Teated

Tallinna päeva etteütluse kirjutamine
15. mail kirjutati Tallinna loomaaias Tallinna päeva etteütlust. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust panna ühiselt proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna kohta. 

Meie koolist käis etteütlust kirjutamas G1KR ja 4.a klass. 4. klassi õpilased olid kohapeal ka kõige nooremad kirjutajad. Etteütlust kirjutasid koos õpilastega kaasa õpetajad Kaire Pihelgas, Kati Küngas ja Tiina Rum.

Päeva juhtis Tõnis Milling. Ürituse juhatas sisse Tallinna päeva etteütluse traditsiooni algataja, linnapea Mihhail Kõlvart, kes kutsus kõiki keelehuvilisi meeleolukast ühiskirjutamisest osa saama. „Tallinna-teemalist etteütlust korraldame nüüd juba 11. korda ning hea meel on näha, et see on leidnud oma koha linlaste südames,“ ütles Kõlvart. „Tänavune Tallinna päev on eriline, sest meie kodulinn kannab Euroopa rohelise pealinna tiitlit ja sellest lähtudes on valitud ka etteütluse koht." 

Teksti luges ette tänavu populaarse loodussaate „Osoon“ tegija Kristo Elias. 

Peale etteütluse kirjutamist toimus vigade analüüs ja esines Aleksei Turovski, kes rääkis loomadest ja loodusest. Õpilastel oli võimalus soovi korral koos giidiga külastada jääkarude, hüljeste ja kotkaste aedikut.