust ei saa aru.
Magad terve talve maha,
talisporti teha ei taha.

Ei suusata, ei uisuta,
mäest ei sõida alla kelguga.
Talvel tukub aias mesitaru,
sellepärast norskab oma koopas karu.

/ Elli Maria Nooni 4.a klass, juhendaja õp. Tiina Rum /

Kiidame ja tunnustame!
25. märtsil kuulutati Tartu Ülikoolis välja emakeeleolümpiaadi lõppvooru parimad. Meie kooli 8. b klassi õpilane Helen Luurmees (juhendaja õp Merle Raidma) saavutas I koha 8. klassi õpilaste hulgas.

Palju õnne! 

Tulemusi saab vaadata https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadisusteem/emakeeleolumpiaad

Usundiõpetuse olümpiaad!
Kiidame ja tunnustame 11. klassi õpilast A. R. (juhendaja õp Maia Masing), kes saavutas usundiõpetuse olümpiaadi riigivoorus suurepärase 4. koha.

Palju õnne!

Kiidame ja tunnustame meie kooli parimaid ajalootundjaid
Ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus saavutas 12. koha 8. klassi õpilane Andrus Lepikult (õpetaja Maia Masing) ja 10.-11. koha 11. klassi õpilane Hugo Rait Mei (õpetaja Kati Küngas).

Palju õnne õpilastele ja juhendajatele!

Liikumisaasta!
7.c klassi õpilane K.J. osales veebruaris Tallinna Haridusameti ja Tallinna Huvikeskus Kullo poolt väljakuulutatud olümpiale pühendatud suusatamise väljakutses, raames pidi terve olümpiamängude ajal (04.02-20.02) koguma suusatades kilomeetreid. 

Tubli suusatajana sai K. ka vahva auhinna:)

Eduard Vilde jutuvõistluse pidulik lõpetamine!
Juba 20. korda toimunud jutuvõistluse selleaastane teema oli "See juhtus Mustamäel". Meil on suur rõõm teatada, et nooremas vanuserühmas jäi II-III kohta jagama 8. klassi õpilane Helen Luurmees (õp Merle Raidma) ning ega vanem vanuserühm ei saanud kehvem olla - II ja III kohale tuli 12. klassi õpilane Sigrid Anton (õp Kaire Pihelgas). Meie koolist oli võistlustules ka 12. klassi õpilane Alan Erik Kasuk.

Palju õnne tublidele kirjutajatele! Täname ka žüriiliikmeid! 

Pildile õnnestus püüda ka žüriiliige Andrus Kivirähk, kes kiitis osalejate kõrget taset ja lennukaid mõtteid.

Kiidame ja tunnustame!
15. ja 16. veebruaril toimusid Tallinna XL koolinoorte spordimängude meistrivõistlused sulgpallis, millest võttis osa ligi 100 õpilast 22 koolist.

Meie koolist tulid auhinnalistele kohtadele järgmised õpilased:

• põhikooli õpilaste arvestuses - Robert Mander (8.b) III koht

• gümnaasium õpilaste arvestuses - Paul Kristjan Rajamägi (G1KRK) II koht ja Raul Martin Maidvee (G1L) III koht.

Palju õnne tublidele spordipoistele!

Kiidame ja tunnustame
Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus (19.-20.02.2022) saavutas Kevin Jõesoo (vanuseklass noormehed U18) I koha 800 m jooksus ja II koha 2000 m jooksus. 

Palju õnne tubli saavutuse puhul!

Matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor
Kiidame ja tunnustame 8c. klassi õpilast Maileen Volbergi (juhendaja õp Marge Raudmägi), kes saavutas Tallinna piirkonnavoorus 5.-8. koha 8. klasside arvestuses.

Palju õnne!

Joonistusvõistlus „Tuleviku mets“
3.b klassi õpilased võttis osa RMK metsapostkaartide joonistamise võistlusest. Erilise autasu osaliseks sai õpilane Liisi Peever (juhendaja õp Edda Köörna) ja tema joonistatud pilt on 2021. aasta valitud tööde kogumikus ,,Tuleviku mets". 

Palju õnne!

Selgusid ajakirja Hea Laps ja Adamson-Ericu muuseumi natüürmordikonkursi võitjad
2021. aasta sügisel kuulutasid ajakiri Hea Laps ja Adamson-Ericu muuseum välja natüürmordivõistluse üldhariduskoolide klassidele. Nüüdseks on selgunud konkursi võitja ja eripreemia pälvija.

