Teated

Õppekäik Võhma Valgusevabrikus
Küünlakuisel sõbrapäeval, 14. veebruaril käisid 1.c ja 4.d klassi õpilased õppereisil Võhma Valgusevabrikus, kus juba üle 20 aasta valatakse käsitööküünlaid. See pereettevõte aastast 1999, mil šveitslastest abielupaar Peter ja Elke Wüthrich asusid Eestisse elama, on loodud sooviga luua Eesti väikelinnale uus turundusmärk ning parem elu- ja töökeskkond. Pereettevõte on tänaseks tublisti laienenud ning tegutsetakse kolmes valdkonnas: Eesti Valgus OÜ toodab, Gift Line OÜ turustab ja arendab küünlavabriku toodangut ja MTÜ Sinule tegeleb heategevuse ja sotsiaaltööga. Ekskursiooni viis sulaselges eesti ja huumori keeles läbi firma asutaja Peter Wüthrich isiklikult. 

Käsitöötoodanguna on iga küünalt valmimisprotsessis käes hoitud ja seeläbi nende kvaliteeti südamega panustatud. Küünalde maalimistuba oli kunstigalerii- ja näitusesarnane, kus õpilastel tekkis südamlik dialoog maalijaga. Isikliku puudutuse õppereisile lisas lõpuks ka õpilaste oma käega valatud küünlakene ning mänguline lustimine parafiinist liuväljal eelsoojendatud uisuraudadega jm. 

Lõpuks sooritas iga õpilane Kihvt Galerii kaupluses suurema või väiksema ostu, sest küünalde nägusus, nimetused ja hurmavad lõhnad olid vastupandamatud: „Õunaussi unistus“, „Memmemusi“, „Pärlipüüdja“, „Õrn puudutus“, „Jalutuskäik metsas“, „Ahjusoe sidrunikook“, „Kollased juuksed, rohekas kleidike“, „Kohtumine mändide all“, „Reis lõunamaale“, „Tuul merelt“, „Kakao Šveitsi moodi“, „Vanaema roosiaed“, „Ploomiraksus käimine“, „Suitsuimur“, „1001 ööd“ jne. 

Väärt kingiideed erinevateks tähtpäevadeks ning nende valmimisprotsess on õpilastel nüüd kauaks teada!