Teated

Euroweek
Euroweek on üleeuroopaline noorteprojekt-festival, mis toimub igal aastal
septembris. Tegemist on suure koolide võrgustikuga, kus on esindatud üks kool igast riigist. Euroweek sai alguse Belgiast aastal 1992. Eesti liitus projektiga aastal 2006, kui Euroopa Liit oli saanud hulgaliselt uusi liikmeid. Kõik need aastad on meie kooli poolt projekti vedanud Marju Kubre ja Vello Rus. Aastast 2019 on Vello asemel Ingrid Teigar. Igat kooli esindab 8 õpilasest ja 2 õpetajast koosnev delegatsioon.
Euroweekil puudub katusorganisatsioon ja festivali korraldamine toimub rotatsiooni korras. MG võõrustas rohkem kui 200 väliskülalist septembris 2013.
Festivali eesmärk on nädalaks tuua kokku gümnaasiumiõpilased ja õpetajad Euroopa riikidest, et koos midagi huvitavat ette võtta. Pakume igaüks oma riigi toitu, iga delegatsioon esitab laulu/tantsu/muusikapala, esitleme oma riiki, toimuvad arutelud ja töötoad, tutvutakse võõrustava riigi vaatamisväärsustega, peetakse pidu ja sõlmitakse sõprussuhteid.
Euroweek 2022 toimub 21.-28. septembril kahes riigis. Pool festivali leiab aset
Kalundborgis, Taanis ja teine pool Kalmaris, Rootsis. Meie kooli delegatsioon on juba tegemas ettevalmistusi ja täitmas korraldajate antud ülesandeid. Loodame väga, et kõik läheb plaanipäraselt ja saame sügisel jagada muljeid järjekordselt Euroweekilt!