Võistlusele laekus palju kauneid ja põnevaid töid. Osalemiseks tuli õpilasgruppidel luua natüürmort. Õpilaste ülesandeks oli otsida klassiruumist, kodust või õuest huvitavad esemed, paigutada need lauale natüürmordina ning seejärel kujutada vaikelu endale meelepärases tehnikas (nt foto, maal, joonistus, kollaaž).

Esikohavääriliseks valis ajakirja toimetuse ja Eesti Kunstimuuseumi töötajatest koosnev žürii Rapla Vesiroosi Kooli 2.a klassi, keda juhendas õpetaja Elin Kiin.

Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 1.c klass (juhendas õp Ülle Sirel) sai eripreemia.

Palju õnne!

Selgusid kardispordi Eesti meistrid!
Aravetel sõideti võidu Eesti Koolispordi meistrivõistluste punktidele. Antud arvestuses oli parim Tallinna Mustamäe Gümnaasium, teine Tallinna Humanitaargümnaasium ja kolmas Saue Gümnaasium.

Kiidame ja tunnustame meie kooli poisse: M. K. õpib 10. klassis ja Ruben Volt 9. klassis. Tublid poisid! Soovime kiireid sõite ka edaspidi! 

Sten Roosi muinasjutuvõistlus
29. korda toimunud Sten Roosi muinasjutuvõistlusel saavutas teist aastat järjest II koha 4.a klassi õpilane Ell Juhani. Lisaks anti talle perekond Rooside eripreemia.

https://elk.ee/anti-ule-sten-roosi-muinasjutuvoistluse-auhinnad/

Rahatarkuse e-viktoriin "Olen rahatark"
20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldas Riigikantselei koostöös erinevate partneritega 3. juunil 4. – 6. klassi õpilastele suunatud rahatarkuse e-viktoriin "Olen rahatark". Kokku osales viktoriinil 525 õpilast 35 koolist üle Eesti.

4. punktisumma saavutas 4.a klassi õpilane Ell Juhani, kes on palutud peaminister Kaja Kallase tunnustamisüritusele Tallinna Stenbocki maja aeda.

Sõnaloominguvõistluse „Kiri peaministrile” tulemused
20. augustil 2021. aastal täitub 30 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest. Mõtestamaks ja väärtustamaks olnut, korraldas Riigikantselei koostöös Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu ning Vene Keele ja Kirjanduse Õpetajate Liiduga 7.-12. klassi õpilastele sõnaloominguvõistluse „Kiri peaministrile“.

Kokku laekus 95 võistlustööd. Oodatud olid kirjažanris tekstid, mis olid vormistatud isikliku pöördumisena. Kirjades mõtestati Eesti omariikluse taastamise olulisust ning esitati nägemusi, milline võiks olla Eesti Vabariik kolmekümne aasta pärast.

Žüriisse kuulus 9 õpetajat ning auliikmed Maarja Vaino, Ilmar Tomusk ja Madis Päts. Žürii valis välja 18 auhinnalist kohta ja 3 eripreemiat. Meie koolist saavutasid 9.-10. klasside vanuserühmas väga tubli I koha Kertu Ketlin Lepmets ja väga hea III koha R.S.

Auhinnad pälvinud õpilased ning nende juhendaja Kaire Pihelgas on palutud tänuüritusele, mis toimub 21. juunil 2021 Stenbocki majas.

Tallinna aasta õpilane 2021 on Henri Pihelgas
Tallinna linn tunnustab igal aastal õpilasi, kes on aktiivse tegutsemisega teistele eeskujuks. 

„Aasta õpilane 2021“ statuudi raames tunnustatakse õpilasi järgmistes valdkondades: ettevõtlikkus, keskkond, kultuur, sport ja tervis.

Meil on hea meel, et meie kooli 12. klassi õpilane Henri Pihelgas valiti Tallinna aasta õpilaseks ettevõtlikkuse kategoorias. Tema suuremate saavutuste hulka kuuluvad, vabariiklikul leiutajate konkursil saavutatud I koht, vabariiklikul teadustööde konkursil saadud kolm eripreemiat, üleeuroopalisel ettevõtjate konkursil I koht, Ajujahi konkursi Tallinna eripreemia, ettevõtlusvõistluse StarterTallinn I koht. Lisaks sellele tunnustab kool teda väga heade õppetulemuste eest kuldmedaliga.

