Teated

Meisterkokad on selgunud!
https://www.facebook.com/toomas.pikhof.7/posts/3290811730956104

Pirita Majandusgümnaasiumis kevadel toimuma pidanud kokapoiste konkurssi olime koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud eriolukorra ning erimeetmete tõttu sunnitud mitmel korral edasi lükkama. Kuna olukord on endiselt muutumises, otsustasime võistluse läbi viia interaktiivselt Google Meet keskkonnas. Kolmapäeval, 14. oktoobril, toimus kokapoiste konkurss juba 16. korda, millest viimased seitse võistlust on olnud ülelinnalised.
Osalejad valmistasid võistlusroa (enda valikul külma või sooja) 30 minuti jooksul teemal „Ema, sulle rõõmuks see laud". Tulemust esitleti žüriile ja kaasvõistlejatele.
Žürii, kuhu kuulusid Põhjaka peakokk Ott Tomik, Tallinna Teeninduskooli kokkade õpetaja Gerda Sepp ja kodurestorani Mermer omanik ning mitmete kokaraamatute autor Merrit Kiho, hindas toidu valmistamise käiku, võistlejate koostööd, toidu väljanägemist, loovust toidu esitlemisel ning ka kokapoiste outfit’i (välimust, visuaalset tervikut).
Sellel erilisel virtuaalsel võistlusel osalesid seitsme erineva Tallinna kooli võistkonnad. Igal sammul oli tunda võistlejate tõsist ettevalmistust.
Meisterkoka tiitliga pärjati käesoleval aastal:
1.-3. klassid Fred Ojavere ja Harald Karu Tallinna Nõmme Gümnaasiumi 3. kl;
4.-6. klassid Rafael Zagrijev ja Artemi Seleznev Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi 4. kl;
II koht Ramón Laikre ja Robert Bergmann Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 6. kl;
III koht Erik Linros ja Thomas Otto Eggleton Pirita Majandusgümnaasiumi 4. kl;
7. -9. klassid Toomas Kaar ja Joosep Andreas Laats Tallinna Reaalkooli 8. kl.
Eriauhinna julguse eest sai üksinda võistelnud Arseni Sapenkov Pirita Majandusgümnaasiumi 1. klassist ning parima esitluse eriauhinna said Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi poisid Ramón Laikre ja Robert Bergmann.

Aitäh kõigile vahvatele kokapoistele, nende juhendajatele ning žürii liikmetele!

Üritus toimus veebi vahendusel MEET keskkonnas. Ettevalmistada aitas õp. Ülle Sirel