Soovime Henrile edu järgnevatest tegemistes! Täname kõiki aineõpetajaid, klassijuhatajaid, kes õpetanud, juhendanud ja inspireerinud, teie töö on olnud suurepärane.

Suur tänu Tallinna Haridusametile märkamise ja tunnustamise eest!

Tallinn tänab ja tunnustab!
Tallinn tunnustas Tallinna piirkonnavoorudes esikohale tulnud õpilasi ja nende juhendajaid.

Ühineme uhkusega ja avaldame suurimat kiitust tunnustuse pälvinutele! 

Palju õnne, Ats Oskar Laansalu! I koht inglise keele olümpiaadil 12. klasside arvestuses.    

Palju õnne, Helen Luurmees! I koht emakeele olümpiaadil 7. klasside arvestuses. 

Palju õnne, Roosmari Pihlak! I koht lingvistika olümpiaadil             

Tunnustame õpetajaid-juhendajaid, kes jagavad õpilastele täiendavaid teadmisi ning motiveerivad neid olümpiaadidel osalema:

Merle Raidma, suur tänu õpilaste juhendamise eest emakeele olümpiaadil!      
Girta Päi, suur tänu õpilaste juhendamise eest inglise keele olümpiaadil!

Kaire Pihelgas, suur tänu õpilase juhendamise eest lingvistika olümpiaadil!

Soovime õpilastele uusi säravaid õnnestumisi, juhendajatele jõudu ja inspireerivaid õpilasi!

Tallinn tänab ja tunnustab!
2021/22. õppeaasta on Tallinnas klassijuhataja teema-aasta, mille eesmärgiks on tõsta senisest rohkem esile klassijuhataja ametit ning väärtustada tema rolli iga õppija arengu toetajana. Tallinn tunnustas koole, kes sõlmisid Tallinna Haridusametiga klassijuhataja teema-aasta heatahtelepingu. Hea meel, et ka Tallinna Mustamäe Gümnaasium sõlmis lepingu ja tõstis kõik klassijuhatajad aukohale.

Tallinna linn tunnustas klassijuhatajaid, kes alustasid klassijuhataja karjääri 2020/21. õppeaastal. Meie koolis alustas klassijuhatajana sel õppeaastal tööd Mari Liis Arismaa. Soovime jõudu ja jaksu ka edaspidiseks!

Üks olulisemaid konkursse oli kuu klassijuhataja valimine. Tunnustati klassijuhatajaid, kelle tegevus oma klassi õppijate individuaalse ja sotsiaalse arengu toetajana ning klassikultuuri loojana väärib esiletõstmist ja jagamist.

Meie kool tunnustas järgnevaid klassijuhatajaid:

Oktoober – Kaire Pihelgas
November – Maarja Rips
Detsember – Raili Vahermägi
Jaanuar – Ülle Sirel
Veebruar – Maia Masing
Märts – Harlet Arismaa
Aprill – Kaisa Sakkeus
Mai – Viktoria Hytti 

Ilusa punkti klassijuhataja teema-aastale pani punkti Tallinna linnavalitsuse ja Tartu Ülikooli eetikakeskuse korraldatud kirjatalgud „Minu klassijuhataja“. Kirjutajate hulgas oli nii algklassilapsi, põhikooliõpilasi, gümnasiste kui ka neid, kel koolitee ammu selja taga; oli nii eesti kui ka vene emakeelega kirjutajaid. Tunnustatud tööde hulka valiti kolm meie kooli lugu: Kertu Ketlin Lepmetsa,  Elise Piusi ja  Ell Juhani lugu. 
Tunnustame õpilasi, juhendajaid ja võistluse korraldajaid. 

Täname Tallinna linna ja Tallinna Haridusametit huvitava teema-aasta korraldamise eest ja ootame huviga uusi põnevaid tegemisi.

Rõõmustame ja tunnustame!
Selgunud on e-Känguru 2021 tulemused. Tõstame esile kõrgeimad kohad. Ekolieride vanuserühmas (3.- 4. klass) olid meie kooli parimad:3.c klassist Laura Vilms (100 punktiga 272. koht)  ja Iiris Kivi 3C (99 punktiga 300. koht), juhendajaks õp Ülle Meos ja Ell Juhani 4.a klassist (100 punktiga 272 koht), juhendajaks Mari Liis Arismaa. Selles vanuserühmas oli kokku 3396 osalejat. 

5.c klassi õpilane Luukas Volberg saavutas Benjamin vanuserühmas ülitubli 23. koha (õp Li Jõepere), 7.c klassi õpilane Maileen Volberg saavutas Kadettide vanuserühmas väga hea 117. koha (õp Marge Raudmägi) ja 11. klassi õpilane Roosmari Pihlak saavutas Student vanuserühmas suurepärase 64. koha (õp Harlet Arismaa).

Kiidame ka kõiki teisi tublisid osalejaid ja nende juhendajaid.

Kirjandusmängu eelvooru tulemused!
12. mail toimus Tallinna koolide 3.-4. klassi õpilastele mõeldud kirjandusmängu eelvooru, mille viis läbi Tallinna Keskraamatukogu koostöös Jakob Westholmi Gümnaasiumi klassiõpetajatega. Kirjandusmängu vabariiklikku finaali korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Meie koolist osales kaks võistkonda: „Pöörased lugejad“  - 3.b klassist Lauren ja 3.c klassist Ott ning Madlenell; "Vahvad vahvlid" – 4.a klassist Ell ja Laura ning 3.d klassist Karel Eric. Õpilasi juhendasid õpetajad Ülle Meos, Tiina Luik, Tiina Kiisel ja Ülle Sirel.

Oleme väga uhked, et „Vahvad vahvlid“ saavutasid 3. koha ja „Pöörased lugejad“ 4. koha 32 võistkonna hulgas. Palju õnne õpilastele ja juhendajatele!

Henri Pihelgas ja Ats Oskar Laansalu vallutavad Ameerikat!
3.-21. maini toimub Ameerikas Intel International Science and Engineering Fair, mis sel aastal viiakse läbi virtuaalselt. Eesti esindamine suurel rahvusvahelisel võistlusel on usaldatud meie kooli 12. klassi noormeestele. 6. mail astuti kolme tunni jooksul erinevate žüriide ette ja anti endast parim. Nüüd tuleb ainult oodata 21. maini, mil selguvad tulemused. Hoiame neile pöialt! Täname Eesti Teadusagentuuri võimaluse eest!

Selgusid õpilaste teadustööde riikliku konkursi 2021. a preemiad!

Oleme väga uhked, et meie kooli 12. klassi õpilase Henri Pihelgase uurimistöö „Turba kasutamine keskkonnareostuse likvideerimiseks veekogudelt“ saavutas 3 eripreemiat. Henri tööd tunnustas Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool ja Energia Avastuskeskus, kes tõi oma põhjenduses välja: Henri uurimistöö on tehtud väga põhjalikult, sealhulgas hõlmas erinevatest piirkondadest turba kogumist ning hiljem katsete tegemist, et praktiliselt võrrelda, milline turbafilter imab endasse reostuse kõige tõhusamalt. Uurimistöö on veekogudelt keskkonnareostuse likvideerimise osas olulise tähtsusega.

Kiidame ja tunnustame Henrit ja tema juhendajaid Heli Stroomi ja PhD Mall Orrut.

28. aprillil toimus majandus-olümpiaadi lõppvoor
Meie koolist oli kutsutud 12. klassi õpilased Karel Rebane ja Keity Kannel. Lõppvoorus tuli lahendada teooriaülesandeid ning rakendada oma majandusteadmisi praktiliste simulatsioonide lahendamisel. 38 osaleja seas saavutas Keity Kannel väga tubli 15. koha. Palju õnne! Tunnustame ja kiidame ka juhendajat Heli Stroomi. Tulemustega saab tutvuda: https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadid/majandusolumpiaad

Oleme uhked!
Roosmari Pihlak (11. klass) saavutas Elva Gümnaasiumi 8. üleriigilisel tõlkevõistlusel hispaania keeles 2. koha!
Palju õnne Roosmarile ja õpetajale Maria Kallile!
Sel aastal võttis võistlusest osa rekordilised 252 õpilast. Kõige populaarsemaks osutus inglise keel (103 õpilast), seejärel kõik teised keeled: saksa keel (48), vene-eesti (44), eesti-vene (28), rootsi keel (10), hispaania keel (9), soome keel (5) ja prantsuse keel (5).
Tulemustega saab tutvuda https://elvag.edu.ee/8-vabariikliku-tolkevoistluse.../

Oleme uhked ja tunnustame 12. klassi õpilast Henri Pihelgat ja juhendajat Heli Stroomi!

1. aprillil kell 9:00-15:30 sai lehel https://www.miks.ee/ kuulata vabariikliku õpilaste teadustööde konkursi parimate tööde esitlusi ning oli võimalus näha, mida huvitavat noored sel aastal välja uurisid.

Uurimistööde esitlusi on võimalik järele kuulata-vaadata, klikkides töö pealkirjal. Meie kooli õpilase Henri Pihelga esinemist saab vaadata 3. virtuaalruumis viimase ettekandena.

Emakeeleolümpiaadi lõppvoor toimus sel aastal veebis.
Olümpiaadiülesandeid lahendasid kõik lõppvooru kutsutud 19. märtsil Moodle’is. Meil on suur rõõm, et Estella Rennit (8.B) oli 7.-8. kl õpilaste hulgas 4.-6. kohal ja Helen Luurmees (7.B) 11. kohal, aga 7. klasside võistlejatest 4. kohal. Tunnustame õpilasi ja juhendajat Merle Raidmat.

Tulemusi saab vaadata https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadisusteem/emakeeleolumpiaad

Selgunud on Eduard Vilde sünniaastapäevale pühendatud Mustamäe koolide õpilaste lühijuttude 2021. aasta konkursi võitjad.

Selle aasta jutu kirjutamiseks oli vaja meenutada vanaema, vanaisa, vanatädi, vanaonu ütlemisi ja nende põhjal kokku panna põnev lühijutt.
Õnnitleme meie kooli tublisid kirjutajaid!
Noorema vanusekategooria III koht: jutustus „Kes ütles, et Lurich on surnud?“, autor R.S. (7. kl), juhendaja Merle Raidma;
Vanema kategooria III koht: jutustus „Karda elavaid, mitte surnuid!“, autor Sandra Danilson (12. kl), juhendaja Merle Raidma.

Kõik võitjad pärjatakse, kõik osalejad saavad Mustamäe Linnaosa Valitsuselt magusaid suveniire.
Uus jutuvõistlus algab juba detsembris

Oleme uhked teie üle!

10. märtsil toimunud majandusolümpiaadi piirkonnavoorus osales 155 õpilast, 47 koolist.
Meie koolist osales 5 õpilast. Meil on suur rõõm, et lõppvooru kutsutud õpilaste seas on kaks meie kooli 12. klassi õpilast: 
Karel Rebane (6. koht) ja Keity Kannel (11. koht). Edukad olid ka Alan Erik Kasuk (12.-13. koht) G2KRL klassist ja Liisi Truu (15. koht) G3KR klassist.

Hoiame neile pöialt lõppvoorus!

Mustamäe Linnaosa Valitsus tähistas sõbrapäeva traditsioonilise linnaosa koolide algklasside õpilastele korraldatud joonistamiskonkursiga „Minu parim sõber“.

Kokku laekus konkursile 366 tööd, üks ilusam kui teine!
Nagu ka eelmise aasta konkursi puhul selgus „Minu parim sõber“ joonistamiskonkursi võitja Mustamäe Linnaosa Valitsuse Facebooki lehel korraldatud suure rahvahääletuse tulemusena.
Rahvalemmikuks valiti pilt papagoist, mille joonistas 9-aastane Kristjan Umal Mustamäe Gümnaasiumi 3.c klassist. Tema õpetaja on Ülle Meos. Kristjani pilt sai 292 häält!
Konkursil olid meie koolist samuti võidukad:
Nora- Grete Salo, R.R., L.V., Mona Pius, Kristiina-Selena Karutoom, Lennart Pärna, S.V., Sandra Lauren Sikaste, Els Päärson, Sofia Margaret Truman, S.R., H.R., L.T., Vilora Korberg, R.T., Greteli Saamel ja Tuuli Valdner.
Palju õnne võitjatele!
27 enim hääli saanud noort kunstnikku saavad Mustamäe Linnaosa Valitsuselt auhinna ja diplomi ning nende võidutöödest pannakse kokku kunstinäitus, mis – andekate noorte kunstnike, nende sõprade, perede, õpetajate ja kõikide tallinlaste rõõmuks - kaunistab Tallinna Linnavalitsuse (Vabaduse väljak 7) 1. korruse näituseaknaid 15. märtsist kuni maikuuni.

29. jaanuaril toimus inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor.
Õnnitleme edukalt osalenud õpilasi ja nende juhendajaid!
Katariina Vink (juhendaja Marju Kubre) saavutas inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 11. klasside arvestuses 7. koha.
A.L. (juhendaja Girta Päi) saavutas inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 12. klasside arvestuses 1. koha
Karel Rebane (juhendaja Girta Päi) saavutas inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 12. klasside arvestuses 7.-9. koha.

26. jaanuaril toimus emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor.
Õnnitleme edukalt esinenud õpilasi ja nende juhendajat Merle Raidmat!

Estella Rennit saavutas emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 7.-8. klasside vanuseastmes 2. koha.

Helen Luurmees saavutas emakeeleolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 7.-8. klasside vanuseastmes 4. koha (7. klasside arvestuses 1. koht).

2.B klassi õpilase Björn Bergi töö on esindatud kogumikus ,,Eesti koolilaste metsapostkaardid 2020".

RMK korraldatud konkurss "Eesti koolilaste metsapostkaart" toimus juba 18. korda. Eesti koolide 1.-9. klasside õpilaste joonistatud postkaartide 2020. aasta konkursi teemaks oli "TERVENDAV METS". Meie koolist võtsid konkursist osa 2.B ja 3.A klasside õpilased. Võistlusele saadetud üle 3000 joonistuse hulgast valiti välja 36 kaarti, millest tehti kogumik.

Parim hispaania keele valdaja on meie kooli 11. klassi õpilane Roosmari Pihlak!
Jaanuari lõpus toimus esimese üle-eestilise hispaania keele ainevõistluse lõppvoor.
Võitjaks kuulutati Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpilane Roosmari Pihlak, teise koha pälvis Isabel Graf Pirita Majandusgümnaasiumist ja kolmandaks tuli Ketly Iouriev Jakob Westholmi Gümnaasiumist.

Loe lisaks: https://www.teaduskool.ut.ee/et/hispaania

Palju õnne, Roosmari Pihlak! Palju õnne, õpetaja Maria Kall! Oleme uhked teie üle!

19. jaanuaril toimus gümnaasiumi inglise keele olümpiaadi koolivoor.
10. klasside parimad:
1. koht - Kertu Ketlin Lepmets, G1KR (õp G. Päi)
2. koht - Hugo Rait Mei, G1K (õp M. Kubre)
3. koht - A.R., G1KR (õp G. Päi)

11. klasside parimad:
1. koht - Katariina Vink, G2K (õp M. Kubre)
2. koht - Roosmari Pihlak, G2KRL (õp M. Kubre)
3. koht - G.T., G2K (õp I. Teigar)

12. klasside parimad:
1. A.L., G3KR (õp G. Päi)
2. Karel Rebane, G3KR (õp G. Päi)
3. D.K., G3KR (õp G. Päi)

A.L., Karel Rebane ja Katariina Vink esindavad meie kooli Tallinna piirkonnavoorus.

Õnnitleme parimaid ja hoiame pöialt meie õpilastele piirkonnavoorus!

¡Felicidades! 11. klassi õpilane Roosmari Pihlak on kutsutud hispaania keele ainevõistluse lõppvooru, kuhu pääses ainult seitse eelvoorude parimat!
Ainevõistluse eesmärk on innustada õpilasi hispaania keele õppimisel ja toetada laiemate kultuuriliste teadmiste omandamist. Võistlusest on oodatud osa võtma hispaania keelt võõrkeelena õppivad üldhariduskoolide õpilased ja kuni 20-aastased kutsekoolide õpilased. Võisteldakse ühes vanusegrupis.

Salakeele valdajad on selgunud. 7.–13. detsembrini 2020 toimus eesti keele võistlus „Salakeel II“, mis oli kevadisest emakeeleolümpiaadist ajendatult meediateemaline.
Oma teadmisi ja oskusi näitas 941 õpilast üle Eesti. Kolme vanuserühma peale olid kõige rohkearvulisemalt esindatud Viimsi Gümnaasium ja Tartu Tamme Kool. Rohkelt osalejaid oli ka Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolist, Rakvere Gümnaasiumist, Püha Johannese Koolist ja Tallinna Mustamäe Gümnaasiumist. Kokku osales võistlusel õpilasi 88 koolist.
Meie koolist tuli 7.-8. klasside arvestuses 2. kohale Ell Juhani (Ell õpib alles 4. klassis), Roosmari Pihlak (11. klass) oli parimate seas 11.-12. klasside arvestuses.

Oleme uhked kõikide üle, kes osalesid võistlusel!

https://www.teaduskool.ut.ee/et/uudised/salakeele-valdajad-selgunud